Iš ko juokiasi Baltijos tyrimų bendrovė? Bet juk tai tik verslas!

Aivaras Sasnauskas

Visuomenės nuomonių apklausas skelbiančioms bendrovėms atėjo šienapjūtės metas. Artėjantys Europos Parlamento ir šalies prezidento rinkimai žada jos neblogą finansinį derlių. O jis priklauso nuo stambiausių užsakovų – kuo stambesnis užsakovas, tuo didesnis finansinis laimikis.

Anądien skambiu pavadinimu pasivadinusi vieno akcininko bendrovė „Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ paskelbė skubotų tyrimų rezultatus.

Apklausa atlikta praėjusių metų gruodžio mėnesį. Jos užsakovas stambi politinė žuvis – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Tai nuolatinis ir  patikimas mokėtojas. Priminsime seną posakį: kas užsako muziką, tam ir smuikas griežia.

Socdemams buvo įdomu už kokią politinę partiją ir kandidatą į prezidentus respondentai niekada nebalsuotų. Smalsumas, tiesą sakant, keistokas. Gal socdemai kažko bijo?

Tyrimų bendrovė teigia apklausiusi 1017 Lietuvos gyventojų. Rezultatai gauti pagal lytį, amžių, išsilavinimą, gyvenvietės tipą tiesiog neįtikėtini – jeigu rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, daugiausia paramos sulauktų LSDP – jie surinktų 16,4 procento balsų!

Atrodo, krįsk iš džiaugsmo. Bet kažkodėl socdemų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė išsigandusi spruko į šalį – net nepradėjusi rinkimų kampanijos pareiškė nekandidatuosianti per gegužę vyksiančius prezidento rinkimus, nusprendė palauksianti geresnių laikų būdama Europos Parlamente. „Taip, apsisprendžiau. Su visa atsakomybe, savo gyvenimiška ir politine patirtimi“,- sakė ji.

Kas taip mūsų mieląją Viliją sujaudino, sunku nuspėti. Gal baimė dėl Sauliaus Skvernelio, kuris su savo partija Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“  jai ant kulnų lipa – šios partijos rezultatas 13,4 procento balsų.

Bet matyt, Vilija labai suabejojo tyrimų rezultatais – jie pasirodė nepatikimi. Ir pagrindas tam yra pakankamai rimtas.

Gal iš per didelio uolumo norėdama įtikti užsakovui, bendrovė „Baltijos tyrimai“ gerokai persistengė

Gal iš per didelio uolumo norėdama įtikti užsakovui, bendrovė „Baltijos tyrimai“ gerokai persistengė. Skelbdama partijų reitingus ji ėmė ir nurodė, kad jeigu rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, partija Nacionalinis susivienijimas gautų vos 0,2 procento rinkėjų balsų!

Priminsime, kad kiekvienuose rinkimuose Lietuvoje dalyvauja vos pusė rinkėjų. Paskutiniuose Seimo rinkimuose dalyvavo 1175026 rinkėjų. Taigi, pagal apklausą reikštų, kad už Nacionalinį susivienijimą, kuris, anot “Baltijos tyrimų”, gautų vos 0,2 proc. balsų, už šią partiją balsuotų tik 2350 rinkėjų!

Tai reiškia, kad už Nacionalinį susivienijimą balsuotų išskirtinai tik šios partijos nariai. Už Nacionalinį susivienijimą nebalsuotų netgi šios partijos   rėmėjai, kurie pernai skyrė šiai partijai finansinę paramą daugiau, negu jos gavo Lietuvos valstietijų žaliųjų sąjunga!

Žinoma,  tai nerimta. Vien tik sostinėje per savivaldos rinkimus Nacionalinis susivienijimas gavo 10416 rinkėjų balsų.

Panašu, kad  „Baltijos tyrimai“ gerokai susimovė. Dabar bendrovei lieka tik dvi galimybės: arba pripažinti, kad niekas jos tyrimų nedarė ir rimtai neskaičiavo, o skaičius „iš lubų“ surašė bendrovėje dirbantys diletantai, arba, siekdami įtikti stambioms politinėms partijoms, „Baltijos tyrimų“ bendrovės darbuotojai visuomenei ėmė ir sumelavo. Bet abu variantai jai būtų pražūtingi. Todėl teks patylėti.

Žinoma, meluoti galima, bet meluoti reikia saikingai. Visgi, tikėtina, kad būtent pajutusi reitingų blefą, net nemėgindama stoti į rinkimų lenktynes iš jų pasitraukė socdemų lyderė V.Blinkevičiūtė.

Galima tik užjausti „Baltijos tyrimų“ bendrovę, kurios „apklausos“,  atrodo, pavirto būrimu iš kavos tirščių. Betgi tai verslas, o versle visaip būna…

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top