DELFI.lt paskelbėpapiktinimą keliančius faktus: savivaldybės kontroliuojama įmonė „Vilniaus vandenys“, t.y. ne pelno siekianti bendrovė, be to, dar ir monopolininkė, su įmone „Via Media“ sudarė beveik 200 tūkst. eurų vertės informacijos viešinimo sutartį trejiems metams, o įmonės vadovui Aidui Ignatavičiui nusprendė skirti penkių mėnesių atlyginimo dydžio premiją – 27,5 tūkst. eurų.
Pasirodo, tokį sprendimą priėmė neseniai įvesta naujovė – „nepriklausoma“ valdyba. Sudarytą iš septynių narių 2015 metais ją patvirtino stebėtojų taryba: valdybos pirmininku tapo Darius Nedzinskas, valdybos nariais – Arūnas Bivainis, Juozas Buitkus, Vylūnė Urbonienė, Dovilė Mikalajūnė, Gintaras Maželis, Miroslav Romanovski.
Prieš skandalingą pinigų švaistymą balsavo tik savivaldybės deleguotos dvi valdybos narės: Vylūnė Urbonienė ir Dovilė Mikalajūnė. Kai balsų santykis toks, jokiam sprendimui nepasipriešinsi, – taip susiklosčiusią situaciją aiškina Vilniaus savivaldybės administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė.
Administracijos vadovės teigimu, direktoriui už itin gerus rezultatus gali būti skirtas ir priedas, bet jo dydis turėtų būti vieno atlyginimo, ne penkių. Tuo labiau, kad A. Ignatavičiaus atlyginimas vasario mėnesį ir taip buvo didžiausias iš visų savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų – neatskaičius mokesčių jis uždirbo 5,5 tūkst. eurų.
Sunkiai suvokiamas ir „Vilniaus vandenų“ noras beveik 200 tūkst. eurų skirti vien informacijos viešinimui ir viešiesiems ryšiams. Be to, sandoris su įmone „Via Media“ sudarytas jo neaptarus su savivaldybės administracijos deleguotais valdybos nariais, nors šiai įmonei patvirtintas mažųjų savarankiškų pirkimų limitas iki 30 tūkst. eurų.
Paklausta, ką ji toliau darysianti, „jei taryba neperžiūrės šio sprendimo“, administracijos vadovė A.Vaitkunskienė žadėjo tartis su stebėtojų taryba, be to, vyks ir akcininkų susirinkimas, kur turės būti tvirtinami įmonės rezultatai.
41-erių A.Ignatavičius „Vilniaus vandenų“ vadovu tapo 2016-ųjų sausį. Iki tol verslo administravimo ir vadybos išsilavinimą turintis A.Ignatavičius vadovavo „Lesto“, ėjo „Danske Bank“ Lietuvos filialo Verslo bankininkystės tarnybos direktoriaus pareigas, o 2007–2009 metais jis vadovavo „NDX energijos“ ir „Leo LT“ valdytai bendrovei VST ir buvo jos valdybos pirmininkas, yra dirbęs ir bendrovės KMT direktoriumi, laikinai vadovavęs Lietuvos paštui.
Su dosniosios itin brangiai viešintis panorusios „Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininku D. Nedzinsku A. Ignatavičius yra seni pažįstami: tuo metu, kai D. Nedzinskas vadovavo tuometinio „Hansabanko“ (dabar – „Swedbank“) valdybai, A. Ignatavičius buvo šio banko Verslo klientų departamento vadovas.
Įmonėje dirba ir daugiau A. Ignatavičiaus pažįstamų. Portalo 15min.lt duomenimis, 2016-ųjų vasarą vykdydamas pertvarkas „Vilniaus vandenyse“ A. Ignatavičius į vadovaujančias pareigas paskyrė net penkis buvusius kolegas, su kuriais anksčiau dirbo valstybinės elektros tiekimo įmonėje „Lesto“ (dabar „Eso“).
Nori nenori kyla klausimas: jei tai nėra tik vulgarusis godumas, gal matome, kaip ima veikti, tarkim, dar vienas partijų finansavimo būdas?
Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Liutauras Stoškus savo Veidaknygėje taip pakomentavo skandalinguosius „Vilniaus vandenų“ valdybos sprendimus:
Galiu tik dar kartą patvirtinti, kad manau, jog 27 tūkst. vienkartinė premija yra neadekvati net ir už pačius geriausius metinius rezultatus. Ypač daug abejonių kyla, kai sprendimą priima valdyba, kurios pirmininkas, o ir kai kurie kiti nariai yra ilgamečiai įmonės vadovo draugai.
Tą aiškinsimės 12 d. Stebėtojų tarybos posėdyje.
Manau tokie faktai turėtų duoti stiprų postūmį pradėti galvoti apie įmonės statuso keitimą, nes „Vilniaus vandenų“ tikslas yra ne pelną darytis gyventojų sąskaita, o užtikrinti paslaugos aprėptį ir jos kokybę.