Iš propagandos frontų. D. Šakalienė: „Rusija investuoja milžiniškas lėšas, kad tik mūsų visuomenę išlaikyti slaviškam – Rusijos tipo – mentalitete“

„Vis dar kažkuriai daliai mūsų politikų ir net tų, kurie priklauso gana protingom ir mąstančiom partijom, vis dar sunku suvokti, kad mes turime rytų kaimyno veikimą, Rusijos investuojamas milžiniškas lėšas, kad tik mūsų visuomenę išlaikyti slaviškam (ne tautiniam, o politiniame kontekste, noriu pasakyti) – Rusijos tipo – mentalitete“, – tokia įžvalga su Lietuvos visuomeninės televizijos žiūrovais pasidalijo Dovilė Šakalienė, praėjusį sekmadienį Nemiros Pumprickaitės pakviesta į LRT televizijos laidą „Savaitė“ pakalbėti apie „greit pamirštamus gerus darbus“.

Tačiau, kaip visi suprantame, padaryti dar ne visi „geri darbai“. Juk vasario 14-ąją sutarta ir nubalsuota tik dėl smurto rūšių apibrėžčių, nors jos ir buvo pavadintos pataisomis, kuriomis neva „pagaliau uždraustas smurtas prieš vaikus“. Štai pavasario sesijoje laukia išties „didelis darbas“ – sukurti lietuviškąjį norvegiškosiso Barnevernet atitikmenį, kaip to pageidavo D. Šakalienės entuziastingasis kolega Mykolas Majauskas.

Tačiau tam gali sutrukdyti visokie tamsūs Seimo nariai, apie „vaikų nemušimo“ įstatymą kuriantys „gąsdinimo, melo ir demagogijos lauką“.

Nepasidrovėjusi savo kolegas apkaltinti turint „baudžiauninko mentalitetą“ pati D. Šakalienė, žinoma, bylojo tiesą ir tik tiesą, kas be ko, jokio gąsdinimo ir demagogijos jos kalbose nebuvo, ypač kai tęsė savo samprotavimus apie Rusiją, norinčią mus išsaugoti „savo mentalitete“: „Iš esmės tas žaidimas [ką D. Šakalienė turėjo omeny tai sakydama, deja, žino tik pati D. Šakalienė – Tiesos.lt] yra labai gerai apgalvotas efesbešnikų [FSB – Rusijos Federacijos federalinė saugumo tarnyba – LRT.lt] žaidimas, kurio tikslas – tai, kas visuomenei yra jautriausia, kas mums instinktyviai labai svarbu – vaikai, šeima – supriešinti su demokratija ir laisve“.

Kaip ir buvo galima numanyti, laidos vedėjai N. Pumprickaitei ypač nepatiko Seimo „pasiūlymas sukurti laikinąją komisiją, kuri turėtų išsiaiškinti, kodėl atsitiko tragedija Kėdainiuose, ir galbūt teikti pasiūlymus, kaip tą įstatymą, kurio pataisos jau pateiktos ir užregistruotos Seime, pataisyti.“ Savo pašnekovės ji tiesiai ir paklausė: „Ar ne perteklinė ta komisija?“

Ir, žinoma, sulaukė teisingo atsakymo. Dar daugiau – paaiškėjo, jog D. Šakalienė ir be tyrimo komisijos jau žino, kodėl „sistema neveikia“. Cituojame: „Žmonės, kurie iki paskutinės minutės aktyviai aiškino, kad ginti vaikus nuo smurto kažkokiu būdu yra žala šeimai, dabar nori išsiaiškinti, kodėl neveikia sistema. Tai, žmonės, todėl ir neveikia. Todėl, kad jūs aktyviai bandote priešpastatyti vaiko teisę į saugią vaikystę su kišimusi į šeimą“, – bedė pirštu į mažojo Mato mirties priežastį Seimo narė ir žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė.

Visą interviu skaitykite ČIA, o žiūrėkite (nuo 21 min.) – ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top