Iš propagandos frontų. DELFI.lt: Konstitucinis Teismas toliau atkūrinėja teisingumą

Dar vieną Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo socialinis neteisingumas valstybės gyvenime mėginamas įtvirtinti kaip „konstitucinė doktrina“, DELFI.lt portalas paskelbė esant „teisingumo atkūrimo“ veiksmu. Patį Konstitucinį Teismą informaciniame kare aktyviai dalyvaujantis DELFI.lt pristato visuomenei kaip amžinąjį gėrio nešėją – nepailstantį teisingumo atkūrinėtoją, kantriai vedantį lietuvių tautą bei valstybę į tiesos ir laimės žiburį.

Konstitucinis Teismas toliau atkūrinėja teisingumą

BNS

Konstitucinis Teismas pirmadienį nurodė, kad valstybė per „protingą laikotarpį“ turi išmokėti kompensacijas aukštiems prokurorams, kurių atlyginimai per krizę buvo sumažinti nesilaikant proporcijų.

Anot teismo, per sunkmetį aukštesnes pareigas einančių prokurorų pareiginės algos koeficientai buvo sumažinti neproporcingai.

„Prokuroro, atliekančio sudėtingą aukštos kvalifikacijos darbą, kuriam reikalinga didelė patirtis ir atsakomybė, atlyginimo dydis priartintas prie mažiau sudėtingą darbą dirbančio žemesnės kvalifikacijos asmens atlyginimo dydžio“, – neatitikimą Konstitucijai argumentavo Konstitucinis Teismas.

Atlyginimai prokurorams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams buvo apkarpyti 2009 metais, kai šalies ekonomika smuko 15 procentų.

Konstitucinis Teismas suformulavo doktriną, kad per krizę mažinant atlyginimus neturi būti pažeistos skirtingų kategorijų atlyginimų dydžių proporcijos.

Buvusios dešiniųjų Vyriausybės ministrai kritikavo šį nutarimą, teigdami, kad dėl solidarumo daugiau uždirbančiųjų atlyginimus galima mažinti proporcingai labiau nei gaunančiųjų mažesnes algas.

Tuo metu dalis prokurorų ir kitų valstybės pareigūnų kreipėsi į teismus, reikalaudami kompensacijų.

Konstitucinis Teismas pirmadienį pažymėjo, kad valstybėje nebelikus ypatingos situacijos, nedelsiant turi būti nustatytas kompensavimo mechanizmas. Prokurorų pareiginės algos koeficientai atstatyti nuo šių metų pradžios.

„Konstituciniam Teismui ginčijamą teisinį reguliavimą dėl neproporcingo prokurorų ir kai kurių kitų valstybės pareigūnų pareiginės algos koeficientų mažinimo pripažinus prieštaraujančiu Konstitucijai, įstatymų leidėjas privalo nustatyti asmenų patirtų praradimų kompensavimo mechanizmą, t. y. tvarką, kuria valstybė per protingą laikotarpį teisingai – tiek, kiek patirtieji praradimai buvo neproporcingi, – juos kompensuotų“, – rašoma Konstitucinio Teismo pranešime spaudai.

„Įstatymų leidėjas gali atidėti nurodyto kompensavimo mechanizmo nustatymą ir (ar) jo įgyvendinimą protingam laikotarpiui, tačiau valstybėje nebelikus ypatingos situacijos jis turi būti nustatytas nedelsiant“, – nurodė Konstitucinis Teismas.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pavyzdžiui,yra

Lietuvoje daktarai,su moksliniais laipsniais,kurie sukūrę pasaulyje unikalią gydymo metodiką,kuri taupo pinigus ir sveikatą,bet tokie finansavimo negaus.Nepelningi.O štai prievartos aparatui pinigų yra.

Anikė

Žinome,kad KT ir kiti sargai iškart gavo didžiulius atlyginimus,kad neįmtų
dovanų ir pakyšėlių. Deja,kelias į pragarą dažnai gerais norais grįstas. Galimybės iš doro,bet nekontroliuojamo, už nieką neatsakančio gali paversti nebaudžiamu nusikaltėliu arba jų gynėju.

gimdymai, otkaitai ir KT

kuo turtingesnė šalis, tuo moterys mažiau gimdo – aiškina, kad vaiko auginimas brangiai kainuoja.
otkato dydis proporcingai priklauso gaunamos algos dydžiui.
Ar kas nors galite įsivaizduoti, kokius milžiniškus otkatus gauna KT ?

Hmm

Delfio antraštė apie KT, kaip iš Putino oficiozo. Kaip greitai LT putinėja.

Taigi

Kodėl rusai nepuola? Todėl, kad Konstitucinis teismas atkūrinėja teisingumą. Pultų, jeigu būtų neteisingumas – algų padidinimas mokytojams.

Pašiurpau

išgirdus apie dar vieną eilinę KT „teisingumo atkūrimo” doktriną. Kiek žinau, Konstitucija nenustato nei darbo užmokesčio dydžio, nei su jo mokėjimu susijusių nuostatų. Tai daro Vyriausybė.
KT ir prokurorų elgesys rodo jų nelojalumą Lietuvos valstybei. Lietuva murgdosi skolose, o KT vis ieško, kaip čia dar galima išmelžti pinigų iš varganos valstybės. Nepritariau ir nepritariu toms kompensacijoms, nors ir man jos priklauso pagal KT dvasią. Buvo krizė, reikėjo imtis priemonių, tas ir buvo padaryta. Gėda gobšuoliai!

skaitytojas

Kaip įsitikinome, prokurorų darbas labai sunkus: numarinti stambių grobstytojų bylas tikrai nelengva. Visuomenė mato, kaip išgrobstomi milijardai, o prokurorai praneša: viskas gerai, nusikaltimo nėra, byla nutraukta. Manote, kad tai lengva padaryti? Juk jie moralines kančias patiria, jaudinasi, pastovus dvasinis diskomfortas, o tai labai kenkia sveikatai. Todėl tiems dvasios kankiniams būtina, kaip nusprendžia taip pat dvasios kankinių Konstitucinis Teismas, grąžinti nurėžtas sumas.

O KT iš tikrųjų turėtų būti paleistas, nes peržengė visas Konstitucijos nustatytas ribas, prisiėmęs teisę kurpti savąją konstituciją, ignoruodamas Tą, už kurią pasisakė Lietuvos žmonės.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top