Iš propagandos frontų. Valdoma žiniasklaida rengiamoje profsąjungų akcijoje prieš „socialinį modelį“ įžvelgė diriguojančią Kremliaus ranką

Jau baigiame įprasti, jog valdžiai tarnaujanti žiniasklaida visas valdančiajam elitui neįtikusias piliečių iniciatyvas išvadina Kremliaus finansuojamomis, Maskvos inspiruotomis, ar bent jau naudingomis Rusijai ir nesuderinamomis su Lietuvos „europiniu pasirinkimu“. Insinuacijos apie tariamas piliečių protesto dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos ar iniciatyvos surengti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams sąsajas su Rusija, tariamą naudą Putino režimui ir grėsmę Lietuvos narystei Europos Sąjungoje vis dar yra ryškiausi šios tendencijos pavyzdžiai.

Pastaruoju metu į propagandistų taikiklį pateko ir profsąjungos, planuojančios rugsėjo 10 dieną Vilniuje protestuoti prieš vadinamąjį „socialinį modelį“ ir naująjį Darbo kodeksą, radikaliai apkarpantį dirbančiųjų teises darbdavių naudai. Lrytas.tv propagandistai didelio kūrybingumo nepademonstravo: pranešė apie rengiamą akciją, po to parodė rusų tautybės asmenį, kuriuo domisi VSD, ir visą siužetą pavadino skambiai „Mitingą prie Seimo diriguos Kremliaus ranka?“.

Tokia technika vadinama „asociaciniu montažu“. Apie realius „socialinio modelio“ pavojus, kuriuos nurodo ne tik profsąjungos, bet ir rimti socialinių mokslų autoritetai, reportaže, be abejo, nė žodžio.

Skaitytojams siūlome patiems įvertinti žanro krizę išgyvenančių propagandistų produkciją.

* * *


lrytas.lt

* * *

Daugiau apie socialinį modelį ir naująjį Darbo kodeksą skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Apie naująjį Darbo kodeksą trumpai

Agnė Rimkutė. Dezintegracija per integraciją

Vytautas Rubavičius. Socialinis modelis ar gražiai įpakuota „chaltūra“?

Dainius Paukštė. Norima ne lankstesnių darbo santykių, o šios srities privatizavimo, užimant čia dominuojančias pozicijas

Irina Judina. Mūšis dėl darbo santykių lankstumo – trumpa pertraukėlė

Dainius Paukštė. Ar Darbo kodekso liberalizavimas yra panacėja nuo visų lietuviško verslo bėdų?

Evelina Butkutė-Lazdauskienė. Kodėl ir tau svarbus naujasis socialinis modelis?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top