Iš tos šalies: „Prašau mane laikyti Krymo totoriumi“

Šias nuotraukas savo „twitter“ tinklaraščio puslapyje paskelbė aktyviai socialiniuose tinkluose besireiškiantis maskvietis Beslanas Uspanovas ir tuojau pat susilaukė didžiulio socialinių tinklų bendruomenės dėmesio. Per kelias dienas ši informacija išplito per visus populiariausius socialinius tinklus ir pateko į nuolat skelbiamą populiariausių „twitter“ įrašų atranką „Top 30“.

Pirmoje nuotraukoje: Maskvos Lubiankos aikštėje protestuojantis žmogus rankose laiko plakatą „Prašau mane laikyti Krymo totoriumi“. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – prie paminko sovietinių represijų aukoms „Solovkų akmuo“, 1990 metais pastatyto priešais rūmus, kuriuose kadaise buvo įsikūrę Sovietų Sąjungos represinės struktūros NKVD (vėliau – KGB), dabar čia veikia FSB. Būtent šiuose rūmuose buvo priimami sprendimai naikinti „tėvynės išdavikus“ – atskirus asmenis ir ištisas tautas, sudaromi jų trėmimo sąrašai.

Kaip matome iš antrosios nuotraukos, protestuojas buvo išgirstas – jis buvo „palaikytas“ Krymo totoriumi.

Kaip jau rašėme, šiomis dienomis buvo paminėtos 70-tosios masinės Krymo totorių deportacijos iš gimtųjų namų metinės. 1944 m. Stalino pavadinti „tauta-išdavike“ Krymo totoriai per šias represijas neteko kone 40 nuošimčių savo tautiečių, tačiau vėliau į Krymą sugrįžo. Deja, Rusijai aneksavus pusiasalį jie ir vėl patiria persekiojimą.

* * *

Beslanas Uspanovas | twitter.com | 2014 m. gegužės 19 d.

twitter.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top