Įslaptintas konvencijos dėl smurto prieš moteris aptarimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė įvairių suinteresuotų grupių atstovus birželio 11-ąją atvykti į susitikimą aptarti konvencijos dėl smurto prieš moteris. Tačiau likus penkioms dienoms prieš numatytą aptarimą, t. y. birželio 6-ąją, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius suskubo šį įsipareigojimą pasirašyti. Kodėl taip skubėta, – neaišku, kodėl apie tai slėpta – tuo labiau.

Aikštės televiziją sudomino toks bendravimo su visuomenės atstovais būdas, todėl užsiregistravę kartu su kitais visuomenininkais nuvykome į renginį. Deja, iš renginio buvome išprašyti – pasirodo, tai yra „uždaras“ ir „darbinis“ renginys ir jame jokia žiniasklaida dalyvauti negalinti. 

Sprendžiant iš to, kas ir kaip vyksta, ima atrodyti, kad konvencija dėl smurto prieš moteris yra valstybės saugumą liečiantis ypatingo slaptumo dalykas – užsienio reikalų ministras slaptai ją pasirašo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuoja nuo žiniasklaidos įslaptintus pasitarimus. 

O piliečiams, stebintiems tokį slaptumą, belieka svarstyti: gal greta konvencijos buvo pasirašyti ir kokie nors slapti protokolai, jei kone viskas, kas susiję su šia konvencija, yra užslaptinta?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top