Ispanijos apžvalgininkas ragina tautiečius protestuoti prieš naująjį šalies lyčių lygybės įstatymą masiškai piktnaudžiaujant sistema

Ispanų rašytojas Chuanas Manuelis de Prada siūlo kitą požiūrį, kaip protestuoti prieš naująjį Ispanijos socialistų vyriausybės priimtą socialinės lyties pripažinimo įstatymą.

Žymus rašytojas Chuanas Manuelis de Prada (Juan Manuel de Prada) kritikavo neseniai Ispanijoje priimtą įstatymą, pagal kurį asmenims leidžiama teisiškai pasikeisti lytį remiantis tik asmeniniu pareiškimu, ir paragino savo tautiečius parodyti Ispanijos socialistų vyriausybei, koks absurdiškas yra šis teisės aktas, masiškai registruojantis priešingos lyties atstovais.

Savo savaitinėje Ispanijos laikraščio ABC skiltyje de Prada teigė, kad Ispanijos kairiųjų administracijos prastumti teisės aktai yra „neteisingi”, ir tvirtino, kad privalomas reikalavimas bet kokiam teisės aktui turėtų būti jo atitikimas „seniausiai ir pirminei visų dalykų prigimčiai”.

Jis apibūdino įstatymą kaip gydytojo tarsi vaistą išrašytus nuodus ir išreiškė susirūpinimą dėl platesnio masto pasekmių, kurias šis teisės aktas gali turėti Ispanijos visuomenei.

De Prada citavo šventąjį Tomą Akvinietį, kuris rašė, kad galima maištauti prieš neteisingus įstatymus, ir JAV filosofą Henrį Deividą Toro (Henry David Thoreau), kuris perspėjo, kad neteisingų įstatymų laikymasis neišvengiamai veda į „kitokio pobūdžio vergiją”, verčiančią mus „atsisakyti neatimamų proto ir sąžinės teisių”.

Visgi ispanų rašytojas pasiūlė savo tautiečiams kitokį metodą, kaip susidoroti su neseniai Ispanijoje įvestu neteisingu įstatymu. Jį įkvėpė Gilberto Keito Čestertono (Gilbert Keith Chesterton) pastaba, kad ten, kur visos kategorijos buvo visiškai apverstos, sveiką protą išsaugo tik tas, kuris jas sulaužo.

Todėl jis sakė, kad ispanai turėtų ne panaikinti įstatymą, o jį vykdyti ir taip parodyti jo absurdiškumą.

Pirėnų pusiasalio literatas paragino milijonus ispanų vyrų vykti į vyriausybines įstaigas ir užsiregistruoti moterimis, o moteris – vyrais, teigdamas, kad pagal naująjį įstatymą niekas Ispanijoje negalės atmesti jų prašymų, nes tokiam veiksmui reikia tik asmens pareiškimo, kad jis „jaučiasi” kaip priešingos lyties atstovas.

„Tik privedus absurdą iki loginių jo pasekmių, jis gali visiškai sužlugti,” – pridūrė jis. „Tad gal verta pabandyti?”

Šaltinis: Remix News

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top