Ispanijos Aukščiausiasis Teismas palieka galioti „socialinių lyčių teoriją“ mokyklose

Apeliaciniame skunde teigiama, kad dekrete vartojamos sąvokos, įskaitant „socialinių lyčių lygybę“ ar „socialinių lyčių perspektyvą“, pažeidžia švietimo sistemos neutralumą, nes yra ideologiniai konstruktai.

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas dar kartą patvirtino, kad šalies valstybinės mokyklos turi tęsti savo misiją propaguoti postmodernias lytinių tapatybių nesąmones.

Sprendimą šis teismas priėmė po to, kai atmetė Katalikiškos tėvų ir mokinių tėvų konfederacijos (CONCAPA) apeliacinį skundą, kuriuo ši konfederacija protestavo prieš Karališkąjį dekretą (157/2022, kovo 1 d.).

Dekretu buvo nustatyti „socialinių lyčių perspektyvos“ reikalavimai valstybiniame pradiniame ugdyme, religijos dėstymas mokyklose buvo apribotas (nors ir nebuvo atvirai panaikintas).

Teismas savo ruožtu nusprendė, kad tai neprieštarauja šalies konstitucinei religijos laisvės garantijai, ir atmetė CONCAPA apeliacinį skundą. Iš tiesų Aukščiausiasis Teismas paminėjo, kad dekretu draudžiama religinė diskriminacija, ir teigė, kad CONCAPA byla „atrodo grindžiama ne skundžiamame karališkajame dekrete esančiu reglamentavimu, kuris aiškiai draudžia tai, ko baiminasi ieškovas, bet vėlesniu praktiniu jo taikymu“.

Kitaip tariant, CONCAPA smerkia „būsimus, taigi hipotetinius veiksmus“. Todėl teismas nustatė, kad negali priimti sprendimo dėl „bet kokio neaiškumo, kuris gali kilti aiškinant ir praktiškai taikant“ dekretą, teigdamas, kad „dabar negalime iš anksto išspręsti bet kokių galimų būsimų neatitikimų“.

Apeliaciniame skunde taip pat teigiama, kad dekrete vartojama terminija pažeidžia švietimo sistemos neutralumą. CONCAPA teigė, kad tokie terminai kaip „socialinių lyčių lygybė“ ar „socialinių lyčių perspektyva“ yra ideologiniai konstruktai.

Tačiau Aukščiausiasis Teismas šioje diskusijoje nusiplovė rankas, remdamasis „Europos Sąjungos standartais“, kuriuose, matyt, nustatyta, kad tokie terminai neperžengia ideologinės terpės ribų. Tai reiškia, kad šie terminai yra oficiali ES (o šiuo klausimu taip pat ir JAV, bei JT) ideologija, todėl žemesnę padėtį užimančios Ispanijos teisinės institucijos negali jų kvestionuoti.

Žinoma, tiek šį dekretą parengusios Ispanijos vyriausybės, tiek tarptautiniu mastu vyraujančios kultūrinės paradigmos ideologinė pakraipa neleidžia abejoti, kad į valstybinį švietimą norima įvesti „socialinių lyčių perspektyvą“ ir galutinai išstumti viską, kas primena tradicinį religinį mokymą.

Rimtai į savo įsitikinimus žiūrintys katalikai turės taip pat rimtai įvertinti savo keblią padėtį, suprasdami, kad teisinė sistema iš esmės yra nukreipta prieš juos.

Šaltinis: europeanconservative.com

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top