Ispanijos kunigui – nemalonumai „kritikavus islamą”

laikmetis.lt

Ispanijos kunigui gresia iki trejų metų kalėjimo už „neapykantos nusikaltimą” dėl jo karštų žodžių apie islamą.

Praėjusį mėnesį kunigas Custodio Ballesteris (Kustodijus Balesteris) ir dar du asmenys gavo Ispanijos provincijos teismo šaukimą atsakyti į kaltinimus dėl įtariamo „neapykantos nusikaltimo” už islamo ekstremizmo kritiką.

Jei kunigas bus pripažintas kaltu, jis gali būti priverstas sumokėti daugiau nei 1471 eurų baudą ir kalėti iki trejų metų. Kaltinimai pateikti dar 2020 m., kai Katalonijos teismo prokuratūra apkaltino jį „neapykantos nusikaltimu”, remdamasi tuo, ką jis parašė 2016 m. straipsnyje „Neįmanomas dialogas su islamu”.

Praėjus ketveriems metams, C. Ballesteris vis dar laukia teismo dėl baudžiamųjų kaltinimų kritikuojant tikybą, kuri, anot jo, siekia „sunaikinti” visus, kurie atsisako pripažinti Mahometą „paskutiniu ir galutiniu Dievo pranašu”.

„Pažįstu musulmonų, kurie neįsižeidė ir puikiai suprato, kad kalbu ne apie juos, o apie tuos, kurie islamą išpažįsta karštai ir radikaliai”, – sakė jis agentūrai CNA.

Jei kunigas bus pripažintas kaltu, jis gali būti priverstas sumokėti daugiau nei 1471 eurų baudą ir kalėti iki trejų metų.

59 m. C. Ballesteris tarnauja Barselonos arkivyskupijos, kuriai vadovauja vyskupas Juanas José Omella (Chuanas Chosė Omeja), parapijoje. Jis jau seniai žinomas dėl savo aktyvumo pasisakant už gyvybę.

„Ispanijoje buvo sugalvota sąvoka ,neapykantos nusikaltimas’, kuri buvo nukreipta prieš bet kokią kalbą, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusią su diskriminacija, skatinimu priešiškumui ar smurtui”, – kalbėjo kunigas. Anksčiau, pabrėžė jis, baudžiamasis kodeksas buvo nukreiptas į tai, ar kas nors iš tikrųjų ką nors padarė.

Paklaustas, ar yra pasirengęs praleisti trejus metus kalėjime, jei bus nuteistas dėl kaltinimų neapykantos nusikaltimais, C. Ballesteris atsakė: „Neatrodo teisinga būti nuteistam už tai, ką pasakiau, bet Ispanijoje viskas įmanoma. Tačiau jei būsiu nuteistas, tai bus nebe Ispanija, o Pakistanas, kur už piktžodžiavimą prieš Koraną ar Mahometą gali būti nužudytas.”

„Ispanijoje nebėra jokios tikros teisės į žodžio laisvę”, – sakė kunigas.

C. Ballesteris niekada nevengė kalbėti garsiai, net jei tai reiškė, kad jis prieštarauja savo vyskupo požiūriui. Esė, dėl kurios jis buvo apkaltintas neapykantos nusikaltimu, iš pradžių buvo atsakas į vyskupo pastoracinę žinią „Būtinas dialogas su islamu”.

Savo kontroversiškame atsakyme kunigas rašė: „Šis naujas krikščionių ir musulmonų dialogo atgaivinimas, paralyžiuotas tariamų mirusio popiežiaus Benedikto XVI ,neapdairumų’, yra labai toli nuo to, kad taptų tikrove. Islamas neleidžia dialogo. Islame svarbiausia arba tu tiki, arba esi netikintis, kurį reikia vienaip ar kitaip reikia sutramdyti.”

ŠaltinisCNA

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top