Ispanijos teismas pedofiliją pripažino romų kultūros dalimi

laikmetis.lt

Ispanijos teisėjai išteisino 20-metį romų vaikiną, kuris turėjo intymių santykių su 12-mete, praneša „La Tribuna“.

Sprendimas buvo grindžiamas Ispanijos Aukščiausiojo Teismo sprendimu, leidžiančiu atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės už savanoriškus lytinius santykius su nepilnamečiais, jei kaltinamojo ir aukos amžiaus skirtumas gali būti laikomas „nedideliu“.

Vaikinas buvo kaltinamas mergaitės išprievartavimu, tačiau teismas nustatė, kad ji buvo ne išprievartauta, o gyveno laimingai santykiuose su vyru. Su vaikinu ji susipažino per „Instagram“ ir po kurio laiko jie pradėjo susitikinėti, o vėliau jų ryšys tapo intymus. Šeimos netrukdė vystytis šiems santykiams.

Kai mergaitė pastojo ir ginekologui pasakė apie savo amžių, o medikas jau kreipėsi į teisėsaugos institucijas. Atsakovas teigė, kad nežinojo tikslaus nepilnametės amžiaus ir manė, kad jai „apie 15-16 metų“. Teismas taip pat nusprendė, kad partneriai buvo „panašaus brandos lygio“, be kita ko, dėl romų kultūros, kuriai jie priklauso.

„Antrasis analizuotinas klausimas yra artumas raidos ir brandos požiūriu, o sprendžiant šį klausimą negalima ignoruoti kultūrinės ir socialinės aplinkos, kurioje vystėsi santykiai. Tiek mergaitė ir jos motina, tiek atsakovas pabrėžia savo elgesio romų pasaulyje normalumą, stebisi tuo, ką patiria, kai santuokos su jaunomis moterimis jų aplinkoje yra įprastos <…>, šiuo atžvilgiu būtina pabrėžti tai, kas nurodyta psichosocialinėje ataskaitoje ir ekspertų atsakymuose, duotuose plenariniame posėdyje, kurie pirmiausia atkreipia dėmesį į normalią Benitos ir atsakovo, turinčių mokymosi sunkumų, raidą. Tai reiškia, kad mergaitė savo situacijos nesuvokia kaip seksualinės prievartos ar pavergimo”, – sakoma sprendime.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top