Išteisinti Kauno pedofilijos bylą tyrę pareigūnai

Panevėžio apygardos teismas išteisino policijos pareigūnus Rasą Kairienę ir Egidijų Kuckailį, 2008 m. gruodžio 19 d. išdavusius Drąsiui Kedžiui pažymą, kad jo mažametė dukra buvo tvirkinama savo motinos tėvų bute.

Praėjusių metų rugsėjį žemesnės instancijos Panevėžio apylinkės teismas buvusią Kauno Panemunės policijos komisariato tyrėją ir komisariato viršininką buvo pripažinęs kaltais dėl netinkamo savo pareigų atlikimo ir skyręs 4680 litų baudą kiekvienam. Kadangi po šios pažymos išdavimo teismas apribojo Laimutės Stankūnaitės galimybes matytis su dukra, vėliau šioje byloje nukentėjusiąja buvo paskelbta ir ji. Tuo pačiu sprendimu teismas buvo L.Stankūnaitei priteisęs neturtinę žalą – 40 000 litų kompensaciją.

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad Kauno policijos pareigūnai nepažeidė teisės aktų, kurių pažeidimu jie buvo kaltinami ir kad pažymėjo, jog tarp pareigūnų atliktų veiksmų ir Kauno miesto apylinkės teismo nutarties uždrausti L. Stankūnaitei matytis su dukra nėra priežastinio ryšio.

Išgirdę Panevėžio apygardos teismo išteisinamąjį sprendimą pareigūnai neslėpė džiaugsmo. Kaip rašo alfa.lt portalas, E.Kuckailis tokio sprendimo ir tikėjęsis.

„Visada tikėjau ir tikiu Lietuvos teismais, teisingumu Lietuvoje. Šios instancijos teismo nuosprendis manęs nenustebino, nes jis yra logiškas ir teisingas. Dėl šio sprendimo aš dar labiau gerbiu teismą. Kiekvieną darbą aš dirbu nuoširdžiai, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, todėl kitokio sprendimo ir nesitikėjau“, – žurnalistams sakė E.Kuckailis.

Nors šis Panevėžio apygardos teismo kolegijos sprendimas įsiteisėjo iškart, tačiau kasacine tvarka jį gali apskųsti ir prokuratūros atstovai, ir nukentėjusioji L.Stankūnaitė, turėsianti grąžinti gautą kompensaciją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top