Istorijos teismas. Atmintinos ir pamokamos gėdingo diktatorių galo datos

Andrejus Malginas| besttoday.ru

Prieš dvidešimt penkerius metus, 1989-ųjų gruodžio 22 dieną, Rumunijos diktatorius Nikolajė Čaušesku (Nicolae Ceaușescu) kartu su savo žmona Elena pabėgo sraigtasparniu nuo demonstrantų minios apsupto RKP CK pastato stogo. Lydimas dviejų apsauginių Čaušesku atskrido prie Snagovo ežero, į savo vasaros rezidenciją, paverstą komandiniu punktu. Iš ten jis paskambino karinių apygardų vadams – iš jų tik vienas pareiškė jį palaikantis. Pas jį ir nusprendė vykti Čaušesku pora, apie kurios šimtaprocentinį palaikymo reitingą buvo tvirtinama vos prieš kelias savaites.

Tačiau dar neseniai buvęs diktatoriaus bendražygis, naujuoju gynybos ministru pasiskelbęs generolas Stenkulesku uždarė šalies oro erdvę ir Čaušesku sraigtasparnį įsakė numušti. Išgirdęs šį įsakymą, orlaivio pilotas tuojau pat nutraukė skrydį, nusileido sukilėlių užimtos teritorijos viduryje ir nedelsdamas perėjo į jų pusę. Bet perduoti Čaušesku ir jo žmoną į sukilėlių rankas jis nesuspėjo – apsauginiai sustabdė pro šalį važiavusį automobilį ir įgrūdo į jį mirtinai išsigandusius sutuoktinius. Tačiau pakeliui vairuotojas apsimetė, neva pasibaigė benzinas. Žodžiu, juos sulaikė milicija ir dvi paras Elena ir Nikolajė Čaušesku praleido ant karinės įgulos būstinės grindų laukdami sprendimo dėl savo likimo. Skubia tvarka išnagrinėjęs bylą karinės įgulos teismas nuteisė juos mirties bausme, kuri buvo nedelsiant įvykdyta teismo kieme, prie kareivinių išvietės sienos.

O štai ir kita atmintina – Benito Mussolinio – istorija. Bėgdamas iš šalies jis persirengė luftwaffe (vokiečių karo aviacijos) puskarininkio uniforma ir vokiečiai jį paslėpė sunkvežimyje, ketindami slapta išvežti iš Italijos. Automašiną patikrinimui sustabdė partizanai ir vienas jų atpažino Mussolinį. Jį ir jo meilužę Klarą Petači partizanai perdavė į naujos valdžios rankas. 1945-ųjų balandžio 28 dieną juos be teismo ir tardymo sušaudė Meccegros kaimo pakraštyje.

Negyvi dučės ir jo meilužės kūnai kartu su šešiais kitų fašistinių šulų kūnais buvo pervežti į Milaną, kur juos žemyn galva pakorė Loreto aikštėje, už degalinės perdangos sijų. Karštyje kūnams pradėjus irti, virves nupjovė ir palaikai kažkurį laiką voliojosi nutekamajame griovyje.

2006-ųjų metų lapkričio 5 dieną Irako Aukščiausias baudžiamasis tribunolas nuteisė buvusį Irako vadovą mirties bausme pakariant. 2006-ųjų gruodžio 26 dieną Irako apeliacinis teismas paliko nuosprendį galioti ir nurodė jį įvykdyti per 30 parų, o gruodžio 29-ąją paskelbė mirties bausmės nutartį. Tomis dienomis tūkstančiai irakiečių – Sadamo aukų giminaičių – kreipėsi į valdžią su prašymu paskirti juos diktatoriaus budeliais. Mirties bausmė Sadamui Huseinui buvo įvykdyta gruodžio 30 dienos rytą, 6 val. pagal Bagdado (ir, beje, pagal Maskvos) laiką.

Libija. 2011-ųjų spalio 20 dieną sukilėlių būriai šturmu užėmė Sirto miestą. Ten slapstęsis Muamaras Kadafis (Muammar al Gaddafi) buvo sužeistas į abi kojas. Apsauginiai ir diktatorių lydėjęs jo vyriausybės gynybos ministras savo lyderį nutempė į po gatve įrengtą drenažinį vamzdyną, kur jį vėliau aptiko Laikinosios nacionalinės tarybos kovotojai. Šaukdami „Allah akbar!“ žmonės ėmė šaudyti į viršų ir automatais baksnoti į pulkininką. Po to jį tiesiog mušė. Krauju užlietu veidu jį nuvedė prie automobilio ir pasodino ant variklio dangčio. Vaizdo įrašai liudija, jog sukilėliai dar gyvam Kadafiui daugybę kartų durtuvais badė sėdmenis ir į žaizdas pylė smėlį, tuo pat metu už rankų laikydami į abu pečius peršautą savo buvusį lyderį. Tyčiojimasis tęsėsi nuo 9 val. ryto iki vidurdienio (vietos laiku), po to, siekdama dar labiau pažeminti belaisvį, minia už kojų jį vilko Sirto gatvėmis. Tuo momentu, kai sukruvintą pulkininką pagaliau įkėlė į automašiną, kad jį nugabentų į ligoninę, jis jau buvo negyvas.

Kas sieja šiuos žmones? Jie visi – dar visai neseniai iki jų nešlovingos mirties nuo tėvynainių rankų – oficialiai turėjo beveik šimtaprocentinio palaikymo reitingą.

besttoday.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Ne straipsnis, bet vieni briedai. Nors ir taip aišku buvo, pamačius kas vertė šias nesąmones.

Taigisui

Gaila, kad tokių nesusipratimų kaip tu, dar yra nemažai prigimdyta. Reikia tik tikėtis, jog ateityje, jų tik mažės.

būna jie laimingi

velniui sielą pardavę laikinai būna laimingi – gauna daug daug žemiškų gėrybių: pinigų, turtų, garbės, valdžios ir 100 proc. savo tautos meilės ir garbinimo

Taigi

Paskutinieji, norėję pasipriešinti prieš JAV šėtono galybę, yra rojuje.

Grybauskaitė

vis renkama ir renkama Metų žmogumi…

gudi giria

Neisprususi Tauta,gali liucifieriui tarnauti nieko neitardama.Todel,as uz isprususe tauta,ir pas mane nieko dalinio nebutu.Del to blogis,oferistai,izdavikai,melas,vagiai,veidmainiai,kas tik norit,si amoralybe,pakliuvusi vadovauti valstybeij ir prasideda,per tv,radija ir spauda zmoniu durninimas naikinama kultura,svietmas ir tt.Tai,cia ir yra neisprususios Tautos pasekme,o melas sito ir bijo,nes isprususi Tauta,jiems nepalieka,jokiu sansu.

gūdžiąjai girai (kvasui už 3 kapeikas)

Nesiginčysim dėl publikos šviesumo/tamsumo.
Tamsumo stygiaus nesijaučia.
O jau tavo klaikios būklės rašymo „gebėjimai” ir beviltiškas lietuvių kalbos nemokėjimas yra būtent ideali to tamsumo žemutinės ribos iliustracija.
Žmogeli, kam priekaištauti, o kam geriau subinę įgaubus patylėti.
Beje, kiek pamenam iš tavo gūdumų archyvų, šviesą įsivaizduoji tik iš maskolijos šalelės sklindant.
Taip, taip – mes tik ir svajojam, kad kažkoks sutrinas puterastinis vatnikas mus mokytų.

Letas Palmaitis

Galva sumaišyta su kojomis. Sutuoktiniai Čaušesku buvo sovietų marionetės, savanaudžiai banditai, kurių niekas iš dorų rumūnų niekad nerėmė. Mussolinis buvo novatorius išradėjęs, mastęs apie savo tautos gerovę taip, kaip tais laikais buvo įprasta. Eksperimentavo gana ilgai, pagaliau sukūrė modelį, kuris padarė įspūdį pačiam Mahatmai Gandžiui, kuris liko sužavėtas. Dabar apie tai tylima. Benitas buvo pakankamai tikintis žmogus, o jo sąjunga su Petacci niekuo ypatingai ydingu nepasižymėjo – na tarkim, buvo prastas katalikas, bet „normų ribose”, ypač turint galvoje, kad turėjo beveik neribotą valdžią, t.y. pagundų per akis. Užtat pati Petacci paaukojo savo gyvybę dėl vyro, kurį tikrai mylėjo – turėjo visas galimybes jį palikti, net ir prieš pat sušaudymą. Skirtingai nuo rumūnų, daugelis italų dievino dučę (suprantama, kai jam sekėsi),… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: taisymas

palaikus

gudi giri- samdytom trim kapeikom

Matot rastingos trys kapeikos parsidavusios,problema tame,kad rastyngi parsidave ir Lietuva pardave,kas belieka,tai ir kylam runkeliai berasciai,o trys kapeikos,kai Lietuva issivaduos,tai ziurek ir trim kapeikom gyventi bus smagiau,gal is liucifieriaus rastingumo issivaduosi ir tapsi protingu berasciu.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top