„Italija yra visiškai suvereni šalis“ – atsakyta Vokietijai, reikalaujančiai, kad konservatyvioji Italijos vyriausybė įleistų 1000 migrantų

Italija tvirtina, kad už migrantus atsakomybės turėtų imtis vokiečių laivai su iškeltomis Vokietijos vėliavomis.

Trys nevyriausybinių organizacijų lavai su 1000 žmonių laukia galimybės įplaukti ir sustoti Italijos uostuose, bet Ministrė Pirminnkė Džordžija Meloni (Georgia Meloni) ir Vidaus reikalų ministras Mateo Pjantedozis (Matteo Piantedosi) griežtai nesutinka su Vokietijos reikalavimais leisti, kad šie laivai nuleistų inkarus prie Italijos krantų.

Romos Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad jau anksčiau žodžiu kreipėsi į Berlyną su prašymu priimti migrantus, esančius Vokietijoje registruotame laive Humanity 1. Italijos ministerija pridūrė, kad Vokietijos pusė prašė informacijos apie laive esančius žmones.

Spalio 23 dienos diplomatinį dokumentą trečiadienį paskelbė valstybinės televizijos kanalas RAI3. Savo atsakyme Berlyno Užsienio reikalų ministerija ragino Romą kuo greičiau teikti pagalbą nevyriausybinės organizacijos laive esantiems žmonėms, įskaitant virš 100 nepilnamečių.

„Žmonių gelbėjimas nuo mirtino pavojaus yra svarbiausias dalykas,“ – skaitome Vokietijos ambasados pareiškime, raginančiame Italiją leisti laivams sustoti uostuose.

„Jei Vokietija mano, kad tai humanitarinė bėda, ji turėtų ja pasirūpinti, Italija negali būti visų migrantų priebėga,“ – kalbėjo ministras ryšiams su Parlamentu Luka Čirianis (Luca Ciriani), kalbėdamas RAI3 televizijos kanalo laidoje Agorà.

Pasak Pjantedozio, sutikti žmones, atvykstančius padedant nevyriausybinėms organizacijoms, naudojančioms tuos laivus, turėtų tos Europos šalys, kurios laivuose iškėlusios savo vėliavas. Tačiau, sakė jis, vienintelis būdas išspręsti migracijos srauto klausimą yra kartu sustabdyti išvykimus.

Čirianis parėmė griežtą Pjantedozio liniją migracijos klausimu, sakydamas: „Mes negalime būti tiesiog kitur vykstančių pasirinkimų terminalas. Mes esame rimta šalis, Italija yra visiškai suvereni valstybė.“

Čirianis taip pat pakartojo Pjantedozio poziciją, sakydamas, kad iškeltos Vokietijos vėliavos turėtų rodyti, kad už migrantus šiuose laivuose atsakinga Vokietija.

„Jei ji ketina veikti tarptautiniuose vandenyse, tuomet ji privalo ir prisiimti atsakomybę už pasirinkimus, kuriuos daro laivai, iškėlę jos vėliavą,“ – sakė Čirianis ir pridūrė: „Mums nepriimtina, kad už mus sprendžia Vokietija.“

Kaip Remix News anksčiu jau rašė, Viduržemio jūroje yra daug Vokietijos nevyriausybinių organizacijų laivų, gelbėjančių migrantus, bet jie taip pat ir pritraukia migrantus, kurie įsitikinę, kad bus išgelbėti, jei nutiks kas nors blogo. Dalis organizacijų buvo apkaltintos bendradarbiavimu su asmenimis, užsiimančiais žmonių kontrabanda, bei migrantų perkėlimo susitikimų su kontrabandininkais atviroje jūroje organizavimu. Daugelį šių laivų remia Vokietijos protestantų bažnyčios. Tačiau, kaip jau anksčiau rašė Vokietijos spauda, didžioji dauguma šių migrantų yra ne pabėgėliai, o ekonominiai migrantai.

Italijos pozicija gali tapti dar viena nesantaikos priežastimi ES viduje. Kai Mateo Salvinis (Matteo Salvini) atsisakė leisti priimti jūra atvykusius migrantus būdamas Vidaus reikalų ministru, migrantų skaičius Italijoje dramatiškai sumažėjo. Tačiau netekęs valdžios jis buvo atakuojamas prokurorų, keliančių „pagrobimo“ kaltinimus už Italijos krantų apsaugą ir už savo veiksmus susilaukė griežtos kalėjimo bausmės.

Italijos vyriausybė tvirtina, kad ji nenusileis

Humanity 1 su 179 žmonėmis laivo viduje laukia maždaug už 18 kilometrų nuo Italijos teritorinių vandenų. Taip pat galimybės sustoti uoste laukia laivas Geo Barent, kurį eksploatuoja Gydytojai be sienų ir Ocean Viking, prancūzų laivas, priklausantis organizacijai SOS Mediterranée, registruotai Norvegijoje, ir plukdantis 200 žmonių. Į šį laivą žmonės buvo įkelti tarptautiniuose vandenyse tarp spalio 22 ir 29 dienos.

Italija ir toliau atsisako leisti šiuos laivus į savo uostus. Pasak vengrų žiniasklaidos kanalo Magyar Nemzet, Ocean Viking jau prašė ketvirtadienį tokio leidimo Ispanijoje, Prancūzijoje ir Graikijoje.

Interviu laikraščiui Corriere della sera Italijos Vidaus reikalų ministras Mateo Pjantedozis sakė, kad turėdama naują dešiniojo sparno vyriausybę Italija daugiau nepriims žmonių, kurie įkeliami jūroje į užsienio laivus. Jis pabrėžė, kad nevyriausybinių organizacijų laivai reguliariai vykdo savo veiklą minimaliai kišantis valdžiai. Ministras pastebėjo, kad 16 procentų žmonių, atvykstančių prie Italijos krantų, yra atplukdomi nevyriausybinių organizacijų laivais, o iš vietinės valdžios reikalaujama padėti likusiems 84 procentams.

Vidaus reikalų ministras jau anksčiau dekretu paskelbė, kad Humanity 1 ir Ocean Viking priėmimas uostuose yra nesaugus, minėdamas su valstybės apsauga susijusias priežastis.

Šaltinis: Remix News

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top