Italijos mokyklos direktorė nuo klasių sienų pašalino kryžius

laikmetis.lt

Kiekvienoje Italijos „Carpi Odoardo Focherini” vidurinės mokyklos klasėje ant sienos anksčiau kabėjo kryžiai. Mokyklos direktorė neseniai juos savavališkai nusprendė pašalinti. Tačiau kai kurie mokyklos bendruomenės nariai ir politikai griežtai prieštarauja šiam sprendimui, pasakoja „CNE News”.

„Negalime leisti, kad mūsų tapatybė ir kultūra mirtų vardan ideologinio politinio korektiškumo” – įvykį komentuoja vietos politikas.

Vasarą minima Italijos mokykla buvo renovuota, o kryžiai nuimti. Jie taip ir negrįžo į vietą.

„Nukryžiuotieji yra religinis simbolis. Čia mes esame mokykloje, o ne bažnyčioje”, – savo sprendimą paaiškina direktorė Federica Ansaloni (Federika Anzaloti), kaip rašo „Avennire”, nors mokyklos vadovė pati neigia kada nors tai sakiusi.

„Nukryžiuotieji viešosiose erdvėse turi senas tradicijas Italijos kultūroje ir daugeliui žmonių yra svarbus simbolis, – sako „Lega Nord” regioninės tarybos narys Simone Pelloni (Simonė Peloni), – manome, kad sprendimas pašalinti nukryžiuotuosius turėtų būti viešų diskusijų ir konsultacijų su vietos bendruomene objektas.

„Lega Nord” remia religijos laisvę ir pagarbą Italijos kultūrinėms tradicijoms, todėl mano, kad kryžių pašalinimas turėtų būti grindžiamas demokratiniu ir bendru sprendimu, sako jis. S. Pelloni nuomone, „šį sprendimą priėmusi vadovė turėtų būti pašalinta iš pareigų, nes ji veikė vienašališkai ir be bendruomenės sutikimo”. Kadangi jo partija visada buvo įsipareigojusi ginti ir saugoti religijos laisvę ir Italijos kultūros vertybes, „mes ir toliau sieksime užtikrinti, kad šios vertybės būtų gerbiamos valstybinėse institucijose”.

Grupė mokyklos mokytojų ir tėvų jau išreiškė nepasitenkinimą direktorės sprendimu. Jie taip pat nepatenkinti tuo, kad su jais niekas nesitarė.

„Susidūrėme su nepagrįstu mokyklos vadovo veiksmu”, – pastebi jie.

Prieštaraujantys vienašališkam direktorės sprendimui pavadino šią priemonę „rimta tiek dėl jos simbolinės vertės, tiek dėl to, kad ji neatsispindi jokiuose galiojančiuose mokyklų teisės aktuose”.

„Odoardo Focherini” pradinėje mokykloje ir darželyje vis dar kabo kryžiai.

Be to, keli žmonės pasirašė direktoriui adresuotą laišką, kuriame prašoma pateikti daugiau paaiškinimų dėl šio sprendimo. Šis klausimas pasiekė net nacionalinę politiką. Senatorius Barcaiuolo („Italijos broliai”) pažadėjo atkreipti švietimo ministro dėmesį į šį klausimą, rašo „La Pressa”.

„Direktorės pasirinkimas prieštarauja bet kokiai logikai, – išgirdęs apie šį klausimą atsakė jis. -Nukryžiuotasis nėra interjero elementas; turėti kryžių mūsų mokyklų klasėse reiškia ne primesti tikėjimą, o didžiuotis vertybėmis, kurios sukūrė mūsų civilizaciją.”

Šaltinis: CNE NEWS, AVVENIRE, LA PRESSA

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top