Italijos Senatas atmetė pasiūlymą dėl „universalios“ tėvystės pripažinimo

laikmetis.lt

Italijos Senato Europos politikos komisija atmetė pasiūlymą dėl Europos tėvystės pažymėjimo, kuris užtikrintų, kad tėvystė būtų pripažįstama visoje Europos Sąjungoje.

Italijos valdančioji partija „Italijos broliai“ pateikė pasiūlymą atmesti šį sertifikatą. Pasiūlymas buvo priimtas 11 balsų „už“ ir septyniais „prieš“. Pagrindinis argumentas, dėl kurio buvo atmestas tėvystės sertifikatas, – jis sukurtų užnugarį neteisėtai praktikai, pavyzdžiui, surogatinei motinystei, rašo italų dienraštis „Avennire“. Jei bent viena valstybė narė pripažintų numatytus tėvus teisėtais surogatinio vaiko tėvais, visos kitos valstybės narės turėtų padaryti tą patį.

Kai kurie baiminasi, kad Europos Sąjunga pasinaudos laisvo judėjimo teise, kad įteisintų homoseksualų santuokas visose ES valstybėse narėse.

Pasiūlymas dėl tėvystės buvo parengtas siekiant užtikrinti, kad tos pačios lyties tėvai būtų pripažįstami savo vaiko tėvais ir konservatyvesnėse šalyse, kurios gali apskritai nepripažinti gėjų ir lesbiečių santuokų. Šiuo tikslu tėvai gautų pažymėjimą, įrodantį jų tėvystę. Visos ES narės turėtų pripažinti šį pažymėjimą, taigi ir poros tėvystę.

Tos pačios lyties poroms Italijoje leidžiama sudaryti civilinę sąjungą nuo 2016 m. Tačiau jos negavo teisės įsivaikinti vaikų. Konservatyvios grupės teigė, kad įteisinus jiems įvaikinimą būtų skatinamas surogatinis nėštumas, kuris šalyje taip pat neleidžiamas. Apie tai praneša „Euractiv“.

Kadangi aiškių teisės aktų dėl įvaikinimo šioms poroms nebuvo, kai kurie teismai leido tos pačios lyties poroms įsivaikinti vaikus viena iš kitos. Be to, kai kurie merai, įskaitant Milano merą, įregistravo tos pačios lyties tėvų surogatinius vaikus.

Dabar Vidaus reikalų ministerija parašė laišką Milano merui Giuseppei Salai (Džiuzepei Salai), kuriame nurodė jam nutraukti tos pačios lyties porų vaikų registravimą. Sala sako, kad paisys šio prašymo. Kartu jis priduria, kad nenustos kovoti už tos pačios lyties tėvų ir jų vaikų teises.

LGBT organizacijos yra įsiutusios. Vienas pagrindinių jų aktyvistų Fabrizio Marrazzo (Fabricijus Maracas) paragino Salą nepaklusti ministerijos įsakymui. „Kai įstatymas yra neteisingas ir diskriminuojantis, tie, kurie užsiima politika, turi turėti drąsos jam nepaklusti“, – sakoma jo pareiškime.

Šaltinis: CNE

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top