Itin nemaloni žinia prezidentūrai: buvęs Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Greičius siūlomas į Konstitucinio Teismo teisėjus

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Kaip numato Konstitucija, kovo mėnesį bus skiriami trys nauji Konstitucinio Teismo (KT) teisėjai. Antradienį Seimo pirmininkė, kurios konstitucinė pareiga – teikti vieną iš kandidatų, juo pasiūlė buvusį Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininką, o dabar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Vytautą Greičių.

Paaiškėjo kandidatai

KT teisėjų kadencijos pabaiga yra kovo mėnesio trečiasis ketvirtadienis. Ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki šios datos turi būti pasiūlyti kandidatai į šias pareigas. Ateinančių metų kovą iš pareigų, pasibaigus kadencijai, traukiasi KT pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis ir teisėjos Toma Birmontienė bei Ramutė Ruškytė.

Kandidatus į KT teisėjus siūlo šalies prezidentas, Seimo pirmininkas ir AT pirmininkas. Kiekvienas jų kandidatą renkasi nepriklausomai nuo kitų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė dabartinę Vyriausybės atstovę Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) Elvyrą Baltutytę, o AT pirmininkas Gintaras Kryževičius – buvusią EŽTT teisėją Danutę Jočienę.

Antradienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė parlamente priėmė AT teisėją Vytautą Greičių, kuriam ir pasiūlė tapti trečiuoju kandidatu.

Respublikos prezidento, Seimo pirmininko ir AT pirmininko teikimu KT teisėjus skiria Seimas.

Greičius žinomas kaip drąsus žmogus

Iki tol neregėtas skandalas dėl konflikto tarp prezidento ir AT pirmininko kilo 2006-aisiais. Nors pati istorija prasidėjo gerokai anksčiau. Skandalo centre atsidūrė tuometis dar buvusio prezidento Rolando Pakso 2004 metais paskirtas Biržų rajono apylinkės teismo pirmininkas Valentas Margevičius. Jis anksčiau, pildydamas anketą, skirtą asmenims, kuriems reikia gauti leidimą dirbti su slaptumo žyma „visiškai slaptai“ žymima informacija, nenurodė, kad jam 1993 metų kovą buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri 1993 metų rugpjūtį nutraukta. Be to, nenurodė, kad jam dar dirbant milicijoje, 1988 metais buvo baustas papeikimu už girtavimą bei chuliganišką elgesį. Nenurodė ir to, kad tais pačiais 1988 metais būdamas neblaivus pateko į avariją, per kurią buvo sužaloti trys keleiviai, ir jis buvo atleistas iš tarnybos. Savo rašte Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriui Mečiui Laurinkui jis teigė to nenurodęs, nes nesupratęs klausimo esmės.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top