J. Oleko ir R. Juknevičienės šnekesiai apie krašto gynybą

Tiesos.lt siūlo dabartinio krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir buvusios ministrės konservatorės Rasos Juknevičienės šnekesius apie Lietuvos kariuomenę ir valstybės gynybą, vykusius vakar, birželio 9-ąją, „Žinių radijuje“. Ponas J. Olekas šiuose šnekesiuose aiškina, kad „vienui vieni“ prieš Sovietų Sąjungos šauktinių kariuomenę pokaryje palikti lietuvių partizanai rodo, kad dabartinė Lietuvos valdžia šauktinių kariuomenę sunaikinusi pagrįstai. Ponia R. Juknevičienė tam nepritaria, tačiau atsisako paaiškinti, kodėl per ketverius vadovavimo Krašto apsaugos ministerijai metus ignoravo savo patarėjo, generolo Jono Kronkaičio siūlymus, neatšaukė J. Oleko įsakymo ir neatkūrė Lietuvoje šauktinių kariuomenės.

Visos laidos klausykite ČIA.

Krašto apsaugos ministras: nereikia grįžti prie šauktinių kariuomenės

Žinių radijas

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas mano, kad sugrąžinti šauktinių kariuomenę, apie ką prakalbo buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis, yra senoviška mintis. Jo nuomone, Sovietų sąjungos šauktiniai buvo atremti Lietuvos savanorių – partizanų, tad tokia praktika neefektyvi.

„Dauguma NATO valstybių pereina prie profesionalių kariuomenių, nes yra rūpinamasi kiekvieno kario gyvybe, tad kiekvienas karys turi įsisavinti šiuolaikines, modernias technologijas. Tai nėra koks nors šaudymas iš lankų. Reikia mokėti valdyti kompiuterį, ginkluotę, todėl būtų keista, jei mes sugalvotume savanorius, kurie tarnauja su didžiuliu užsidegimu, pakeisti per prievartą ateinančiais žmonėmis.“

Jo nuomone, nereikia kariuomenės paversti tarnavimo įstaiga, kurioje negalėtų tarnauti šalies patriotai. J. Olekas teigia, kad tokiu atveju, visuomenė tikrai negalės didžiuotis kariuomenės pasiekimais.

Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė mano, kad J. Oleko kalbos, kad nereikia grįžti prie šauktinių kariuomenės, yra nesolidžios generolo majoro J. Kronkaičio atžvilgiu.

„Senoviniu kaip tik pavadinčiau J. Oleko mąstymą. Jam sunku pripažinti padarytą klaidą, kai 2008 m. visai nepasiruošus, net neinformavus Seimo ar Nacionalinės saugumo gynybos komiteto, buvo sustabdytas šaukimas ir neparengtas joks planas, kaip Lietuva rengs rezervą. Ir visa tai vyko krizės metu, kai žinoma, kad profesionali kariuomenė kainuoja brangiau nei šauktinių“, – sakė R. Juknevičienė.

Pašnekovės nuomone, naivu tikėtis, kad su 8 tūkst. asmenų kariuomene, kurioje tik dalis – koviniai, bei su 4 tūkst. rezervo kariuomene pavyktų apginti valstybę ar bent sustabdyti agresiją.

„Kuo daugiau žmonių bus parengtų, pritariu generolui J. Kronkaičiui, tuo bus visuomenė sveikesnė ir ryšys su kariuomene bus kitoks“, – tikino R. Juknevičienė. „Ginkluotę galima rasti labai gretai, svarbu, kad būtų gerai parengtų žmonių.“

Parengė Laura Bagdžiūnaitė

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top