J. Petersonas pralaimėjo bylą, bus įpareigotas išklausyti specialius kursus dėl bendravimo socialiniuose tinkluose

laikmetis.lt

Trys Ontarijo (Kanada) teisėjai vienbalsiai priėmė sprendimą prieš Jordaną B. Petersoną (Džordaną B. Petersoną) ir paliko galioti Psichologų kolegijos sprendimą, kuriuo konservatyvių pažiūrų komentatoriui buvo nurodyta dalyvauti socialinės žiniasklaidos „perauklėjimo“ mokymuose dėl „žeminančių“ ir „neprofesionalių“ tviterio žinučių, kurios įžeidė socialinio teisingumo grupes.

Kaip rašėme dar vasario mėnesį, žinomam psichologui ir konservatyvios žiniasklaidos veikėjui Ontarijo psichologų kolegija skyrė papeikimą, grasindama dėl „neapykantos kupino elgesio“ socialinėje žiniasklaidoje atimti iš Petersono gydytojo licenciją, jei jis nepraeis „profesionalaus bendravimo“ kursų ir pats už juos nesumokės.

Tačiau vieno žvilgsnio į jo „probleminius“ tviterio įrašus daugiau nei pakanka, kad suprastume, jog tai niekada nebuvo susiję su profesionalumu, o ideologiškai motyvuota raganų medžioklė, kuria bandoma nutildyti vieną žinomiausių dešiniųjų interneto komentatorių vien dėl jo politinių pažiūrų.

Petersono nusikaltimas buvo paprasčiausia kritika dėl šiuolaikinio nutukimo šlovinimo, pelno siekiančių gydytojų, mintančių iš transseksualų judėjimo, instituciškai priverstinio LGBT asmenų neoficialaus įvardijimo vartojimo, kai kurių Vakarų šalių drakoniškų COVID apribojimų ir apskritai Kanados premjero Justino Trudeau (Žiustino Triudo) politikos.

J.Petersono postas socialiniuose tinkluose

J. Petersenas kreipėsi į teismą dėl peržiūros, teigdamas, kad politiniai komentarai nepatenka į Kolegijos kompetencijos sritį ir kad jos sprendimas pažeidžia žodžio laisvę pačiu aukščiausiu lygmeniu.

Tačiau trečiadienį bylą vienbalsiai atmetė trys Ontarijo skyriaus teismo teisėjai, kurie nusprendė, kad Kolegijos sprendimas iš tiesų patenka į įgaliojimus reguliuoti profesiją viešojo intereso labui ir nepažeidžia jokių pagrindinių laisvių.

„Įsakymas nėra drausminis ir nedraudžia daktarui Petersonui reikšti savo nuomonę kontroversiškomis temomis; jis turi minimalų poveikį jo teisei į saviraiškos laisvę“, – rašoma galutiniame teismo sprendime.

Prieš priimant sprendimą, Petersonas – kuris nebevykdo praktikos, bet nori išsaugoti savo licenciją – pareiškė, kad jei kiekvienas teismas atmestų jo skundą, jis galiausiai dalyvautų mokymuose – ir netgi juos transliuotų. „Aš laikysiuosi jų nuostatų, bet nesiruošiu to daryti slapta“, – sakė psichologas CBC. „Ir nesiruošiu to daryti slapta todėl, kad nemanau, jog padariau ką nors bloga.“

Be to, ši istorija iš tikrųjų yra ne apie orvellišką perauklėjimo mokymą, o apie tai, ar pavyks nutildyti vieną įtakingiausių Vakarų konservatizmo balsų. „Esminis klausimas yra laisvo diskurso klausimas. … Didžiąja dalimi mes mąstome kalbėdami. Ir todėl nesu linkęs suspenduoti savo liežuvio“, – dėstė garsus komentatorius.

Spalio mėnesį žymusis kanadiečių psichologas viešės Lietuvoje.

Šaltinis: European Conservative

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top