Jakuninas: užduotis įvykdyta, Jūsų ekscelencija Prezidente

Kastytis Braziulis | Alfa.lt

Rusijos geležinkelių vadovas, Rusijos dujų kompanijos „Gazprom“ atstovų Lietuvoje kuratorius gali ramiai raportuoti Rusijos Prezidentui, savo bendražygiui Vladimirui Putinui: „Užduotis įvykdyta, Jūsų ekscelencija Prezidente. Lietuvoje paruošta dirva „žaliųjų žmogeliukų“ veiklai.“

„Žalieji žmogeliukai“ tapo didele grėsme Lietuvai, Europos Sąjungai ir visam likusiam civilizuotam pasauliui.

NATO oficialus atstovas teigė, kad NATO yra pasirengusi kovai su „žaliaisiais žmogeliukais“. Jis teigė, kad „žaliųjų žmogeliukų“ pasirodymas kokioje nors NATO šalyje bus traktuojamas kaip karinė intervencija ir su šiais žmogeliukais bus elgiamasi taip, kaip su karo priešu.

NATO oficialus atstovas pažymėjo, kad NATO laukia ilgas, skubus ir labai reikalingas darbas su kiekviena NATO nare. Valstybėms reikės išaiškinti, kas yra „žalieji žmogeliukai“, kaip bei iš kur jie atsiranda ir kokių reikia imtis priemonių prieš juos.

Atstovas pabrėžė, kad pradinis „žaliųjų žmogeliukų“ atsiradimo etapas yra pagrindinis ir esminis etapas. Būtent šiame etape reikia atlikti didelį darbą ir imtis rimtų prevencinių priemonių. Jis taip pat teigė, kad šis etapas – kurstymo, raginimo veikti prieš savo valdžią, prieš JAV, ES ir NATO, prieš nusistovėjusią tvarką ir įstatymus – yra jau kai kuriose NATO šalyse prasidėjęs.

Ar Lietuva yra pasirengusi kovai su „žaliaisiais žmogeliukais“? Ar Lietuva yra pasirengusi sustabdyti ir neutralizuoti plintančią „žaliųjų žmogeliukų“ ideologiją? Ar Lietuva yra pasiruošusi sustabdyti kuriamą „žaliųjų žmogeliukų“ armiją čia, Lietuvoje?

Atsakau, kad NE. Lietuva nėra pasiruošusi kovai su šiuo nauju Rusijos išrastu ir aktyviai naudojamu reiškiniu. Atvirkščiai, Lietuvos politikai ir aukščiausi valdininkai gali „pasigirti“, kad Lietuvos kontržvalgyba, kurios pagrindinė paskirtis yra kovoti prieš žalius, geltonus, mėlynus ar kitokios spalvos, tačiau Lietuvos visuomenei ir valstybei kenksmingus žmogeliukus, yra faktiškai sunaikinta. Šiuo metu Lietuva nėra pajėgi duoti atkirtį „žaliųjų žmogeliukų“ veisimuisi ir jų nusikalstamam veikimui Lietuvoje.

Nuo 2006 metų Lietuvos kontržvalgyba patyrė didelius ir skausmingus smūgius, kurie ją silpnino, silpnino kol galutinai sunaikino.

Pirmas smūgis. Išvaikyti arba pašalinti kontržvalgybos specialistai. Lietuvos saugumo pulkininkas Vytautas Pociūnas buvo, mano giliu įsitikinimu, nužudytas. Greičiausiai jis buvo pašalintas iš kelio dėl savo nepaperkamumo, tyrimų ir kovos su Lietuvos valstybės priešais. V. Pociūnas žadėjo viešinti surinktą valstybės nacionaliniam saugumui itin svarbią informaciją. Tačiau to padaryti jis nespėjo, nes žuvo neaiškiomis aplinkybėmis. Nei Lietuvos saugumas, nei Lietuvos prokuratūra, nei kitos Lietuvos valstybės institucijos neištyrė ir jau niekada neištirs tikrųjų Lietuvos valstybės saugumo pulkininko žūties aplinkybių. Atvirkščiai, valstybės saugumo departamento kai kurie aukšti vadovai visaip menkino patį pulkininką V. Pociūną ir jo atliktus darbus bei surinktą informaciją, vadindami tai išsigalvojimais.

Lietuvos kontržvalgybos vadovai buvo pažeminti ir išvyti iš darbo. Nepaperkamas, sąžiningas, padorus ir tikras Lietuvos patriotas kontržvalgybos vadovas pulkininkas Vytautas Damulis buvo apšmeižtas ir šmeižiamas keletą metų iš eilės. Turintis ilgą kontržvalgybos darbo patirtį bei perpratęs ir supratęs kontržvalgybinės veiklos esmę, kurią perdavinėjo jauniems kontržvalgybos specialistams, V. Damulio pirmasis pavaduotojas Vidmantas Bieliauskas buvo daugiau nei pusei metų nušalintas nuo pareigų, o vėliau paskirtas į žemesnes pareigas. Faktiškai šių kontržvalgybos vadovų patirties niekam neprireikė. Faktiškai jų patirtis kėlė realią grėsmę „žaliųjų žmogeliukų“ gamintojai Putino Rusijai ir jos specialiosioms tarnyboms. Tikiu, kad jeigu šie Lietuvos kontržvalgybos vadovai toliau būtų vadovavę Lietuvos kontržvalgybai, tai Europos Sąjungos spauda rašytų ne apie Estijos kontržvalgybos laimėjimus kovos fronte su Rusijos žvalgybų agentūromis, bet apie Lietuvos kontržvalgybos sėkmingą veiklą ir istoriją.

Po 2006 metų LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto parlamentinio tyrimo dėl Valstybės saugumo departamento veiklos iš darbo buvo atleisti ar buvo priversti atsisakyti atsakingų pareigų sąžiningi, tikri savo valstybės patriotai, turintys kontržvalgybinės patirties pareigūnai. Jų vietas užėmė asmenys, kurie Seimo tyrimo metu buvo identifikuoti kaip palaikantys ryšius su Rusijos dujų kompanijos „Gazprom“ atstovais Lietuvoje, kaip padedantys šiems atstovams įgyvendinti Rusijos tikslus Lietuvos valstybėje.

Antras smūgis. Visi svarbūs ir keliantys realų pavojų Rusijos atstovams Lietuvoje kontržvalgybiniai tyrimai buvo sustabdyti ir nutraukti. Surinkta informacija sunaikinta arba perduota saugoti į archyvus. Niekas neatliko jokių ikiteisminių tyrimų. Niekas nesiaiškino Rusijos slaptųjų tarnybų veiklos Lietuvos energetikos, transporto sektoriuose ir valstybės paslapčių apsaugos subjektuose. Niekam to nereikėjo. Visos jėgos buvo mestos tam, kad visi tyrimai būtų nutraukti, visa reikšminga ir galinti atskleisti bei pakenkti „Gazprom“ atstovams Lietuvoje ir jų agentėliams informacija būtų sunaikinta. Šis tikslas buvo pasiektas. Net Lietuvos valstybės aukščiausia valdžia Seimas negalėjo gauti ir susipažinti su 12 analitinių pažymų, kuriose yra atskleista tik nedidelė, sakau nedidelė, nes puikiai tai žinau, dalis informacijos. Visa kita informacija apie Rusijos veikėjų veiklą Lietuvoje buvo užfiksuota, uždokumentuota ir laikoma operatyvinėse tyrimo bylose. Ji yra tikra ta žodžio prasme šokiruojanti. Ji yra „žaliųjų žmogeliukų“ Lietuvoje kūrimo pradžių pradžia.

Trečias smūgis. Struktūrinės reformos Valstybės saugumo departamente panaikino ar susilpnino pačias rimčiausias ir svarbiausias Lietuvos nacionaliniam saugumui valdybas. VSD Trečioji valdyba, kuriai vadovavo pulkininkas V. Pociūnas ir kuri vykdė kontržvalgybinę veiklą energetikos, transporto ir finansų sektoriuose, buvo panaikinta. Jos darbuotojai arba atleisti iš darbo, arba paskirti eiti nereikšmingas pareigas kitose valdybose. VSD Devintosios valdybos skyriaus, kuris vykdė kontržvalgybinę veiklą visuomeniniuose procesuose, vadovas Imantas Melianas įvairių nesąžiningų saugumiečių machinacijų būdu buvo pašalintas iš užimamų pareigų, o pats skyrius performuotas. Skyriaus darbuotojų užtarnauta ilgametė kontržvalgybinio darbo patirtis buvo sutrypta vienu sprendimu. VSD Antroji valdyba patyrė kardinalių pertvarkymų. Visi darbuotojai, kurie turėjo nors menkiausią supratimą apie kontržvalgybinį darbą, buvo paskirti į žemesnes, perkelti į kitas nereikšmingas pareigas arba išmesti iš darbo.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rita

Mano nuomone pagrindine problema kad dalis lietuviu yra tape tais zaliais zmogeliukais.Pastovus savo valdzios,prezidentes dergimas-ne kritika o dergimas yra labai mielas Rusijai.Pastovi ES ,JAV kritika .Komentatoriu amzinas asaru liejimas del ju nuomone sugriautos valstybes,iskreipta nuomone apie dabartinius lietuvius vergus ES sajungoje.Kas tai,jei ne palanki dirva rusams gelbeti mus is tos mistines vergoves.Atrodo lietuviai jau pamirso kokiais vergais buvo okupuotoje Lietuvoje.

sveikinimai Zigmui V.

,Rugpjūčio 21 d. 10 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Finansų ministerija patvirtino, kad 7 mln. Lt Zigmo Vaišvilos skola buvo melas (arba kodėl Zigmas Vaišvila nedalyvavo Respublikos Prezidento rinkimuose)“.

Z. Vaišvila teigia, kad nuo to laiko kai jis pirmą kartą dar 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimų metu į dienos šviesą iškėlė Dalios Grybauskaitės neaiškius biografijos faktus, jam buvo daromas nuolatinis spaudimas ir skleidžiamas melas apie jį ir jo veiklą.’ties.transl. per http://www.alkas.lt

Atmintis

2002m.V.Jakuninas prezidento V.Adamkaus dekretu buvo apdovanotas Gedimino ordino Komandoro kryžiumi .Matomai ne veltui.Didžiausia nelaimė Lietuvai yra ta,kad jai vadovauja pakabinti vadovai,o to pasekmės bus tragiškos.

Ritai

Jūs tikriausiai dar jauna labai esate.Aš tikiu istorija,kurią pragyvenau,pamenu,kaip nuėje į mokyklą rado (mano vyresnės sesės,jos dar gyvos liudininkės) išžudytą mokytojo šeimą,jo šešiametis sūnus buvo už kojų trenktas į sieną,ant sienos buvo išsitaškę jo smegenys.Atėję į mokyklą vaikai matė tą baisų vaizdą,Už ką?Kad mokė skurdžių vaikus prie tarybų valdžios.Du metus žmonės gyveno siaube,kas naktį baimindamiesi,ar nesulos kieme šuo.Tik po dviejų metų pradėjo steigtis stribų būriai.Gyvenome prie okupantų ,turėjome visi darbus,auginome gyvulius -tada nebaugino ateitis,kad gal po dienos nebus už ką pirkti duonos.Šaunu,kad tapome laisvi,tik ar geriau gyvename?kažkam super gerai,kažkas tik seilę nuryjam nuėję į parduotuvę,o nemažai neturime pastogės ir ieškome maisto konteineryje.Nemokame mes pasirūpinti valstybe bei savais piliečiais.Nėra pas mus žemės gelmėse turtų,esame žemdirbių kraštas ir niekaip nesuvokiu,kokiu tikslu buvo… Skaityti daugiau »

Daugiau tokiu

Lietuvos valstybei tarnaujanciu asmenu, kaip K.Braziulis, Vyt. Damulis ir jau zuves Vyt. Pociunas. Ir dar yra nemazai neivardintu, bet dirbanciu Lietuvai pareigunu. Deja, VSD seniai tarnauja Rusijai (ar ne keista, kad Kusaite apklausinejo Rusijos tarnybu atstovai?!), o ,,Ritos” nuomone, kad viskas vyskta ne i ta puse, kad prezidente per daznai kritikuojama, tera prezidentes tarnybos nuomone ir ,,Rita”, galimai yra jos pisorius. Tik ar pakaks jegu K.Braziuliui ir kitiems atlaikyti begalini spaudima tiek is JE , tiek is kitu strukturu spaudimo. Reikia vienytis. DK partija galejo tapti tuo vienytoju. Deja, isblaskyta, ne tie asmenys prie vairo. VSDtiksla pasieke. Koks cia buvo Valdo Vasiliausko vaidmuo?! Juk K.Braziulis yra jo padejejas Seime?! Kas toliau?

Beta

Na, VSD, priklauso prezidento kompetencijai. Kokius jie vadus skiria, kaip prižiūri jų darbą, toks ir saugumas. Išvada… … … 😉

ruta

Didesne dalis gyvenimo nugyventa , mateme ir Sibiro platybes ir sovietini represini rezima , dziaugemes ir Lietuvos Atgimimu .Be abejo , tam kas priprates nesukti sau galvos del vieso intereso , valstybes , kuris prates tik patarnauti be jokiu klausimu , kritikos , svarbu , kad moketu pinigus ir karjera eitu i virsu , tokiems visada viskas bus gerai , kol seimininkas / nesvarbu kokiu pavadinimu , ar Rusija , ar Briuselis ../ pajegus moketi ..
Nieko asmenisko , tik biznis ..Tokiu subjektu dabar pilna Lietuvos politikoje .
Jeigu butu politine valia , tai jau senai galima buvo isaiskinti ir korupcionierius ir isdavikus , bet matomai pinigai ir valdzia yra svarbiau .

K.Braziulis yra

kaip visada teisus. Kol nebus išnaikinta konervinė gauja tol bus tarnaujama RUŲSIJAI. Ar suprasit pagaliau .

Raigerdas

Su VSD dedasi negeri dalykai nuo pat pradžios. Norint sukurti Lietuvos Saugumo sistemą, reikia pradėti tirti visą VSD sukūrimo istoriją objektyviai. Neišaiškinus padarytų nusikaltimų, neįmanoma sukurti ir Saugumo sistemos. Pažiūrėkite, kaip buvo sukurta NKVD. Ir kiek vėliau visko nekeitė, bet ten mirtinai įsitvirtino žmonės, turintys polinkius į nusikaltimus. Koks rezultatas? Šiandien matome, ką išdarinėja Rusijos FSB. Anksčiau matėme, ką išdarinėjo TSRS laikais KGB. Ir niekas čia nepakis, kol nebus nustatyta tiksli priežastis dėl kurios į šias struktūras pastoviai patenka nusikaltėliai. Tiksliau pasakius, „Opričninos” istorija tęsiasi, o VSD pratęsė KGB metodiką tik kitose sąlygose. VSD nekompetetingumas yra siaubingas. Paskaitykite šiuos straipsnius ir jūs pamatysite, kad Lietuvos politikams gali įsakinėti ir pamišėlis profesorius iš Maskvos. Ir beveik visos valstybinės institucijos jo nurodyms… Skaityti daugiau »

Leto pastaba Raigerdui

Pasakymas, kad „su VSD kažkas dedasi nuo pat pradžios”, yra beprasmis, nes ignoruoja nuoseklų VSD „pertvarkymą” (lėtą kryptingą perversmą) nuo Zigmo Vaišvilos, Balio Gajausko, Petro Plumpos per KGB rezervistą Arvydą Pocių iki dabar, kai savo vaidmeniu Gatajevų bei Kusaitės procesuose VSD parodė esąs tik FSB padalinys Lietuvoje.
Kita vertus, toks ėjimas FSB link nė kiek neprieštarauja draugiškam VSD sugyvenimui su Lietuvos Prezidentūra, kuri ypač dabar tokia patriotiškai antirusiška! Kodėl? Todėl, kad gyvename nuostabiais „post-moderno” laikais, kada tiesa ir dorovė tapusios reliatyviomis sąvokomis, sąžinė ir garbė nebeegzistuoja, o pasaulį uzurpuojančios jėgos superka ne vien skirtingų šalių spectarnybas, kad per jas realizuotų savo tikslus, bet net vyriausybes ir ištisus kontinentus.

Raigerdas Letui

Gerbiamas Letai, jūs bandėte apginti Eglę Kusaitę, bet nukentėjote pats. Aišku, iš jūsų pusės tai buvo labai didelis noras jai padėti, bet būtina įvertinti tokiais atvejais, kas yra tie žmonės, kurie tikėjosi, kad Eglė Kusaitė bus nuteista. Todėl ir pati E. Kusaitė buvo apkaltinta dėl to, kad ji teigė, kad jai davė narkotikų. Bet, kad teigti teisme tokius dalykus, reikia padaryti ekspertizę ir jos kūne tikrai būtų atradę narkotikų, nes jie laikosi kūne ne vienerius ir net ne dvejus metus, o gana ilgą laiką. Po tokios ekspertizės galima pateikti faktinius įrodymus. Be abejonės, tai buvo nelygios jėgos, tačiau, kas yra tie žmonės, kurie pasinaudojo savo tarnybine padėtimi ir veikė pažeidžiant Lietuvos įstaymus? Liko nežinoma iki pat šiandien. Tai yra blogai,… Skaityti daugiau »

Letas Raigerdui

Problema nėra Seime, bet perversme, kuris slaptųjų tarnybų ir energetinės srities prorusiškų pramonininkų (plg. Dujotekaną, kaip ruskijos interesų dengimo organizaciją) padarytas Lietuvoje „Vakarams” puikiai žinant, bet laiminant „post-moderno” pasaulinę sumaištį. Seimas yra nulis, toks ir liks, patvirtinantis oligarchų sprendimus ir bet kurį nusikalstamą „Vakarų” įstatyminę normą (kaip visuotinį sekimą 2006 m., taip ir dabar bankinio indėlio paslapties naikinimą). Tai „nedorėlių sueiga”, kuri esant „demokratinio atstovavimo” sistemai, nieko pakeisti negali iš principo, gali tik paspartinti Lietuvos žlugdymą. Paskaitykite darkart mano pastabą bei docs.google.com/file/d/0B-K2KchFPj7zYTcyNjQ4NDgtZmIyYi00NmM4LTg2ZDMtODQ5YWMwYjk1OGQ1/edit?hl=en&pli=1

Raigerdas Letui

Dėkoju už nuorodą. Tai tikrai įdomūs duomenys. Sunku į tai patikėti, bet, deja, yra faktai, kurie parodo, kad yra taip: „Atskirų funkcionierių tvirtinimai, kad VSD veikia kaip nepriklausoma organizacija, yra tiktai teoriniai. Kaip rodo praktika Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių, ką jau kalbėti apie Rusiją, nepriklausomų tokio tipo organizacijų beveik nebūna. Jos anksčiau ar vėliau tampa nuo kažko priklausomos, tuo labiau Lietuvoje, kur dabar yra persipynę oligarchų ir valstybininkų bei užsienio šalių politiniai ir ekonominiai interesai” (Algirdas Katkus „Nuo aušros iki sutemų”). Gaila, kad taip yra, bet tai pareina nuo žmonių, turinčių polinkį į nusikalstamą veiklą. Problema yra konkrečiose asmenybėse, todėl pas mus stengiamasi viską užmaskuoti „kolektyvinio proto” sprendimais, kaip tai buvo TSRS laikais, kai faktiškai kriminalai Rusijoje užgrobė valdžią… Skaityti daugiau »

Letas Raigerdui

Kalbėti, kad spectarnyba būtinai yra ar bus priklausoma, nekorektiška vien todėl, kad visi mato, jog FSB visiškai užgrobusi valdžią Maksvos Ordoje. Tačiau kur sakiau, neva VSD nepriklausoma organizacija? Nepriklausoma nuo Lietuvos dar nereiškia, kad nepriklausoma apskritai. Smulkmenose priklausoma ir nuo Lietuvos (pvz., kuris taps „direktoriumi”). „Post-moderno” laikais priklausomybė yra ne ideologijos ar patriotizmo, bet pinigų reikalas. O pinigai vienu metu gali plaukti net iš skirtingų šaltinių. Tada tarp „korporacijų” susidaro pusiausvyros santykiai pagal interesų derinimą (modernioji visuomenė ir yra korporacinė), o tuo pat metu korporacijų supirktos medijos vaizduoja užvakarykščio mentaliteto gyvulių ūkiui klasikinės valstybės modelį su patriotizmais, hierarchijomis ir ideologijomis. Tokiomis sąlygomis korporacinė valstybė yra klasikinės valstybės imitacija, o pats žodis „išdavikas” netenka prasmės, lygiai kaip „garbė” ar „dorovė”. Viskas… Skaityti daugiau »

daug skaudžios tiesos

Yra labai daug komentarų su kuriais nori ar nenori, bet reikia sutikti. Nepasisekė su Nepriklausomybe. Prie jos vairo iš pat pradžių „atsistojo” negeras, nedoras žmogus, gal KGB rusų agentas? Jis drumsčia mūsų gyvenimus po šiai dienai. Dabar, manau, jau šaukštai po pietų. Nenoriu būti bloga pranašė, bet tik laiko klausimas ir mes atsidursime ten kur buvome. Kokioje laisvoje šalyje buvę enkevedistai ar jų vaikai galėtų laisvai išspausdinti knygą apie lietuvių kančias tremtyje ir lageriuose, o tremtinius išvadinti fašistais, buržuaziniais nacionalistais? Drąsiai duoti žurnalistams interviu ir patvirtinti, kad gerus žmones netrėmė…Ir gyvena šitie žmogystos šalia mūsų, vaikšto pro mus, turėdami gyvatę užantyje. Šitą šalį visos valdžios vadina demokratine…Aš tai nežinau, kaip pavadinti dabartinę santvarką, kurioje jau virš dvidešimt metų gyvenu. Tik… Skaityti daugiau »

Tik    nuomonė

žalieji žmogeliukai jau seniai tyliai, kol kas, sėdi jiems reikalinguose postuose ir dirba savo darbą.

Raigerdas > daug skaudžios tiesos

Gerbiama ponia, jeigu jūs pažiūrėsite, kaip įvykiai klostėsi Italijoje po pergalės prieš fašizmą, tai jūs pamatysite, kaip mafija perėmė į savo rankas valdžią. Problema buvo tame, kad valstybinėse institucijose beveik nieko nepakito. Tie, kurie tarnavo fašistams liko sėdėti savo darbo vietose ir po karo. Rezultate mafija Italijoje įgavo neįtikėtiną valdžią. Jeigu paimsite TSRS, tai ji buvo padalinta įtakos zonomis tarp kriminalų, kurie gaudavo savo dalį iš tos zonos. Griuvus TSRS įvyko ir įtakos zonų perdalijimas. Ne tiek M. Gorbačiovas sprendė, kad padaryti su ta ar ana zona, o kiek kriminalai. Pavyzdžiui, dabar yra aišku, kad Šabtajus Kalmanovičius turėjo savo įtaką Lietuvoje. Įsivaizduokite, kad apie tai nėra žinių iki pat šiandien, nes jis rėmė Žalgirį, rėmė ir Lietuvos rinktinę Europos čempionate.… Skaityti daugiau »

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top