Jaltos mokykloje imtasi represijų po to, kai moksleiviai vietoje rusiškojo okupacinio sugiedojo Ukrainos himną

censor.net.ua | socportal.info

Aneksuotame Kryme vienos Jaltos miesto mokyklos iškilmingos paskutiniojo skambučio ceremonijos metu vietoj okupacinio Rusijos himno „Šlovė tau, Tėvyne“ moksleiviai sugiedojo valstybinį Ukrainos himną. Po to prieš moksleivius ir mokytojus buvo imtasi represijų.

Kaip praneša Laisvės radijas, mokytojus imta šalinti iš darbo, o moksleiviams nurodyta pateikti raštiškus pasiaiškinimus.

„Vienos Jaltos mokyklos absolventai, giedodami nacionalinį Ukrainos himną, savo balsais užgožė tuo metu skambėjusį Rusijos himno garso įrašą!“ – savo Veidaknygės puslapyje parašė šiuo įvykiu sužavėtas televizijos kanalo ATR darbuotojas Ševketas Namatulajevas, – praneša Cenzor.net.

Išgirdę Rusijos himno transliaciją, moksleiviai iš pradžių sutriko, tačiau kiek vėliau, prispaudę ranką prie širdies, ėmė giedoti nacionalinį Ukrainos himną. Greta buvę mokytojai jiems netrukdė.

Didžiulio populiarumo internete sulaukusiame vaizdo įraše aiškiai matyti, kad moksleiviai taip pat pasirišo mėlynai geltonus – Ukrainos valstybinės vėliavos spalvų – raiščius.

Veidaknygės bendruomenė „Europinė Ukraina“ paskelbė Jaltos mokyklos, kurioje paskutiniojo skambučio iškilmių metu buvo sugiedotas Ukrainos himnas, moksleivio kreipimąsi:

„Sveiki. Aš vienas iš tų moksleivių, kurie Jaltoje per paskutiniojo skambučio šventę, kai buvo įjungtas Rusijos himno įrašas, giedojo Ukrainos himną.

O pasisakau aš štai kodėl. Esu jau Ukrainos teritorijoje. Jaltoje pasilikusius mano bendraklasius verčia ateiti į mokyklą ir rašyti pasiaiškinimus, kodėl mes giedojome Ukrainos himną. Šią minutę mokytojus ir mokyklos direktorių meta iš darbo. Visus. Nors ne visi jų palaiko Ukrainą!

Niekas iš anksto nežinojo, jog mes giedosime himną! O mes savo ruožtu tai darėme sąmoningai. Mes – Ukrainos patriotai ir visada jais buvome. Ir aš šito neslepiu!

Manau, kad mokyklai nepakenktų nors ir šioks toks palaikymas iš žurnalistų pusės. Ačiū. Šlovė Ukrainai!“

Šaltiniai: censor.net.ua, socportal.info

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top