Japonijoje pristatytas pirmasis robotas – naujienų diktorius

Japonijos Mokslų ir inovacijų muziejuje (Miraikan) surengtoje parodoje „Androidai: koks yra žmogus“ visuomenei buvo pademonstruoti trys robotai-humanoidai, gebantys bendrauti su žiūrovais.

Dviejų robotų-humanoidų išvaizda tiksliai pakartoja žmogaus formas. Mechanizmams buvo panaudotos specialios silikono junginių ir dirbtinių raumenų technologijos, leidžiančios robotui kalbėti ir atlikti nuo realaus žmogaus beveik nesiskiriančius judesius.

Robotams-humanoidams yra suteikti vardai: Otonaroid (Adultroid) ir Kodomoroid (Childroid). Jie geba atlikti įvairias užduotis, tarp jų – pasisveikinti su lankytojais, atėjusiais į Tokijo Odaibos rajono muziejų.

Robotas Otonaroid panašus į moterį. Ji sėdi ant sofos, reaguoja į pastabas ir net gali pasiūlyti temas pokalbiui su lankytojais. Žiūrovai yra kviečiami valdyti robotą, skatinti jį kalbėti ir stebėti, kaip kinta jo veido išraiška.

Robotas-humanoidas Kodomoroid primena vaiką. Jo kūrėjas demonstruoja, kaip jis moka – tarsi diktorius – perskaityti žinių tekstus ir teigia, jog mechanizmas galėtų nuolat dirbti televizijoje pristatydamas pasaulines naujienas.

Trečiasis robotas pavadintas Telenoid – jis yra kūdikio dydžio ir taip pat išmokytas bendrauti su lankytojais. Kaip ir vyresnių „kolegų“, jo judesiai ir kalba yra kontroliuojami nuotoliniu būdu.

Ekspozicijos organizatoriai teigia, jog tokie robotai-humanoidai galėtų pasitarnauti tolimesniems moksliniams antropologiniams tyrimams.

Šių robotų kūrėjas – Osakos universiteto profesorius Hiroshi Ishiguro – jis specializuojasi kurti robotus-humanoidus. Pasak profesoriaus, jo moksliniai tyrimai yra glaudžiai susiję su žmogaus prigimties tyrinėjimais ir padeda labiau įsigilinti į tokio pobūdžio klausimus.

„Norėdami sukurti tai, kas padėtų žmonėms, mes turime sužinoti, kas yra žmogus“, – sakė H.Ishiguro.

„Mes norime pono H.Ishiguro humanoidams palinkėti ilgo gyvenimo… ir mes labai džiaugiamės šiuo projektu“, – sakė šios parodos kuratorius Mahoro Uchida. Jo įsitikinimu, ši ekspozicija galės trukti ne mažiau kaip trejus metus.

echo.msk.ru

japantimes.co.jp

Parengė: Jeronimas Prūsas

* * *

Tiesos.lt drįsta įžūliai pastebėti, kad robotus diktorius Lietuvos valdžios struktūros sukonstravo gerokai anksčiau nei japonų mokslininkai:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top