Japonijoje pristatytas pirmasis robotas – naujienų diktorius

Japonijos Mokslų ir inovacijų muziejuje (Miraikan) surengtoje parodoje „Androidai: koks yra žmogus“ visuomenei buvo pademonstruoti trys robotai-humanoidai, gebantys bendrauti su žiūrovais.

Dviejų robotų-humanoidų išvaizda tiksliai pakartoja žmogaus formas. Mechanizmams buvo panaudotos specialios silikono junginių ir dirbtinių raumenų technologijos, leidžiančios robotui kalbėti ir atlikti nuo realaus žmogaus beveik nesiskiriančius judesius.

Robotams-humanoidams yra suteikti vardai: Otonaroid (Adultroid) ir Kodomoroid (Childroid). Jie geba atlikti įvairias užduotis, tarp jų – pasisveikinti su lankytojais, atėjusiais į Tokijo Odaibos rajono muziejų.

Robotas Otonaroid panašus į moterį. Ji sėdi ant sofos, reaguoja į pastabas ir net gali pasiūlyti temas pokalbiui su lankytojais. Žiūrovai yra kviečiami valdyti robotą, skatinti jį kalbėti ir stebėti, kaip kinta jo veido išraiška.

Robotas-humanoidas Kodomoroid primena vaiką. Jo kūrėjas demonstruoja, kaip jis moka – tarsi diktorius – perskaityti žinių tekstus ir teigia, jog mechanizmas galėtų nuolat dirbti televizijoje pristatydamas pasaulines naujienas.

Trečiasis robotas pavadintas Telenoid – jis yra kūdikio dydžio ir taip pat išmokytas bendrauti su lankytojais. Kaip ir vyresnių „kolegų“, jo judesiai ir kalba yra kontroliuojami nuotoliniu būdu.

Ekspozicijos organizatoriai teigia, jog tokie robotai-humanoidai galėtų pasitarnauti tolimesniems moksliniams antropologiniams tyrimams.

Šių robotų kūrėjas – Osakos universiteto profesorius Hiroshi Ishiguro – jis specializuojasi kurti robotus-humanoidus. Pasak profesoriaus, jo moksliniai tyrimai yra glaudžiai susiję su žmogaus prigimties tyrinėjimais ir padeda labiau įsigilinti į tokio pobūdžio klausimus.

„Norėdami sukurti tai, kas padėtų žmonėms, mes turime sužinoti, kas yra žmogus“, – sakė H.Ishiguro.

„Mes norime pono H.Ishiguro humanoidams palinkėti ilgo gyvenimo… ir mes labai džiaugiamės šiuo projektu“, – sakė šios parodos kuratorius Mahoro Uchida. Jo įsitikinimu, ši ekspozicija galės trukti ne mažiau kaip trejus metus.

echo.msk.ru

japantimes.co.jp

Parengė: Jeronimas Prūsas

* * *

Tiesos.lt drįsta įžūliai pastebėti, kad robotus diktorius Lietuvos valdžios struktūros sukonstravo gerokai anksčiau nei japonų mokslininkai:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
zero

Visa robotų laidų vedėjų plejada yra susibūrusi LRT skydinio Siauro ir socialistinio frontininko brolio užuovėjoje ir labai „naglai” atidirbinėja gaunamas „babkes”.

Milda

Neįtikėtinas panašumas…

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top