Jauni emigrantai palieka „nesaugią“ Prancūziją ir kraustosi į Vengriją

Naujausios apklausos rodo, kad daugelis Prancūzijos piliečių nebesijaučia saugūs savo šalyje ir ieško didesnio saugumo Vidurio ir Rytų Europoje.

Prancūzijos vyriausybei primygtinai skatinant masinę imigraciją į šalį, daug prancūzų išvyko iš šalies ieškodami didesnio saugumo ir geresnės gyvenimo kokybės. Dabar daugelis Prancūzijos piliečių saugų prieglobstį randa Vidurio ir Rytų Europoje, praneša Prancūzijos naujienų portalas Boulevard Voltaire.

Straipsnyje, pavadintame „Norėdami pabėgti nuo imigracijos, šie prancūzai renkasi emigraciją”, remiamasi praėjusių metų gruodį Prancūzijos transliuotojo BFMTV užsakymu Elabe instituto atlikta apklausa, kuri atskleidė, kad 67 proc. prancūzų nebesijaučia saugūs savo šalyje. Todėl vis daugiau Prancūzijos piliečių stengiasi sumažinti savo nerimą dėl saugumo emigruodami į šalis, kuriose vykdoma konservatyvesnė imigracijos politika, visų pirma į Vidurio ir Rytų Europą.

Autorius Žiuljenas Teleris (Julien Teller) pažymi, kad 2022 metų sausio mėnesio apytiksliais duomenimis, užsienyje gyveno daugiau kaip 1,6 mln. Prancūzijos piliečių. Tačiau šalies Europos ir užsienio reikalų ministerija mano, kad šis skaičius yra kur kas didesnis ir gali artėti prie 2,5 mln. Ministerija aiškino, kad šis skaičius greičiausiai bus didesnis nei oficialūs vertinimai dėl to, kad Europiečių judumas yra kintantis ir ne visi emigrantai registruoja savo persikėlimą.

Teleris paaiškino, kad nemažai emigrantų iš Prancūzijos išsikelia ne dėl ekonominių priežasčių, kurios yra pagrindinis veiksnys daugumai į Europą atvykstančių migrantų, bet dėl „ su tapatybe susijusių motyvų”.

Tuo metu, kai didesnė dalis vyresnio amžiaus prancūzų renkasi tokias šalis kaip Portugalija, kurioje šiuo metu gyvena daugiau nei 120 000 į pensiją išėjusių Prancūzijos piliečių, jaunesnioji karta persikraustymui pasirenka Vidurio ir Rytų Europos šalis, pavyzdžiui, Vengriją ir Čekiją.

Teleris ypač daug kalbėjo apie Vengriją, kurią, jo teigimu, renkasi jauni prancūzų darbuotojai, nebejaučiantys, kad gyvenimas Prancūzijoje atitinka jų interesus.

Jis mini prancūzų videomenininką Simoną Vesperinį (Simon Vesperini), kuris persikėlė į Vengriją ir kuria internete skaitmeninį turinį, skirtą 11 000 prenumeratorių, kviesdamas kitus Prancūzijos piliečius, norinčius „palikti dekadansą” Prancūzijoje, padaryti tą patį.

Teleris taip pat remiasi YouTube vaizdo įrašais, kuriuos paskelbė kitas išvykęs iš Prancūzijos prancūzas Frederikas Delavjė (Frédéric Delavier), pasakojantis savo 116 000 prenumeratorių, kaip sprendimas išvykti iš Prancūzijos į Vengriją pakeitė jo gyvenimą.

„Mano nuomone, gyvenimo kokybė Vengrijoje yra aukštesnė. Ką galiu nusipirkti Vengrijoje, to visiškai negalėčiau įpirkti Prancūzijoje,” – aiškina Delavjė.

Tarp kitų liudijimų – motinos Leticijos (Laetitia), kuri Covid-19 pandemijos metu persikėlė su šeima į Vengriją, patirtis. „Gyvenau Nime – mieste, kuris per kelerius metus labai pasikeitė”, – pasakojo ji leidiniui Boulevard Voltaire. „Dabar nebesijaudinu dėl savo vaikų, 23 ir 20 metų. Jie mokosi Budapešte, ramiame mieste, kur jiems saugu. Tai pakeitė mano gyvenimą!”

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orbán) ne kartą yra sakęs, kad ateityje krikščionys bėgs iš Vakarų į Vengriją.

„Mūsų gyvenimo eigoje į Vengriją atvyks daug krikščionių iš Vakarų Europos,” – sakė Orbanas 2020 metais. „Taip, aš manau, kad tendencija, jog daugelis sugrįžta iš Vakarų Europos, išliks. Kai kurie iš jų didmena supirkinėja mažesnes gyvenvietes, ir mes turime būti tam pasirengę.”

Daugelis atvykėlių nebūtinai yra krikščionys, tačiau mano, kad šalis yra saugus prieglobstis visuomenės saugumo ir net žodžio laisvės požiūriu. Vengrijos pareigūnai ne kartą gyrėsi, kad Vengrija yra santykinai saugi, palyginus su tokiomis Vakarų šalimis kaip Prancūzija ir Vokietija.

Pasak Numbeo (didžiausios pasaulyje pragyvenimo lygio duomenų bazės), pagal Gyvenimo kokybės indeksą Prancūzija užima 30-ą vietą, o Vengrija – 40-ą; tačiau tai pasako ne viską.

Analizuojant saugumo indeksą, Prancūzija gavo tik 44,7 balo – tai antras nuo galo rezultatas Europoje, geresnis tik už Baltarusiją. Priešingai, tokios šalies kaip Čekija (73,4) įvertinimas yra vienas aukščiausių žemyne, o Lenkija (70,8), Slovakija (68,6) ir Vengrija (66,1) taip pat įvertintos labai gerai.

Kaip Remix News jau rašė anksčiau, tokiose šalyse kaip Vengrija ir Lenkija Europos piliečiams daug mažesnė tikimybė būti apiplėštiems nei Vakarų Europos šalyse, ir tai pasakytina taip pat ir apie kitus sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, išžaginimus.

Čekija ir Vengrija taip pat pasiekė du geriausius rezultatus Europoje pagal būsto kainų ir pajamų santykį, kuris yra pagrindinis veiksnys jauniems emigrantams, norintiems įsigyti pirmąjį būstą.

Šaltinis: Remix News

4.4 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Pastabos: – prancuziokai, DIRBANTYS NUOTOLINIU BUDU, renkasi Vengrija, nes ju pajamos su vietines pauksciu kalbos ( nezinantys pasidomekite, ji net sunkesne uz vokieciu , kur daiktavardziu gimine reikia zinot mintinai, kitaip sakinio nepastatysite) zinojimu nesusije. IT visokie ir kiti kompiuterastai. Atvyks koks amatininkas ir bus jam vargo vakariene toje Vengrijoje, net jeigu atsivez su savimi 50 kiloeuru.Ir 100 vargu bau pades. – Vengrija isdidi ir pasiputusi nes sedi ant Putino penio ir gauna pigia nafta.Kai bus nuo jos nuvatyta kaip jie pragys – misle. – Vaziuotu geriau ne i Vengrija, o Lenkija – kylanciu europos galios centru. – Labai jauni ir ambicingi geriau taikytu i Ukraina.Su didele tikimybe, jeigu nesuklups pokariniame salies atstatyme ir politikos gairiu pasirinkime Ukrsina taps dinamiska… Skaityti daugiau »

Nedoleris

Naiškink kur kam važiuoti,kam su kuo draugauti ir kam su kuo sėdėti ,kolonialiste, dujotiekių sprogdintojau iš USA.Eik geriau pasidomėti trilijardine USA skola,ir tam kolonialistų skolininkų reikalui naikinama,valgoma Europa,kad USA visai nesugriūtų.

Pastabus

…jau siuliau tau dolca,kad tik nepliaukstum tokiu kvailysciu,siandie siulau du…tik patylek,tamsybiu gaivale….arba bent pasidomek javu isiskolinimu,ka tai reiskia ir kodel….ale ka as cia,vis tiek nesuprastum,per daug tuopas…Bent patyletum…

Anonimas

O,liberpiderastini idiote, tu jau čia? Vaistus šiandien gėrei? Matosi, kad diagnozė negerėja. Siūlau, kol laikas, susikibti su kai kuriais dzeikais už rankučių ir pyzdinti į „kylančią gėjžopos žvaigždę” obosrajiną. Ten iš judviejų bus daugiau naudos, negu „Tiesų” komentaruose. „Demokratiniu vakaru viartibiu” puoselėtojai, bl.

Dzeikas

Kad Ukraina ir be musu susitvarko, Rusija jau pasuko snukiu i Kinija, nugara i save🤣🤣🤣

Pastabus

…AS ZINAU,KAS CIA TOKIS.TAI PILIETIS,SAVE IVARDYJANTIS ‘GELTONUOJU SUBMARINU’,AS JI VADINU NUGELTUSIU PADVODNYKU.Pilnas pagiezos viskam,uzkietejes pucyyynistas,antilietuvis ir berastis….Dar ir siaip,gerokai ku ku.Dabar net savo idiotisku nicku pasidrovejo pasivadint,mol,is pasalu i bato pada ikasiu ir pabegsiu.Atpluduriavo is Nako ‘Ekspertu’,matyt,ji ten visi gerai pazista is durnu komentu,tai cia atsigrudo,nenaudelis..

Anonimas

Neatspėjai. Turi dar 2 bandymus.

Pastabus

…as tavim labai tikiu,zinok…,nugelltes vadalaaaaze…

Anonimas

Tai spėji, ar ne? Kiek aš čia lauksiu? O, beje, kam tiek daug „a” raidžių? Tipo raštingas labai?

Pastabus

…spek is 3 kartu.Ir as palauksiu.Paziuresiu,kiek tavo cerepas talpina’sierogo viesciestva’….

Pastabus

p.s. ….dzamilia,atkroi liciko……,ar tik ten negeltonija kas tai su vadalaaazo akvalangu i lastais is po parandzos,xa xa xa

stasys

negražu žaisti su xuilo pelėmis . Atiduodi katinui ir tiek problemų .

Pastabus

..Katiniokai megsta pazaist su pelytem….pries nukandant galvyte….

Anonimas

1.daug nelietuviškų žodžių, kurių nesuprantu. Ką nori tuom parodyti?
2.kodėl tu su tuo suvargusiu kovotoju už zasrajiną ir prieš „kacapus” „stasys” esat ne darbe ir turit laiko čia rašinėti? Reiškia esat pašalpiniai ir egzistuojat iš mano mokesčių?
3.pradedi nusišnekėti visai ne į temą. Kažkokie lastai, kažkokia parandža… Paūmėjimas užeina staiga?

Pastabus

…oi tu varguoli, tavo cerepo darbinis turis tik vienas mm,intelekto zero,turiu savo biz ni/tau toks parasymas irgi nieko nesako,nes,matau,esi neskaitantis klasikos/,tavo mokesciai,speju,yra 1 centas,kurio dalies man tikrai nereikia,xa xa,sic.,tai paleidziu tamista i visas 4 puses……….speju,keblinsi i Rytu puse,link moskvitaaaanijos,i mielaji tau dvokianti meslyna,kaip sudvabalis….kur meslas,ten ir anas……

Anonimas

Oi tai dėkoju už paleidimą, oi tai ačiū! O kur kėblinsiu, ne tamstos reikalas. Aš žmogus su savo nuomone ir orientacija.

Pastabus

…xa,nereik ne triju kartu,kad atspet tavo nuomone,O YPAC,ORIENTAAAACIJA……xa xa xa xa xa xa….galiu net pasakyt tiksliai,uz ka balsavai,xa xa xa xa xa….is tu nervu bek nusipirkt lupdazi,siandie akcija,papigiai bus,varguole

Anonimas

Ukrokonclibpyderiniai drambliai kažkodėl bijo xuilo pelių. Čia faktas. Jeigu esi bent kiek adekvatesnis už „pastabus”, nesivelk į diskusijas. Tik tada laikysiu tave protingesniu. Man užtenka ir vieną debilą erzinti.

stasys

Ar tik tas Jūsų AŠ kiek nepervertintas pačio ? Laisvai reiškiasi čia visi , netgi tie atviri ‘kacapai’. Turite proga stasiu pakalbinti ir be abejo jo rašybos klaidas ištaisyti 🙂 Beje diskusijose svarbios tik nuomonės o ne tai ka Jus ten galvojate apie konkretu asmenį .

Anonimas

Taip, žinoma, galima diskutuoti, o ne pilti vieniem ant kitų srutas. Ir taip esam supriešinti dirbtinai ir smarkiai.
Pagal Jūsų komentarus, susidariau nuomonę, kad esam priešingose barikadų pusėse, bet tai man netrugdo padiskutuoti su normaliu, protingu žmogumi. Su priešnga nuomone gali nesutikti, bet gerbti privalai.

Pastabus

…zmogenas,rasantis ‘netrugdo’ a priori yra …nie ocienj…

Žemyna

Jauni ir stiprūs vyrai tikrai tikrai patys sugalvojo keltis į Vengriją, t.y., arčiau UKRAINOS? Na, na… 🙁

stasys

pigus popsas . Toks visiems žinomas G.Depardieu irgi buvo suviliotas xuilososijos ‘tauraus ir komfortiško gyvenimo sąlygomis ‘ .Žmogus ne tik persikėlė gyventi įsigijo didelį būtą gavo netgi pilietybe , bet va atėjo permainos ir teko čiuožti pasiieškojus kito mokesčiu rojaus . Taip , taip nors autorius čia apie kažkokį saugumo trukumą rašo , priežastis ne saugumas o didelį mokesčiai vidutines ir dideles pajamas gyvenantiems Prancūzijoje . Nuotolinis darbas nereikalauja iš tu persikėlėliu priimti tos šalies pilietybę , o jei kalbėti apie masiškumą na ka tas 120 tkst. pensininku prisiglaudusiu Portugalijoje reiškia kai visuomenė 70 milijonu didžio ? Lietuvos piliečiu gyvenančiu UK santykis pasirodytu netgi kosminis paliginus su tuo faktu . Reziume politinis POPSAS str.

Paskutinį kartą redagavo 22 dienų prieš stasys
Pastabus

..manding,ne del mokesciu,….bega nuo tu negru ir ruberoidu…Musuose nyscieta nors nuo to ‘gerio’ apsaugo

stasys

ar patikėsi nežinau , bet turiu nuomone jog ne valdžia sprendžia kiek tu ‘juodčkiu’ čia pas mus apsistoja .:)))) Beje tavo žiniai mokesčiai Prancūzijoje tikrai kosmose ir vietiniu jie negąsdiną ..tik tuos naujai atvykėlius ,..kas vėlgi nėra blogai.jei juos priima Vengrija . Prieš dešimt metu tokios kalbos tik keltu juoką ir skatintu pasukioti piršta prie smilkinio , reiškiasi integracijos procesai ES tikrai veikia bet prie bendro šurmulio jie nepastebimi taip akivaizdžiai .:))))

Judas Iscariot

Pritariu Džeikui. Nepritariu putlerastams. O vengrijasu Orbanu yra ruskių ir putino bibagraužiai.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top