JAV ir Ukraina: Baltarusijos užsienio reikalų ministro mirtis yra įspėjimas A. Lukašenkai

laikmetis.lt

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus mirė „staiga“, būdamas 64 metų, šeštadienį pranešė vyriausybė. Išsamesnės informacijos apie mirties priežastį nepateikta, tačiau kai kurios Baltarusijos žiniasklaidos priemonės teigia, kad tai buvo širdies smūgis.

Tačiau JAV ir Ukrainos šaltiniai teigia, kad V. Makėjus iš tikrųjų buvo nužudytas Kremliaus, o kitas į Kremliaus sąrašą jau įtrauktas ir Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Dėl staigios Vladimiro Makėjaus mirties ginčijasi Rusijos opozicija ir kai kurie Ukrainos politikai, kurie netiki Baltarusijos žiniasklaidos cituojamų šaltinių paaiškinimais, kuriuose nurodoma, kad V. Makėją širdies sustojimas ištiko ignoruojant rimtus širdies ligos simptomus.

Pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro patarėjo Antono Heraščenkos, Makei buvo „vienas iš nedaugelio, kuriems nebuvo daroma Rusijos įtaka“.

„Sklinda gandai, kad jo mirtis gali būti įspėjimas Lukašenkai“, – pridūrė A. Heraščenka „Twitter“ įraše.

Žmogaus teisių aktyvistas Levas Šlosbergas sakė, kad Makejaus sveikatos būklė nekėlė susirūpinimo, ir teigė, kad „labai sunku, beveik neįmanoma“ patikėti, jog jis mirė dėl natūralių priežasčių. L. Šlosbergas įvertino L. Makėjų kaip „antrą žmogų Baltarusijoje po A. Lukašenkos“, kuris kategoriškai pasisakė prieš Baltarusijos dalyvavimą Ukrainos kare.

Makėjaus mirties istorijoje yra ir lenkiška gija. Pasak Aliaksėjaus Dzikavicko, kuris yra televizijos „Belsat“ direktoriaus pavaduotojas, Baltarusijos užsienio reikalų ministras buvo pakviestas į būsimą ESBO susitikimą Lodzėje, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas – ne.

Tuo tarpu Robertas Lansingas iš JAV analitinio centro „Institute for Global Threats and Democracies Studies“, kuris garsėja savo proukrainietiška pozicija, teigė, kad Vladimiras Putinas inscenizavo Makėjaus nužudymą, norėdamas įspėti A. Lukašenką, kad jis bus kitas taikinys, jei nesiųs karių į Ukrainą, ir tai, jo teigimu, sužinojo iš šaltinių Rusijos kariuomenės vadovybėje.

Pasak JAV analitinio centro, Lukašenkos mirtis tokiu atveju galėtų tapti pretekstu Baltarusijai įsitraukti į karą Ukrainoje. Lansingas teigia, kad Rusijos ir Baltarusijos propaganda tai aiškintų didele karine grėsme, kurią kelia Varšuva ir Kijevas, o NATO būtų apkaltinti Lukašenkos nužudymu.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ei, autkojai,

O kur Skripaliai?

Senelis rūpestėlis

Nuo kada konservatorių bendruomenė susirūpino Lukašenkos sveikata.

As zinau

…vakare gabrys paskambyjo Makejui ir papasakojo,kaip kanciervai tvarkosi Leeetuvoi.Tai mAKEJUS GAVO SIRDIES SMUGI.

kam dekoti ?

Kas padejo Putinui ?

ShurikBY VIDEO
Igoris Jakovenko (24 Канал)

ЯКОВЕНКО сказал, для чего Шойгу летал к Лукашенко на самом деле @IgorYakovenko
https://www.youtube.com/watch?v=kG0rs93Biqk&ab_channel=24%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB

stasys

Ekshumuos kūną po dešimt metu ir bus viskas aišku . Na kam čia dabar tas politinis spirgas karštoje keptuvėje ? Ir viena ir kita konflikto pusė bando traukioti Tiesos antklodę nes kojos šąlą . Baltarusijai kaip ir xuilostanui nereikia priežasties faktinės karui su Ukraina pradėti . Užtenka to kad karvelis apšiks kolchozo pirmininko biustą , o ta vargšą paukšti pripažins ‘teroristu’ atskridusių iš Ukrainos . Batkia supranta jog įsitraukimas į karą reikštu jo kaip tos šalies vadovo vadovavimo pabaiga .

binance sign up bonus

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://accounts.binance.com/en/register-person?ref=UM6SMJM3

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top