JAV Kongresui pranešta apie Rusijos įsiveržimo į Baltijos šalis grėsmę

JAV karinė žvalgyba informavo Kongresą apie Rusijos karinio įsiveržimo į rytinę Ukrainos teritoriją tikimybę, kuri yra didesnė, negu buvo manyta iki šiol, praneša CNN.

Šių išvadų JAV karinė žvalgyba priėjo remdamasi „nerimą keliančiais pastarųjų trijų keturių dienų simptomais“. Pasak amerikiečių ekspertų, karinių smūgių laukiama Lugansko, Donecko, Charkovo kryptimis, veržlaus žygio į Padniestrę, o taip pat neatmetama galimybė, kad bus bandoma užimti teritorijas Baltijos šalyse. NATO pajėgų vadas generolas Filipas Bridlav Kongreso nariams pasakė, kad prie sienų sukauptų Rusijos karinių pajėgų tokiems veiksmams pakanka.

Amerikiečių žvalgybos duomenimis, Rostovo prie Dono, Kursko ir Belgorodo rajonuose sukoncentruota didesnė nei 30 000 karių grupuotė, daugiausia sudaryta iš veržliom atakom skirtų motorizuotų padalinių. Be to, Rusijos teritorijos gilumoje esantys padaliniai yra parengti kovos veiksmams.

Trečiadienį Rusijos žiniasklaida paskelbė „Levada centro“ prieš kelias dienas atliktos apklausos rezultatus: du trečdaliai Rusijos gyventojų mano, kad po Krymo į Rusijos sudėtį galima priimti ir kitus Ukrainos regionus, jeigu jų gyventojai, kaip ir krymiečiai, pasisakys už atsiskyrimą nuo Ukrainos ir prisijungimą prie Rusijos.

JAV prezidentas Barakas Obama Briuselyje trečiadienį pareiškė, kad JAV „bet kuria kaina“ gins NATO šalis, įskaitant ir besiribojančias su Rusija.

news.israelinfo.ru

Tiesos.lt vertimas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top