JAV Nacionalinis sveikatos institutas skiria 200 tūkst. dolerių tyrėjams, kad šie sukurtų transseksualų balso mokymo programėlę

Programėlė padės tais atvejais, kai „asmens balsas neatitinka jo lytinės tapatybės“.

Nacionalinis sveikatos institutas (NIH) mokslininkams skyrė daugiau nei 200 000 JAV dolerių, kad jie sukurtų „translyčių balso mokymo“ programėlę, kuria iš dalies siekiama padėti „translytėms moterims“, kad jų balsas skambėtų moteriškiau.

Translytis profesorius ir du kalbėjimo terapijos ekspertai susibūrė, kad sukurtų programinę įrangą, kuriai sukurti, remiantis dokumentais, Nacionalinis kurtumo ir kitų komunikacijos sutrikimų institutas, priklausantis Nacionaliniam sveikatos institutui, skyrė 213 878 JAV dolerių mokesčių mokėtojų lėšų. Tyrimus atliks Cincinačio universiteto docentas Vesna Novak (Vesna Novak), taip pat Kalifornijos universiteto kalbėjimo mokslininkė Viktorija Mak Kena (Victoria McKenna) ir Niujorko universiteto kalbėjimo patologijos specialistė Tara Mak Alister (Tara McAllister).

„Translyčių ir lytiškai kitokių asmenų gyvenimo kokybė yra gerokai prastesnė nei visos visuomenės“, – teigiama tyrimo santraukoje, apie kurią pirmą kartą pranešė The College Fix. „Viena iš to priežasčių yra balso disforija: nerimas dėl to, kad asmens balsas neatitinka jo lytinės tapatybės (pvz., translyčių moterų žemi balsai).“

Projektu „Translyčių moterų balso mokymo prieinamumo gerinimas naudojant vizualinį-akustinį biologinį grįžtamąjį ryšį“ siekiama pagerinti „lytį patvirtinantį balso ir bendravimo mokymą (angl. gender-affirming voice and communication training, GAVT)“, naudojant programinę įrangą, skirtą mokyti atliekant balso pratimus translytes moteris „balso aukščio ir rezonanso“, kurie yra du pagrindiniai balso moteriškumo ir vyriškumo rodikliai.

Keturiasdešimt translyčių moterų atsitiktine tvarka bus priskirtos arba eksperimentinei grupei, kurioje bus naudojama tyrėjų programinė įranga, arba kontrolinei grupei, kurioje bus naudojama bendra balso analizės programa. Jos kartą per savaitę susitiks su kalbėjimo patologijos specialistu, kuris nuotoliniu būdu administruos GAVT ir skirs namų darbų, o dalyvės pačios pateiks savo kasdienės praktikos kiekį, saviveiksmingumo ir vidinės motyvacijos balus, kurie bus lyginami tarp grupių.

Šaltinis: foxnews.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top