JAV sveikatos instituto kandidatei – nepatogūs klausimai dėl translyčių tyrimo, susijusio su netektimis

laikmetis.lt

Translyčių operacijų ir vaistų aprašymai ne tik teigia klaidingą tikrovę, kad lytį galima pakeisti, bet ir yra susiję su nuolatine fizine ir psichologine žala, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, kaulų tankio sumažėjimą, vėžį, insultą, kraujo krešulius ir nevaisingumą, primena „LifeSiteNews”. Respublikonų senatoriai apkaltino J. Bideno kandidatę į Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) direktoriaus postą Monicą Bertagnolli (Moniką Bertanjoli) dėl instituto atlikto translytiškumo tyrimo” kurio metu buvo ir netekčių.

Senatorius Tommy Tuberville’is (Tomis Tabervilis), Kongreso posėdyje susidūręs su M.Bertagnolli šiuo klausimu, sakė: „NIH finansavo šį tyrimą, o be to, manau, kad ji netgi pavadino tyrimą sėkmingu. Tai blogai.”

„Man atrodo, kad NIH visiškai nuleido rankas kokybės kontrolės ir priežiūros srityje”, – pareiškė T. Tuberville’is.

Tyrime dalyvavo „315 translyčių ir nebinarinių 12-20 metų amžiaus dalyvių” iš Bostono, Čikagos, Oklando ir Los Andželo vaikų ligoninių.

Po tyrimo paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad „tyrimo laikotarpiu padidėjo išvaizdos atitikimas, teigiamas poveikis ir pasitenkinimas gyvenimu, o depresijos ir nerimo simptomai sumažėjo. Išvaizdos atitikimo padidėjimas buvo susijęs su tuo pačiu metu padidėjusiu teigiamu poveikiu ir pasitenkinimu gyvenimu bei sumažėjusiais depresijos ir nerimo simptomais”.

Vis dėlto ataskaitoje taip pat teko pripažinti, kad kai kurie dalyviai turėjo minčių apie savižudybę, o du jaunuoliai nusižudė. „Dažniausiai pasitaikantis nepageidaujamas įvykis buvo mintys apie savižudybę (11 dalyvių [3,5 proc.]); 2 dalyviai nusižudė”, – teigiama ataskaitoje.

„Akivaizdu, kad tai tragedija”, – apie jaunuolių savižudybes pareiškė T. Tuberville’is, pabrėždamas neatitikimą tarp ataskaitos apie mirtis ir NIH liaupsių, kuriomis giriamas eksperimentinių skirtingų lyčių hormonų naudojimas nepilnamečiams.

„Jei tai bus patvirtinta, kaip užtikrinsite, kad nieko panašaus nepasikartotų jums stebint?” Tuberville’is paklausė M. Bertagnolli.

Vengdama konkretaus klausimo, M. Bertagnolli atsisakė patvirtinti, kad nepritars kryžminės lyties hormonų vartojimui ar rekomendacijoms juos naudoti nepilnamečiams, nepaisant įrodymų, kad, be daugybės kitų pasekmių, pavyzdžiui, negrįžtamos sterilizacijos, padaugėjo savižudybių – pasekmių, dėl kurių tokių eksperimentų aukos parengė „Lyties keitimo teisių bilį”.

Patvirtindama, kad NIH yra įsipareigojusi tarnauti „visiems žmonėms, visiems gyvenimo atvejams” – o tai reiškia, kad eksperimentiniai hormonai ir toliau bus naudojami – M. Bertagnolli pareiškė: „Visi mūsų atliekami tyrimai, susiję su žmonėmis, atliekami laikantis aukščiausių etikos principų, kad įsitikintume, jog tyrimais siekiama nepakenkti, gauti naudos ir jie atliekami taip, kad būtų maksimaliai gerbiamas žmonių orumas.”

Rogeris Marshallas (Rodžeris Maršalas) taip pat klausė M. Bertagnolli apie vadinamąsias „lyties keitimo” procedūras nepilnamečiams, klausdamas: „Ar manote, kad galima finansuoti tokio pobūdžio tyrimus, kai atliekamos šios negrįžtamos procedūros? Ar manote, kad yra koks nors eksperimentas, kuris pateisintų negrįžtamą šių vargšų berniukų ir mergaičių, kuriems yra 14, 15 metų, žalojimą?”

Vėl vengdamas klausimo esmės, M. Bertagnolli atsakė: „Bet kokie mūsų atliekami tyrimai, senatoriau, susiję su žmonėmis, turi būti atliekami taip, kad nepadarytų jokios žalos ir duotų didžiausią naudą tyrime dalyvaujantiems žmonėms.”

Kaip teigia „LifeSiteNews”, translyčių operacijos ir vaistai yra susiję ne tik su melaginga tikrove, kad galima pakeisti lytį, bet ir su nuolatine fizine bei psichologine žala, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, kaulų tankio mažėjimą, vėžį, insultą, kraujo krešulius ir nevaisingumą.

Be to, tyrimai rodo, kad daugiau nei 80 proc. vaikų, kenčiančių nuo lyties disforijos, iki vėlyvosios paauglystės išaugs iš jos savaime, be chirurginės ar farmacinės intervencijos.

KUR PRANEŠTI IR IEŠKOTI PAGALBOS

Jei reikia skubios pagalbos

Skambinkite pagalbos telefonu 112

Jei esate savižudybės krizėje arba ieškote pagalbos kitam

www.tuesi.lt

Pagalba nusižudžiusiųjų artimiesiems

www.artimiems.lt

Jei reikalinga aktuali ir patikima informacija apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą

www.pagalbasau.lt

Krizinė pagalba organizacijoms, bendruomenėms, asmenų grupėms, šeimoms po krizinių įvykių

www.kriziukomanda.lt arba 1815

Krizių įveikimo centras (konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus adresu: Antakalnio g. 97, Vilnius)

www.krizesiveikimas.lt arba +370 640 51555

EMOCINĖ (PSICHOLOGINĖ) PAGALBA

Jaunimo linija (budi savanoriai konsultantai)

8 800 28888 (I-VII 00:00-24:00)

Vilties linija (pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai)

116 123 (I-VII 00:00-24:00)

Vaikų linija (budi savanoriai konsultantai, profesionalai)

116 111 (I-VII 11:00-23:00)

Pagalbos moterims linija (pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai)

8 800 66366 (I-VII 00:00-24:00)

Tėvų linija (pagalbą teikia psichologai)

8 800 90012 (I-V 9-13 val. ir 17-21 val.)

Sidabrinė linija (senjorams paramą teikia profesionalūs konsultantai, savanoriai, kiti senjorai)

8 800 80020 (I-V 8-22 val., VI-VII 11-19 val.)

Šaltinis: LIFE SITE NEWS

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top