JAV valstijų prokurorai atmeta PSO sutartį

Bendrame laiške prezidentui Džo Baidenui (Joe Biden) 22 valstijų generaliniai prokurorai aiškiai nurodo, kad nepritaria Pasaulio sveikatos organizacijos planuojamai pandemijos sutarčiai. Jie mano, kad susitarimas kelia grėsmę nacionaliniam suverenitetui ir konstituciškai saugomoms teisėms.

Gegužės pabaigoje PSO šalys narės susitinka, kad priimtų sprendimą dėl naujos pandeminės sutarties ir siūlymų keisti tarptautines sveikatos taisykles – sutarties, susilaukusios griežtos kritikos daugelyje pasaulio vietų.

Dabar prieš tai, kad prezidentas Džo Baidenas pasirašytų šią sutartį, susibūrė valstybės kaltintojų grupė. Perspėjama, kad sutartis suteikia „precedento neturinčius ir antikonstitucinius įgaliojimus“ JT sveikatos agentūrai.

Montanos generalinio prokuroro Ostino Nadseno (Austin Knudsen) vadovaujama koalicija rašo Dž. Baidenui, kad nepaisant pirminio projekto pakeitimų, naujausia sutarties versija „vis dar labai problemiška“.

Grupė taip pat tvirtina, kad darbas, liečiantis tarptautines sveikatos taisykles „daugiausia vyko už uždarų durų, nes darbo grupė svarstė šimtus pasiūlymų“.

Skirtingu mastu šios priemonės grėstų nacionaliniam suverenitetui, menkintų valstijų autoritetą ir keltų grėsmę konstituciškai garantuojamoms laisvėms. Galiausiai šių priemonių tikslas nėra apsaugoti visuomenės sveikatą. Ji perduoda PSO, ypač jos generaliniam direktoriui, įgaliojimus apriboti mūsų piliečių teises į žodžio laisvę, asmens neliečiamumą, judėjimą (ypač tarptautines keliones) ir informuotą sutikimą.“

Taip pat įspėjama, kad siūlomi pakeitimai suteiktų PSO generaliniam direktoriui teisę vienašališkai paskelbti „tarptautinės svarbos visuomenės sveikatos krizę“ vienoje ar keliose šalyse narėse ir kad tokie pareiškimai gali apimti numanomas ar galimas ekstremalias situacijas, kitas nei pandemijos, įskaitant klimato. pokyčius, migraciją, ginkluotą smurtą ar net „nepaprastąsias situacijas“, susijusias su augalais, gyvūnais ar ekosistemomis.

Dar pavojingesnės pasiūlymų versijos suteiktų teisę generaliniam direktoriui nurodinėti, ką reikia daryti reaguojant į paskelbtą krizę. Kitaip tariant, Amerikos išrinkti atstovai nebenustatytų šalies visuomenės sveikatos politikos. Konstatuojama, kad net ir sušvelnintoje versijoje šie pasiūlymai netinkamai perleistų JAV suverenitetą PSO.

Pandemija – pasikėsinimas

Remiamasi pandemijos metu galiojusiomis taisyklėmis, kurias Aukščiausiojo Teismo teisėjas Nilas Gosačas (Neil Gorsuch) apibūdino kaip „didžiausią pilietinių laisvių pažeidimą taikos metu šios šalies istorijoje“.

Tuo pat metu, kai valstybė apribojo amerikiečių laisvę, PSO nesugebėjo patraukti atsakomybėn už melą ir apgavystes pandemijos metu Kinijos komunistų partijos, nurodo grupė.

Pareiškime taip pat pabrėžiama, kad pagal JAV Konstituciją atsakomybė už visuomenės sveikatos politiką nesuteikiama federalinei vyriausybei, tačiau šie įgaliojimai paliekami valstijoms.

Panašu į komunistinę sistemą

Dar vienas įspėjimas yra tas, kad šiuo susitarimu būtų padėti pagrindai pasaulinei stebėjimo infrastruktūrai, kuri tariamai būtų sukurta visuomenės sveikatos labui, tačiau jai būtų būdinga kontrolės galimybė, panaši į komunistinės Kinijos „socialinių kreditų“ sistemą.

Valstijų prokurorai taip pat yra susirūpinę dėl raginimo valstybėms narėms „bendradarbiauti remiantis nacionaline teisę, kad būtų užkirstas kelias dezinformacijai“, t. y. dėl formuluotės, kurią pandemijos metu nuolat naudojo Džo Baideno administracija. Tai ypač pavojinga, atsižvelgiant į tai, kaip pandemijos metu valstybė spaudė ir skatino socialinę žiniasklaidą slopinti žodžio laisvę.

Šaltinis: samnytt.se

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top