Jei Briuselis radikaliai keis sutartis, Vengrija svarstys pasitraukimą iš ES – vengrų politologas

laikmetis.lt

Paskelbus, kad Vokietija ir Prancūzija imasi reformų, kurios smarkiai apribotų ES nacionalinių valstybių suverenitetą, vengrų apžvalgininkas Tamás Fricz vengrų dienraštyje „Magyar Nemzet” teigė, kad jei tokie pokyčiai iš tiesų bus įgyvendinti, Vengrija turėtų apsvarstyti galimybę išstoti iš Europos Sąjungos.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad jei tai tikrai pavyks prastumti per ES institucijas, mums tikrai reikia rimtai apsvarstyti savo vaidmenį ir sąlygas likti ES”, – rašė T. Friczas, reaguodamas į siūlomas naujas reformas.

„Dar kartą dvi ES galybės surado viena kitą: šiais metais Prancūzija ir Vokietija pasiryžusios reformuoti, kitaip tariant, apriboti valstybių narių teises, įskaitant veto teisės panaikinimą Europos Vadovų Taryboje – vienintelėje ES institucijoje, kurioje vis dar svarbus valstybių narių žodis”, – rašė jis.

Jis pasakojo, kaip prieš kelias savaites duodami interviu „Euractiv” šį žingsnį pirmą kartą aptarė Vokietijos valstybės ministrė Anna Lührmann ir Prancūzijos ES valstybės ministras Laurence’as Boone’as.

Tačiau nuo to laiko ES paspartino savo planus: Vokietija ir Prancūzija pavedė 12 ekspertų parengti 60 puslapių reformų dokumento projektą, kuriame išsamiai išdėstyta, kaip būtų galima „reformuoti” ES, visų pirma panaikinant valstybių narių veto teisę.

Friczas klausia, kodėl Vengrija turėtų sutikti su šiomis reformomis, ir rašo, kad jei Vengrija nesipriešins veto panaikinimui, „mes nuolat būsime pavaldūs pagrindiniam, liberaliam, globalistiniam Briuselio elitui”.

„Štai tada globalistams užteks kvalifikuotos daugumos – 15 šalių ir bent 65 proc. gyventojų – kad primestų savo valią visoms valstybėms narėms”, – rašo jis.

ES priverstų Vengriją panaikinti savo vaikų apsaugos įstatymus .

Toliau jis išsamiai aprašo įvairias sritis, kuriose Vengrija susidurtų su rimtais iššūkiais, ji būtų „priversta priimti dešimtis tūkstančių migrantų pagal privalomas kvotas” arba „mokėti milžiniškas sumas” už jų atsisakymą.

Jis taip pat pažymi, kad ES priverstų Vengriją panaikinti savo vaikų apsaugos įstatymus ir taip „atsiverti – kaip jau padaryta Vakarų Europoje – LGBT propagandai mūsų mokyklose, vaikų darželiuose, gatvėse, reklamoje, kultūros kūriniuose, televizijos kanaluose, visur ir visada”.

Po to jis išvardijo įvairias iniciatyvas, kurias Vengrija būtų bejėgė sustabdyti, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasaulinio paso sistemą ir grynųjų pinigų panaikinimą.

„Galėčiau ir toliau vardyti pavyzdžius, bet jei mūsų prancūzų ir vokiečių ,draugai’ sugeba panaikinti veto, jei jie sugeba atlikti šį ,žygdarbį’, tuomet nebėra apie ką kalbėti”, – užbaigia jis.

Šaltinis: REMIX NEWS

4.3 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top