Jevgenijus Ichlovas. Rusų maištų paslaptis

Sociologija ir vėl patvirtino tą siaubą keliantį vaizdą: visai lojalaus Visuomenės Nuomonės Fondo (rus. k. Фонд Общественное Мнение) apklausų duomenimis (daugiau apie šios apklausos rezultatus skaityti ČIA – red. past.), pusė mūsų tėvynainių (bendrapiliečiais jų vadinti nesiryžtu, veikiau jie yra bendravaldiniai (rus. k. – соподданными) laukia, kada ir vėl pasikartos, dar jiems gyvenant, plataus masto aklas valstybinis teroras. Tiesa, tokį terorą priimta vadinti delikačiu eufemizmu „Stalino represijos“.

Vienam šios pusės trečdaliui tokio teroro tikimybė atrodo neįtikėtinai didelė, kitiems dviem trečdaliams – ne itin didelė, bet galima. Ir tokie duomenys per apklausas gaunami metų metus. Primenu, kalbama apie valstybinį terorą, kurio aukomis gali tapti milijonai. Be to, šį mastą žmonės daugiau ar mažiau suvokia. Kad ir dabar, laikinai atitrūkę nuo Ukrainos ūdijimo, [televizijos kanalas] NTV gana sąžiningai pranešė, jog vien NKVD (rus. k. НКВД, Народный комиссариат внутренних дел –Sovietų Rusijos ir Sovietų Sąjungos valstybinė institucija, represinė žinyba, oficialiai laikyta kovos su nusikalstamumu ir revoliucinės tvarkos palaikymo organu, – red. past.) per Didžiojo teroro piką sušaudė daugiau nei milijoną (įvardyti GULAGo kalinių skaičiaus, tarp jų – ir kiek iš viso mirė lageriuose ar nuo Holodomoro Rusijoje, taip ir nesiryžo).

Iškvėpėme. Tokie sociologiniai skaičiai reiškia, kad esmingai didelė Rusijos gyventojų dalis pasąmoniniu lygmeniu kone nuolat laukia, kad jų gimtoji valstybė tuoj tuoj be priežasties juos puls žudydama į kairę ir į dešinę. Kasdienėje sąmonėje tai įprasta įvardyti žodžiu „genocidas“. Pusė šalies sėdi ir laukia, kada taps savo pačios valdžios genocido auka. O juk tai akivaizdžiai rodo, kad tikrovė suvokiama paranojiškai. Persikelkime į kitas koordinačių sistemas ir paklauskime savęs: ar galime įsivaizduoti, kad pusė pasaulio žydų ar pusė Vokietijos žydų gyventų laukdami, kada pasikartos Holokaustas? Ar pusė nuolat kariaujančio Izraelio gyventojų? Ir ar bijo tapti masinių žudymų ir trėmimų į konclagerius aukomis ukrainiečiai ir baltarusiai, gruzinai ir azerbaidžaniečiai, kazachai ir tadžikai?

Tada pasidaro suprantama, kokią didelę laisvę nuo klaikios pasąmoninės baimės suteikia nacionalinė valstybė – tegul ji būna autoritarinė, policinė ir korumpuota.

Tada pasidaro suprantama, kokiu laipsniu, nežiūrint visų ura-patriotinių šūksnių, rusai jaučiasi svetimi savo valstybei, kiek ji jiems tėra išorinė, gąsdinanti jėga (visuotinai priimtais terminais – „okupacinė“) – juk sava valstybė nepuola nei iš šio, nei iš to savo valdinių naikindama juos be atodairos. O būtent toks aklas naikinimas ir įvardijamas sąvoka „Stalino represijos“.

Tada darosi suprantama, kad būtent ši nuolatinė, neišnykstanti baimė, jog staiga ir vėl prabus kraujo troškimas, ir yra išorinio šios valdžios palaikymo priežastis. Pagaliau įsisąmoniname, kad šiandieną jau dešimtys milijonų paprastų rusų gyvena „it ant lentynos pas sotų žmogėdrą“, o ne tik saujelė nepribaigtų inteligentų, kuriems šiuos žodžius prieš pusę amžiaus skyrė išmintinga ir pasipiktinusi Nadiežda Jakovlevna Mandelštam (Надежда Яковлевна Мандельштам – rusų kalbininkė, rašytoja ir memuaristė – red. past.). Arba – jei atiduotume duoklę kinematografui – kaip gnomai, virpantys šalia jautriai miegančio jų oloje drakono Smaugo (Smaugas Auksinis – Dž. Tolkieno kūrinių personažas, ugnimi alsuojantis drakonas – red. past.)

Tada darosi suprantama dar ir tai, kad ši nežmoniška baimė prieš savo valstybę turi pavirsti aklu polėkiu sunaikinti šitą valstybę – kaip mirtiną pavojų visiems joje gyvenantiems. Ir tai mums padeda įminti rusiškų maištų paslaptį.

Грані.Ру

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
to ir nori rusai

karo arba represijų – svarbu, kad būtų daug rusiško kraujo.
Draugas Putinas supranta rusų tautos norus ir juos patenkins.

kamara

Ar rusai tikrai nori kraujo? Ar rusų sąmonę taip yra išplovusi carinė, o vėliau sovietinė propoganda? Naikinti savus, tėvynainius, jei jie priklauso kitai socialinei grupei arba skirtingai suvokia vertybes? Svarbiausia,jog akivaizdžiai matosi, kad rusiška kitokio, nepanašaus piliečio naikinimo politika, yra vyraujanti lietuviškoje politikoje. Geriausias rusiškos piliečio naikinimo politikos įgyvendinimo pavyzdys – Garliavos įvykiai.

Taigi

Niūrus straipsnis, sekmadieniui reikia ko nors linksmiau
https://www.youtube.com/watch?v=iqmQA3zNSTA

:-(

Pamirsai, taiga, kad cia dirbi, o ne linksminies. Priesingu atveju pats laikas migruoti i bendraminciu portalus.

Taigi tam :-(

Savo varde vietoje kairiojo skliausto parašykite dešinį skliaustą ir pralinksmėsite.

Diedukas tam :-(

Šaunuolis, pralinksminai…

 :-)

Taigiau, esi atleistas – neatpažinai viršininko! Kadangi, apart nesąmonių rašymo, nieko daugiau nesugebi – čiulpsi pirštą, skaitydamas nuosavą „evangeliją”, kurioje net Vėlinėms nėra vietos!

Letas Palmaitis

Rusomongolai iš tikrųjų yra idealiausi orveliniai vergai. Iki tobulumo reikia tik trupučiuką dar pataisyti: įteigti, kad viso pasaulio suvienijimas po viena Pasaulio Vyriausybe (kuriai matomai „vadovaus” koks nors „pravoslavas” Ivanovas ar Petrovas) ir yra Trečioji Roma ir kad tokiu būdu jie jau tapo didžiausi istorijoje ir valdo pasaulį! Tada jie net sąmoningai pritars, kad kiekvieno doro piliečio pareiga – suprasti, jog pasaulyje neleistinai daug žmonių, o todėl reikia mesti komjaunuolišką šūkį: „Palaikau Vyriausybės gyventojų mažinimo programą! Visas mūsų kolektyvas įsirašė į eilę eutanazijai!” Arba dar geriau: „Du kibirai degtinės kiekvienam kolektyvui už savanorišką sterilizaciją!” Tiesa, kinai irgi panašūs, tik skirtumas – jie niekad rimtai nemaištauja (girtas Stelka / Stenka Razinas jiems nebūdingas) ir nelaiko špygos kišenėje. Tačiau kinų nesubilderberginsi –… Skaityti daugiau »

Diedukas

Taigiui šiandien linksma, Lugandonijoj rinkimai, jo sėbrai bus valdžioj. Rašo, kad iš rusyno užvežė 30.000 šaukimo į kariuomenę blankų. Nubalsavę ir išrinkę naują valdžia, galės tiesiu taikymu į frontą keliaut. Taikiniais ukrainiečiams. Jie jau moka kariaut…
Čia rinkimai: –
http://ru.tsn.ua/ukrayina/polzovateli-socsetey-o-vyborah-boevikov-i-biomasse-donbass-prodal-svobodu-za-kochan-kapusty-394495.html
Taigiau, balnok žirgą, reiks karan joti….

Taigi

Skaitote tuos gav-no ua ir nežinote TIESOS, kaip rinkimai vyksta.
Tiesa tokia, kad rinkimai vyksta su sekmadienine optimistine nuotaika, žmonės balsuoja, tikėdamiesi geresnės ateities
http://colonelcassad.livejournal.com/1875260.html
http://korrespondent.net/ukraine/politics/3439132-holosovanye-v-dnr-y-lnr-na-yzbyratelnykh-uchastkakh-ocheredy

Taigi

Jeigu karas tęsis, tai kovotojai gali ir iki Kijevo nueiti.

Diedukas tundrai

na-yzbiratelnykh-uchastkakh-ocheredy-, todėl, kad daržoves už vieną griviną dalina. Pensijų jau 4 mėnesius nemoka, pensininkai pavalgyt atėjo. Pasižiūrėk, kas eilėse stovi…
Čia – https://twitter.com/Realuran -yra nuotrauka, vadinasi „Теперь я знаю, как выглядит вход в АД”. Ir daugiau vaizdelių…O „livejournal”, tai lietrytinė komsomolkė, visas pasaulis (be rusų) tai žino. (ir be tundrų). O „kovotojai” dar ilgokai trypinės savam mėšle, kol rusynas granatas beždžionėm dalina, bet vis vien bus iškuopti. Ateis laikas…

V.Ladas

Na, čia beliberda surašyta, mano požiūriu…

Dar tundrai

Dar čia žvilgtelėk, ar ne absurdas?
https://t.co/97uCHwsyMG
Man primena, kaip viena boba pasakojo, kaip vaiką ant skelbimų lentos „ukrai” nukryžiavo…

Taigi tam Dar tundrai

Tai antra Venckienė, kurią iškrypėliai puola. Abi tokios pat.

Taigi

Mama mane prausė muilu, o nušluostė lygintuvu ir prie skalbimo lentos prikalė!
Nuo lentos skalbimo rašau aš Latvių gatvės skelbimus!

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top