JK gynybos ministras: Italija perdavė Ukrainai ilgo nuotolio raketas

Roma – Didžiosios Britanijos gynybos ministras pareiškė, kad Italija išsiuntė raketas “Storm Shadow” Ukrainai, taip išsklaidydamas kelis mėnesius trukusį slaptumą dėl Italijos ginkluotės tiekimo Kijevui.

Grantas Shappsas apie tai pranešė apžiūrėdamas gamyklą Jungtinėje Karalystėje, kurioje raketų gamintoja MBDA gamina raketas “Storm Shadow”, kurias Ukrainos pajėgos naudojo prieš Rusijos taikinius Kryme ir kitur.

“Manau, kad “Storm Shadow” yra nepaprastas ginklas”, – “The Times of London” laikraščiui sakė G. Shappsas

“Tai Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Italija, pozicionuojančios šiuos ginklus naudojimui, ypač Kryme. Šie ginklai daro labai didelę įtaką”, – sakė jis.

Didžioji Britanija anksčiau yra paskelbusi siunčianti “Storm Shadows” į Ukrainą, o Prancūzija paskelbė siunčianti savo raketos versiją, vadinamą SCALP-EG. Tačiau Italija dažniausiai atsisakydavo pateikti bet kokią informaciją apie ginkluotę, kurią siunčia į Ukrainą, ir niekada nepranešė apie MBDA raketų siuntimą.

Pirmadienį Italijos gynybos ministerijos atstovas spaudai atsisakė komentuoti Shappso pastabas, kai to paprašė “Defense News” žurnalistas.

Italija pirmą kartą 1999 m. iš  MBDA įsigijo raketų “Storm Shadow” ir yra gavusi jų apie 200. 2011 m. Italija šias raketas panaudojo per NATO operaciją Libijoje.

Nepaisant rinkėjų nepasitenkinimo ir kai kurių parlamento partijų pasipriešinimo, Italijos parlamentas sausį balsavo už ginkluotės tiekimo Ukrainai pratęsimą iki 2024 m.

Iki šiol šalies dešinioji vyriausybė laikė paslaptyje Ukrainai skirtų ginklų paketų sąrašą, nors, kaip pranešama, ji planavo siųsti raketas “Stinger”, minosvaidžius, prieštankinius ginklus “Milan” arba “Panzerfaust”, sunkiuosius kulkosvaidžius “Browning”, lengvuosius kulkosvaidžius “MG”, kovos su savadarbiais sprogstamaisiais užtaisais sistemas, daugkartinio paleidimo raketų sistemas, haubicas “PzH 2000” ir transporto priemones.

Praėjusiais metais vyriausybė paskelbė, kad kartu su Prancūzija atsiųs vieną oro gynybos sistemą Samp-T.

2013 m. pradėta naudoti Italijos kariuomenėje, “Samp-T” yra sunkvežimiais varoma taktinė priešraketinė sistema, skirta kovai su sparnuotosiomis raketomis, pilotuojamais ir nepilotuojamais orlaiviais ir taktinėmis balistinėmis raketomis.

Italija turi penkias sistemas.

Šį mėnesį Italijos užsienio reikalų ministras Antonio Tajani, paklaustas, ar Italija atsakys į Ukrainos prašymus dėl dar vienos sistemos, atsižvelgiant į padažnėjusias Rusijos raketų atakas Ukrainoje, buvo neįpareigojantis ir pareiškė: “Darome viską, ką galime, kad padėtume Ukrainai ir pateiktume atsakymus, naudodamiesi turimomis priemonėmis.”

Kalbėdamas su Jungtinės Karalystės laikraščiu “The Times” Shappsas taip pat kritikavo Vokietiją už tai, kad ji delsia siųsti Ukrainai savo sparnuotąsias raketas “Taurus”.

“Prancūzija, Didžioji Britanija ir Italija įrodė, kad “Taurus”, “Storm Shadow” ar “Scalp” yra labai veiksmingos. Nors jų pasiūla yra ribota, Vokietija turi daug jų. Todėl taip, jos būtinai turėtų būti suteiktos. Tai neabejotinai padarytų didelį poveikį”, – sakė jis.

defensenews.com

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top