laikmetis.lt
Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai kovo 7 d., antradienį, pritarė teisės aktui, kuriuo siekiama sukurti „buferines zonas“ aplink abortus atliekančias įstaigas. Aplink jas tam tikru nustatytu atstumu bus draudžiamas įvairus abortams prieštaraujantis elgesys, įskaitant tylią maldą.
Tyliai maldai išimčių nebus
Šalies įstatymų leidėjai atmetė pataisą, kuria buvo siekiama, kad maldai ir pokalbiams būtų taikoma išimtis, ir buferines zonas įtraukė į Viešosios tvarkos įstatymo projektą.
Teisės akto priešininkai pasmerkė įstatymo projekto priėmimą kaip smūgį asmens laisvei Jungtinėje Karalystėje.
Įstatymų leidėjai balsavo prieš konservatorių parlamento nario Andrew Lewerio (Endriu Liuerio) pataisą, pagal kurią šiose zonose, kurias kritikai vadina „cenzūros zonomis“, nebūtų taikoma išimtis tylioms maldoms ir pokalbiams. Pataisa buvo atmesta 116 balsais prieš 299.
„Labai apmaudu, kad parlamento nariai atmetė net ir šią kuklią pataisą, kuria buvo bandoma užtikrinti, kad minties nusikaltimai nebūtų įtvirtinti Jungtinės Karalystės įstatymuose“, – sakė Negimusių vaikų apsaugos draugijos viešosios politikos vadovė Alithea Williams (Alitėja Viljams). Pasak jos, balsavimas įrodo, kad parlamento nariai „pritaria žmonių suėmimui net už tylią maldą“.
„Jie išgirdo skandalingą Isabelės Vaughan-Spruce (Izabelės Vogan Sprius) pavyzdį (žr. apačioje), kai ji buvo suimta už tai, kad tyliai meldėsi Birmingeme, ir nusprendė, kad tai turi vykti visoje šalyje“, – sakė ji.
Pritarta minties cenzūrai
Kovo 5 d. A. Leweris kritikavo įstatymo projektą Jungtinės Karalystės laikraščiui „The Sunday Express“, įspėdamas, kad šalyje įvedamas „minčių nusikalstamumas“.
„Šiandienos balsavimas žymi lūžio momentą pagrindinėms teisėms ir laisvėms mūsų šalyje“, – kovo 7 d. teigė Jeremiahas Igunnubole’as (Jeremijas Igunobolas), Jungtinės Karalystės ADF grupės patarėjas teisės klausimais.
Jis tęsė: „Parlamentas turėjo galimybę atmesti laisvos minties, kuri yra absoliuti teisė, kriminalizavimą ir patvirtinti asmeninę laisvę visiems. Vietoj to jis nusprendė pritarti cenzūrai ir kriminalizuoti taikią veiklą, pavyzdžiui, tylią maldą ir abipusiu sutarimu pagrįstus pokalbius.“
„Šiandien tai yra abortai. Rytoj tai gali būti dar vienas ginčytinas politinių debatų klausimas, – sakė J. Igunnubole’as. – Principas išlieka toks, kad vyriausybė niekada neturėtų turėti galimybės bausti ką nors už maldą, jau nekalbant apie tylią maldą ir taikų bei abipusiu sutarimu pagrįstą pokalbį“.
Aktyvistė už gyvybę ir katalikų kunigas – išteisinti
Primename, kad vasario 16 d. Birmingemo magistratų teisme Isabel Vaughan-Spruce (Izabelė Vogan Sprius), organizacijos „March for Life UK“ direktorė, kuri Jungtinėje Karalystėje buvo suimta už tylią maldą viešoje vietoje, buvo pripažinta nekalta dėl visų jai pateiktų kaltinimų. Kartu su ja išteisintas ir katalikų kunigas tėvas Seanas Goughas (Šonas Gufas).
Baudos dydis neribojamas
Įstatymo projektu Anglijoje ir Velse sukuriama 150 metrų „buferinė zona“ prie abortų įstaigų. Juo draudžiama bauginti, persekioti ar trukdyti tiems, kurie nori atlikti abortą arba jį atlieka. Už pažeidimą būtų baudžiama pinigine bauda – tai yra pakeitimas nuo anksčiau siūlytos bausmės, pagal kurią buvo numatyta laisvės atėmimo bausmė. Tačiau bauda gali būti neribota.
Plačia įstatymo nuostata draudžiami bet kokie veiksmai, kuriais daroma įtaka „bet kurio asmens sprendimui gauti, teikti ar palengvinti aborto paslaugas“.
A. Williams įspėjo, kad toks įstatymas „reiškia, kad paprasti piliečiai bus vadinami nusikaltėliais ir jiems bus skiriamos žlugdančios finansinės baudos už taikų liudijimą ir pagalbos siūlymą moterims, kurioms jie reikalingos“.
Ji apibūdino gyvybės gynėjų buvimą šalia abortus atliekančių įstaigų kaip „tikrą gelbėjimosi ratą moterims“.
„Daugybė vaikų šiandien yra gyvi, nes jų motinos sulaukė pagalbos ir paramos iš užjaučiančio gyvybės gynėjo prie klinikos, – sakė ji. – Daugelis moterų jaučia spaudimą ar prievartą darytis abortą, o gyvybės gynėjų budėjimai suteikia joms galimybę rinktis. Dabar iš jų atimtos galimybės rinktis.“
Šaltinis: CNA