Jonas Balčiūnas. STT naudojama politiniuose žaidimuose?

Palikime ramybėje karštą Puidoko istorijos dalį – panagrinėkime šaltą, kuri vyko anot tyrėjų prieš mėnesį. Pas konservatorių Maldeikį ateina jo ideologinio priešo Puidoko patarėjas ir sako: paremk lošimo įstatymą, duosiu 50 tūkst. eurų.

Neseku Puidoko veiklos Seime, kiek pamenu, jis nebūdavo tarp inicijuojančių lošimo įstatymus ar kitas panašias veiklas. Iš jo pusės duoti tokį nurodymą patarėjui būtų mažų mažiausiai nelogiška ir kvaila. Juo labiau, kad Seime, kiek pamenu, paskutiniu metu lošimo įstatymas nebuvo svarstomas. Ką gali žinoti, būna visko.

Sakykim, patarėjas yra korumpuotas ir veikia savo iniciatyva. Eiti pas konservatorius siūlyti kyšį būtų neprotinga. Bet kartais žmonės elgiasi kvailai. Sakykim, patarėjas vis dėlto duoda Maldeikiui užuominą arba Maldeikis supranta, kad tai galėjo būti užuomina. Kas toliau?

Tokia naujiena Maldeikis pirmiausiai turėjo pasidalinti su savo partiečiais. Juk tai tiesiog keptas karvelis nukrenta jiems iš dangaus. Partiečiai pasitarę nusprendžia kreiptis į STT. Ši, remdamasi politinio konkurento užuomina, kad jam pasirodė, kad jo politinis konkurentas jam nori duoti kyšį, imasi tyrimo. Suprantama, iškart gauna visas reikiamas sankcijas klausytis telefonų, sekti – daryti viską, ką reikia, kad būtų užkirstas kelias kyšininkavimui ir papirkinėjimui.

Mėnesį vyksta intensyvūs operatyviniai veiksmai. Puidoko atstovas pas Maldeikį daugiau nepasirodo, kaip sakė pats Maldeikis, tokį pasiūlymą jis gavo prieš mėnesį. Ką praktiškai gali ištirti tyrėjai? Jie gali nustatyti, kad Puidoko patarėjas arba net pats Puidokas tikrai bendrauja su lošimo verslo atstovais.

Kas toliau? Kaip tai susieti su kyšiu? Kodėl tyrėjams trūks plyš reikėjo paimti telefonus, juk pokalbių jie klausėsi ir juos įrašinėjo? Ką galima rasti atliekant kratą Seimo nario kabinete – ketinimų protokolą duoti kyšį? Vis dėlto agentai darė kruopščią kratą Seimo nario kabinete. Ko jie ieškojo? Tikrai ne ketinimų protokolo. Greičiausiai juos ir konservatorius domino kita politinė Puidoko veikla ir jie tikėjosi kažką rasti. Kyšis labiau panašus į priedangą norint sudoroti politinį konkurentą.

Kas laukia Maldeikio, jei jo spėjimai nepasitvirtins? Jam nei šilta, nei šalta. Iš informacijos kurią matome viešojoje erdvėje, nėra ką patvirtinti. Aišku viena, politinis konkurentas jau sunaikintas, o kaip bus toliau, jiems nesvarbu. Jeigu vis dėlto paaiškėtų arba susidarytų regimybė, kad STT naudojama politiniuose žaidimuose, valstybei būtų padaryta didžiulė žala.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top