Jonas Dapšauskas, Skuodo-Mažeikių apygarda

Gimė 1971 m. rugsėjo 1 d. Žemaitijoje, Skuodo rajone garsioje muzikantų dūdorių Dapšauskų šeimoje. Yra grynas žemaitis.

Alma Mater: Klaipėdos universitetas

Narystė partijoje: nepartinis

Rinkiminė informacija: partijos „Drąsos kelias“ sąraše Nr. 53
Vienmandatė Skuodo-Mažeikių apygarda Nr. 37

Kontaktai:
tel. Nr. 8-656-21201, el. paštas: [email=skaidrus@takas.lt]skaidrus@takas.lt[/email]

Kandidato rinkiminė sąskaita:
LT91 7300 0101 3258 9658, Swedbank
SWIFT kodas HABALT22

Jono Dapšausko asmeninis puslapis

Biografija

1991 m. baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją ir įgijo muzikos mokytojo, choro dirigento, solfedžio dėstytojo kvalifikaciją. 1996 m. baigė Klaipėdos universiteto Menų fakulteto bakalauro studijas, įgijo choro dirigento kvalifikaciją. 2006 m. baigė Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto magistrantūros studijas, su pagyrimu apgynė religijos mokslų magistro laipsnį.
1993–2007 m. dirbo Salantų meno mokyklos fortepijono, muzikos istorijos vyr. mokytoju bei koncertmeisteriu; 2001–2008 m. – Kretingos Laivių kultūros centro meno vadovu; nuo 2007 m. – Kauno Sakralinės muzikos mokyklos koncertmeisteris.

Kūryba, kita veikla

Jo vadovaujamas Kretingos kultūros centro folklorinis ansamblis buvo atrinktas dalyvauti 2003 m. ir 2007 m. Pasaulio lietuvių dainų šventėse. 2006 m. buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniame festivalyje „Skamba, skamba kankliai“.
Buvo Salantų, Mosėdžio bažnyčių bei Kauno Katedros vargoninkas.
2007–2011 m. buvo VŠĮ „Marijos radijas“ muzikos redaktorius, studijos referentas, autorinių laidų „Lietuvos ir pasaulio įvykių krikščioniški vertinimai“, „Uoliai sveik“ ir „Žvilgsnis“ vedėjas. Per šį laikotarpį tiesioginiame eteryje su įvairiausiais pašnekovais vedė apie 400 laidų, taip pat buvo ir kitų laidų vedėjas bei pokalbių dalyvis.
Laidų įrašus, bei išsamesnę informaciją apie kandidatą galima rasti asmeniniame kandidato puslapyje [url=http://skaidrus.puslapiai.lt/]www.skaidrus.projektas.lt[/url]
ir puslapyje [url=http://skaidrus.puslapiai.lt/jonas-dapsauskas-drasos-kelio-iskeltas-nepartinis-savarankiskas-politines-kompanijos-dalyvis/]http://skaidrus.puslapiai.lt/jonas-dapsauskas-drasos-kelio-iskeltas-nepartinis-savarankiskas-politines-kompanijos-dalyvis/[/url].

Narystė organizacijose

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys.
Sveikatingumo ir blaivybės judėjimų dalyvis.

Domėjimosi sritys

Kai Sąjūdžiu dar net nekvepėjo, namuose nuolat klausydavosi „Amerikos balso“, „Vatikano radijo“, „Laisvosios Europos radijo“. Taip teko matyti ir LKB kronikos lapus. Todėl pirmieji Sąjūdžio mitingai buvo begalinė sielos šventė – tai ką slapta žinojo, pradėjo kilti į viešumą.
Susidomėjimą tautiniais bei religijotyros klausimais taip pat paskatino bendravimas su Viliaus Orvydo sodyboje, Salantuose, besilankančiais visuomenės veikėjais, menininkais ir kitomis nestereotipinio mąstymo asmenybėmis. Jų paveiktas ypač susidomėjo Lietuvos šviesuoliais: filosofais Antanu Maceina, Juozu Girniumi, Biblijos tyrinėtoju Antanu Rubšiu, psichologijos ir filosofijos m. dr. Antanu Paškumi, teologu Česlovu Kavaliausku, religijotyrininku Gintaru Beresnevičiumi ir t. t.
Aktyviai seka pasaulio ir Lietuvos įvykius. Yra neabejingas visuomenėje vykstantiems procesams, juos seka, analizuoja, vertina.

Šeima

Vedęs. Augina du sūnus: Eliją ir Gabrielių.

Kodėl politika tapo aktuali

(Jono Dapšausko požiūris)
Esu įsitikinęs, kad visuomenė labiausiai kenčia dėl elementaraus padorumo stokos. Kokią tik sritį bepaimtume, – visur matyti šališka, siauram sluoksniui naudinga politinė valia: ne kaip visuomenei geriau, bet siauram klanui!
Jeigu kalbame apie sveikatos apsaugą, visas rūpestis baigiasi tuo, kad tik neliktų nuskriausti farmacininkai…
Jeigu kalbame apie šildymą, dedamos visos pastangos, kad kuo daugiau naudos turėtų stambiejie šilumos tiekėjai, o ne eiliniai vartotojai…
Jei kalbame apie mokesčius, matome: patys palankausi mokesčiai yra ypač dideles pajamas gaunantiems, o didžiausia mokesčių našta užkraunama mažiausias pajamas gaunantiems, kurių yra dauguma ir t. t.
Chrestomatinis pavyzdys – alkoholio reklamos įteisinimas. Viena iš sisteminių didžiųjų partijų (atspėkit patys kas?) viešai prieš praėjusius rinkimus deklaravo, jog likviduos kvaišalų reklamą, kurios taikinys yra vaikai. Deja, patys pasireiškė kaip aršiausi jos įteisintojai.
Paminėjau tik vieną siaurą sritį. Tokia pati liūdna praktika (politinė korupcija) yra tapusi kasdienine norma ir kitose viešojo gyvenimo srityse.
Labai keistas jausmas lydėdavo, kai visuomenininkai (dr. Aurelijus Veryga ir kiti) skubėdavo į Seimo komiteto posėdžius ginti viešąjį interesą – kaip nors apginti Lietuvos žmones nuo Seimo narių buko užsispyrimo priimti akivaizdžiai žalingus, korupcinius įstatymus. Ir daugumai buvo visiškai neįdomu nei sociologiniai, nei ekonominiai, nei medicininiai argumentai: svarstymai vyko pagal kvaišalų gamintojų iš anksto parengtą scenarijų.
Stebint iš arti itin didelį liūdesį keliančius procesus kildavo prieštaringi jausmai – galėjau rinktis: arba tapti visiškai abejingam, apolitiškam, arba imtis konkrečios iniciatyvos prisiimant atsakomybę įsipareigoti TIESAI ir būti įpareigotam atlikti konkrečius darbus sąžiningų, dorų žmonių labui.
Būsiu įpareigotas ar ne – spręs Skuodo- Mažeikių apygardos (Nr. 37) rinkėjai, o taip pat ir visos Lietuvos rinkėjai, jei rinkimuose balsą atiduos už „Drąsos kelią“ ir reitinguodami daugiamandatinį sąrašą pažymės mano, t. y. 53 numerį.
Kad ir kaip nemalonu, deja, praeities balsavimai nulėmė tai, ką turime šiandien!
Šių metų balsavimas lems tai, kas bus rytoj!
Svarbiausia: kad būtų įsiklausoma į sąžinės balsą!
Tada tikrai neteks gailėtis dėl savo pasirinkimo nei po savaitės, nei po mėnesio, nei po metų.

Jono Dapšausko interviu, straipsniai

10 klausimų kandidatams į LRS
Laidų įrašai, kuriuos Marijos radijuje parengė Jonas Dapšauskas
Kodėl šeima atsidūrė politikos paraštėje?
Jonas Dapšauskas – „Drąsos kelio” iškeltas, nepartinis, savarankiškas politinės kampanijos dalyvis
Jonas Dapšauskas, Kun. Romualdas Dulskis. Ekumenizmas
Jono Dapšausko pokalbis apie ekumenizmą su teologijos m. dr. kun. Romualdu Dulskiu
Žiniasklaida ir alkoholio pramonė sukūrė planelį, kurį dabar paslapčiom bando įgyvendinti?
Palikti ar likviduoti alkoholio reklamą?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top