Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Autorius yra profesorius, akademikas, fizinių mokslų habil. daktaras, tikrasis LMA narys

Ką tik paskelbto recenzuojamo tyrimo autoriai įspėja apie 5G ryšių spinduliuotės poveikio riziką ir teigia, kad jų tyrimai rodo, kad esamos belaidės spinduliuotės poveikio normos yra pasenusios ir kenksmingos žmonių sveikatai bei laukinei gamtai.

Tarptautinė elektromagnetinių laukų biologinio poveikio komisija (ICBE-EMF) atliko tyrimą, kuris buvo paskelbtas „Environmental Health.“ ICBE-EMF paragino atlikti nepriklausomą belaidės spinduliuotės poveikio vertinimą, informuoti visuomenę apie su nejonizuojančiąja radiacija susijusius pavojus sveikatai ir nedelsiant paskelbti moratoriumą 5G ryšių diegimui, kol bus įrodytas jų saugumas.

ICBE-EMF pranešime spaudai onkologas dr. Lenart Hardel, daugiau nei 100 straipsnių apie nejonizuojančiąją spinduliuotę autorius, sakė: „Daugelis mobiliųjų telefonų spinduliuotės tyrimų parodė, kad spinduliuotė skatina smegenų auglius.“

Interviu „The Defender“ Hardell ir Joel M. Moskowitz, Kalifornijos universiteto Berklio visuomenės sveikatos centro direktorius, paaiškino, kad mobiliųjų telefonų ir kitų belaidžių įrenginių naudojimas turėtų būti ribojamas, ypač nėščioms moterims ir vaikams.

Hardell ir Moskowitz kaltino JAV Federalinė ryšių komisiją (FCC) ir Tarptautinę apsaugos nuo nejonizuojančios spinduliuotės komisiją (ICNIRP) ignoruojant belaidžių įrenginių spinduliuotės pavojų ir paragino imtis teisinių veiksmų. ICBE-EMF yra mokslininkų, gydytojų ir susijusių specialistų, kurie yra susiję su elektromagnetinių dažnių iki 300 GHz biologinio poveikio sveikatai tyrimais, konsorciumas.

Įkurta 2021 m., ICBE-EMF siekia užtikrinti žmonių apsaugą nuo žalingo nejonizuojančiosios spinduliuotės poveikio. Ji atsirado paskatinta „International EMF Scientist Appeal“ peticijos, kurią pasirašė daugiau nei 240 mokslininkų, atstovaujančių daugiau nei 2000 publikuotų straipsnių. Remiantis ICBE-EMF tyrimu, radijo dažnio spinduliuotės (RFR) poveikio normos, kurias devintajame dešimtmetyje nustatė FCC ir ICNIRP, buvo pagrįstos devintajame dešimtmetyje atliktų elgsenos tyrimų, apimančių 5 beždžionių ir 8 gyvūnų 40–60 minučių apšvita, rezultatais,“ kurie buvo pritaikyti tariamai ribinei specifinei absorbcijos spartai (SAR) – 4 vatai kilogramui.

Šios spinduliuotės poveikio normos buvo pagrįstos prielaidomis, kad biologinis belaidės spinduliuotės poveikis galimas tik dėl audinių įkaitimo. FCC ir ICNIRP neatsižvelgė į per pastaruosius 25 metus atliktus išsamius nejonizuojančiosios spinduliuotės tyrimus, kurie parodė, kad prielaidos, kuriomis grindžiamos FCC ir ICNIRP poveikio normos, yra neteisingos ir kelia didelį pavojų visuomenės sveikatai. Ši žala apima DNR pažeidimą, kardiomiopatiją, kancerogeniškumą, spermos pažeidimą ir neurologinį poveikį, padidėjusį elektromagnetinį jautį, smegenų ir skydliaukės vėžio riziką.

Remiantis ICBE-EMF pranešimu, FCC ir ICNIRP nekreipė dėmesio arba atmetė šimtus mokslinių tyrimų, kuriuose įrodytas žalingas poveikis sveikatai, kai spinduliuotė yra silpnesnė už šių agentūrų nurodytą ribinę dozę.

Moskowitz paminėjo susirūpinimą dėl 5G technologijos, sakydamas „The Defender“: „5G turi daug naujų funkcijų, kurių saugumas niekada nebuvo išbandytas.“

Vaikų sveikatos apsaugos (CHD) duomenimis, daugiau nei 1500 recenzuotų mokslinių straipsnių rodo žalingą biologinį poveikį, atsirandantį dėl elektromagnetinių laukų (EMF). „Daugiau nei du dešimtmečius FDA ignoravo mokslo rezultatus dėl RFR saugos“, – 2020 m. rašė Moskowitz. „Dabar dauguma mokslininkų, tyrinėjančių RFR poveikį, mano, kad dabartinės RFR nacionalinės ir tarptautinės saugos normos yra nepakankamos mūsų sveikatai apsaugoti“.

Pagal ICBE-EMF informacinį lapelį: „Nuo 2002 m., atlikus daugybę patikimų mobiliųjų telefonų spinduliuotės epidemiologinių tyrimų, nustatyta, kad padidėja smegenų auglių rizika; tai patvirtina glialinių ir Schwann ląstelių kancerogeniškumo įrodymai, gauti iš tyrimų su gyvūnais. O ICBE-EMF pranešime spaudai dr. Ronaldas Melnickas, ICBE-EMF pirmininkas ir buvęs vyresnysis toksikologas, dirbantis JAV Nacionaliniame aplinkos sveikatos mokslų institute, sakė: „Daugelis tyrimų parodė mažos galios spinduliuotės žalingą oksidacinį poveikį, o taip pat kardiomiopatiją, kancerogeniškumą, DNR pažeidimus, neurologinius sutrikimus, padidėjusį kraujo ir smegenų barjero pralaidumą ir spermos pažeidimus.“

Mokslininkai paragino sustabdyti 5G tinklų diegimą, kol bus išsamiau ištirta galima žala žmonėms ir gamtai. Hardell sakė „The Defender“, kad turėtų būti moratoriumas 5G, apibūdindamas šią situaciją kaip liūdną pramonės, politikų ir su jais susijusių mokslininkų istoriją. Straipsnio autoriai teigė, kad žmonėms ir aplinkai skubiai reikia naujų mažesnių saugios spinduliuotės normų. Jie pridūrė: „Šios normos turi būti pagrįstos moksliniais įrodymais, o ne klaidingomis prielaidomis.“ Jie taip pat teigė, kad norint nustatyti tikrąsias saugias spinduliuotės normas, reikia atlikti nepriklausomą vertinimą, pagrįstą moksliniais įrodymais, per pastaruosius 25 metus įgytomis žiniomis.

Priminsime, kad Lietuvoje buvę Sveikatos apsaugos ministrai R. Šalaševičiūtė ir A. Veryga 100 kartų padidino leistinos spinduliuotės normą ir leido kiekvieną vaiko ir suaugusiojo akį 24 val. per parą švitinti 1 mW galia!!! (Dabar jie Seime „rūpinasi” mūsų sveikata).

ICBE-EMF paragino baigti poveikio sveikatai tyrimus prieš bet kokį 5G tinklų diegimą. Lietuvoje 5G diegimas entuziastingai vyksta neatsižvelgiant į jokius mokslinius tyrimus. Hardell teigimu, reikia daugiau nei moratoriumo 5G diegimui. Jis pasakė „The Defender“: „Po daugiau nei 20 metų trukusių šios technologijos keliamų pavojų sveikatai tyrimų, nepavykus įgyvendinti atsargumo priemonių, reikia teisinio darbo. „Mokėti turi teršėjas. Nejonizuojančioji spinduliuotė yra aplinkos teršalas, kurį reikia reguliuoti. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra turi jį priskirti 1 grupės kancerogenams.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top