Jonas Ohman. Kas tampo už virvučių Lietuvos politinį elitą?

lrytas.lt

Prieš porą dienų su Liberalų sąjūdžiu buvo sutarta pakviesti į diskusiją Palestinos žmogaus teisių aktyvistą Mohammadą Othmaną.

Tokios diskusijos itin reikalingos Lietuvoje – ne tik tam, kad geriau lietuviai suvoktų sudėtingą padėtį Artimųjų Rytų regione, bet ir kad labiau suvoktų savo, Lietuvos, pozicijas pasaulio kontekste ir savo, kaip nepriklausomos šalies, atsakomybę sprendžiant konfliktus.

Tačiau vos kelias valandas Facebook’e buvęs atviras renginys Vilniaus liberalų paskyroje tuoj pat susilaukė kaltinančių, grasinančių ir negatyvių atvirų komentarų. Itin skubiai reagavo liberalai – pradžioje pakeitė renginio viršelio nuotrauką, vėliau sureagavo į prašymą priimti nuotoliniu būdu į diskusiją naujakurį, gyvenantį Vakarų Krante, apsišaukusį žmogaus teisių gynėju, ir staiga pareiškė, kad kadangi buvo gautos asmeninės žinutės, siųstos tiesiogiai partijos vadovams, nuspręsta diskusiją atšaukti.

Toks sprendimas ne tik kelia nuostabą – nelabai teko girdėti, kad demokratinėje šalyje atšaukia viešas diskusijas dėl neaiškios kilmės grasinimų (jei labai reikia, kviečia policiją). Toks elgesys labai imlus ir kitiems klausimams: koks iš tikrųjų mūsų – Lietuvos – politinis partinis elitas?

Pafantazuokime truputį – jei, tarkime, Kremliaus ponai sugalvotų „atšaukti debatus“ Lietuvoje ir grasintų įvesti savo žaliuosius taikdarius, ką tokiu atveju darytų tokia kontora kaip Liberalų Sąjunga? Klausimas gal kiek juokingas, bet vis dėlto. Jei nusilenkiama dėl neaiškių grasinimų dėl vienų paprastų debatų, kas būtų atėjus rimtiems grasinimams Lietuvos adresu?

Na, jei manote, kad tai per daug jautru, imkime kitą scenarijų – jei čia būtų buvę debatai apie Izraelį, tarkime, jo saugumo politiką, ir kas nors nemaloniai būtų grasinęs, kaip manote, ar būtų politinė partija atšaukusi renginį? Atsakymą, ko gero, žinome. Staiga – viešas konkursas „Kas drąsesnis“, ir dar, žinoma, su priedu „Matote, kokie tie palestiniečių gynėjai teroristai ir isterikai!” (kažkodėl grasinimai palestiniečių klausimo adresu praleidžiami be komentarų).

Grasinimai, matyt, geras būdas nutildyti nuomonę Lietuvoje, o jei nuomonės šiek tiek nepatogios – tuo labiau.

Besidomintiems ne paslaptis, kad iš Izraelio pusės dedamos nemenkos pastangos Lietuvoje, dirbant kryptingai su viešoje erdvėje ir politikoje įtakingais Lietuvos piliečiais; tikslas – traukti viešą opiniją Izraelio pusėn. Vakarų Krante gyvenantis, neaišku kur kariaujantis, FB erdvėje labai aktyviai besisukantis Daniel Lupshitz – ko gero, geriausias viešas pavyzdys.

Lietuvos kaip ilgai okupuotos – ir nepriklausomybę atgavusios – šalies patirtis yra unikali. Į Lietuvą kaip į tam tikrą pavyzdį ir potencialų pagalbininką žiūri ne viena šalis pasaulyje. Taip pat Lietuvai ir jos visuomenei verkiant reikia bendrauti tarptautiniu mastu – su įvairiais atstovais, įvairiom nuomonėm, kad geriau save suvoktų tarptautiniame kontekste. Tokie svečiai kaip Mohammad Othman su pasaulinio lygio konflikto asmenine patirtim ir aiškiu to konflikto matymu ne taip jau dažnai čia lankosi.

Žmogaus teisių aktyvistas, daugiau nei 10 metų kviečiamas į Europos parlamentus, ministrų kabinetus, geriausius universitetus, didžiausias nevyriausybines organizacijas, neįleistas į debatus bare! Net skamba juokingai.

Viename iš susitikimų su studentais šio vizito Lietuvoje metu puikus lietuvis profesorius pasakė: „Jau nebemaniau, kad lietuviai tokie provincialūs…“

Jei politinis elitas „bijo“ kviesti tokius žmones į diskusiją, tai nieko gero nežada. Atsiranda rimtas klausimas, kiek politinis elitas dar „smetoniškai“ bailus? Ar – dar baisiau – iki kokio lygio jis priklausomas nuo įvairių, taip pat ir užsienio interesų?

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Lietuvoje žodžiai „politinis elitas” reiškia savo vietos ieškanti „marionetė, atstovaujanti klanų interesus”.

Arvydas

Sunku tiksliau pasakyti.
O Jonui – pagarba. Ritinti akmenį į kalną nėra lengva. Juoba, kad kalno viršūnės nesimato

petras

Politinis elitas Lietuvoja reiskia isiteisinia politiniai,kriminaliniai aferistai…

Canada

Jonas Ohmanas pataike i desimtuka arba jusu liberolams i pasirdzius.
Gal kas zinote, ka bendro ant Lietuvos turi liberalai ir laisve?

ne veltui liberalai vadinami

liberastais – tik globojami savu teismu jie drasus. O finiso tiesiojoje E.Masiulis praranda ama, Simasiui besislepdamas uz nugaros – kaip ne kaip juk buves ministeris. Uzsimojo placiai ir … liko tik slapia balute.

is tiesu

gerokai apasimelave Lietuvos politines partijos visos labiau panasios i mafijines grupuotes kurios,prireikus ju interesams,pokiliminiais susitarimais vienos kitas palaiko ir susitaria
Pameginusius issisokti reikalaujant padorumo ir tiesos,suvirskina be krienu…..
Jokios rimtos opozicijos jokios seselines vyriausybes siulymu net ir kritiskiausiais atvejais.
O speriai lobstantys,turtejantys seimo nariai ir vyriausybiu atstovai labiau panasus i socius ir ant peciaus murkiancius katinus nei i tautos atstovus.
Ir su kokiu ituziu is visu partiju ir pusu buvo seime pasitikta N.Venckiene kuri,be jokios abejones,matydama tikia padeti is arti butu nenutylejusi ir seime.

Mums ne paslaptis,kad

liberaliai bailiai ir menkystos.Vien spektaklis su galima Ūso mirtimi,ko vertas.Vis paslapčia,meluojant,krūmuose,po medžiu.

Tampo pedofilų

pinigai,žydų pinigai,aplamai pinigai?”Palikite mirusiems laidoti mirusius(pagal Matą)”…Lietuvos valdžia dvasiškai mirusi?Kur gali ji nuvesti?”Ar gali aklas vesti aklą”(pagal Luką)…Didysis žmogau…

nuomonė

Sakyčiau, kad ne tik liberalai, o visas mūsų politinis elitas yra gūdi provincija. Jų gyvenimo moto – PINIGAI, TURTAI. Tai yra jų siekiamybė. Vardan šių dalykų visas šiuolaikinis politinis elitas, neišskiriant nei socialdemokratų, nei konservatorių, pasiryžę parduoti ne tik savo Tėvynę, bet ir tėvą bei motiną. Apie ką jie gali diskutuoti su kitų šalių politikais, jei jie toliau savo nosies nieko nemato? Lietuvos politinis elitas perėmė „patyrimą” iš sovietinės nomenklatūros, tik jie yra dar žiauresni ir godesni. Klausiate ką darytų liberalai, jei pultų Putinas? Atsakymas vienas: spruktų, kaip žiurkės iš skęstančio laivo, į Vakarus, o į gulagus važiuotume mes, eiliniai Lietuvos piliečiai, kurie dar sergame dėl savo Tėvynės ir nepraradę savigarbos.

ruta

Pagarba Autoriui .Niekas taip atvirai neisdrysta Lietuvoje pasakyti , kad Lietuvos politikai , / VISU partiju/ , tai tik marionetes Europos ir Amerikos rankose .Visada laiko savo nosi pagal veja , gaudo signalus is vakaru , daznai persistengia , nes normalios mastysenos tai nera , priprate VISKAM pritarti be jokiu diskusiju , svarstimu – degeneratai ir savo valstybes kenkejai .Galvoje tik kaip padidinti savo kapitala is vieno , ar kito projekto . Konservatore Degutiene , stai tikras veidas visu politiku – atrode ir padori ir suprantanti , bet pasirode -izuli melage ir TIK savo seimos reikalus sprendzianti politike .Ka jau kalbeti apie masiulius , simacius , gentvilus … Laikas taupyti valstybes lesas ir naikinti visas partijas , uzteks vienos -zuliku… Skaityti daugiau »

Vytautas Ju.

Provincialūs lietuviai ar ne, tai atskiras klausimas. O galvos „skausmas“ — tikrai ne lietuvių.
Kas čiabanų, dojarkų ir svinovodų, t y. tarybinio avangardo atžalas paaukštino į elito rangą? Žurnalistai. Kas šveicuotojus, komunarus ir jaunuolius su talijomis laiko TV skryniose, t. y. padarė juos po lytiniais? rūtos ir tomai. Tai ko čia dabar bliauti?!

 slove lietuviskiems liberalams

Tegyvuoja per amzius patys liberaliausi liberalai pasaulyje

ko jūs

tikitės iš tokių veikėjų kaip Masiulis su Gentvilų klanu? Pamirškit tuos „liberalus”, kaip kad jau seniai padariau

Skt

Taikliai. Ačiū.

Juozapas

Už virvės tampo parištus asilus. Na, Lietuvą valdantys šmikiai gal ir ne proto bokštai. Tik, manyčiau kad jie ne parišti. Jie pakabinti už tarpkojų. O kieno saujoje pakabintųjų „cibuliai” – klausimas daugiau nei retorinis. Vienus pakabinę laiko Lubiankos kabliarankiai, kiti pakabinti iš ten pat per filialą vėezdė kontoroje. Treti kybo suverti ant CŽV, Mosado ar net gi Lukošiau kabliukų. Kabinti nesudėtinga. Valdžios ir pinigų nepasisotinantys patys pasimauna. Kas dėl žyrumo ar ružavo atspalvio, kas turi kyšių ėmimo ar tiesiog atviro vogimo griekų. Dar kažkieno sovietmečiu padėti agentavimo įsipareigojimų parašiukai guli kabliuotojų seifuose. Vienžo, ne Lietuva, o dūšelių žvejų rojus. Tik čia netinka televizinis devizas: vienam gale kablys, kitam kvailys. Ne-a, kitame gale, atvirkščiai -labai gudrūs stovi. Šešėlyje, už kampo. Kvailiai… Skaityti daugiau »

Antanas

Jei tai būtų ne autoriaus straipsnis ir ne „L.R.” sakyčiau 100%

Dzūkija

Jonas Ohman jau norėtų patampyti ne tik isterijuojančius,bet tikriausiai visus…

Pensininke

visos sistemoje esancios korupcines grupuotes prisidengusios politiniu partiju vardais, dirba „OTKATU” metodais. Paskaitykit V.Azusilio knygas, kuriose ivardinti prototipai aiskiai nuspejami. Dauguma liaudies yra akla kaip gime kaciukai ir todel partiju valdziazmogiai be soties lobsta, valstybe silpsta, liaudis supriesinama. Amoraliu politiku buvusios ir esamos meiluzes be jokios gedos eina i ivairias televizijos laidas.

Aistė

Geras straipsnis, pagarba autoriui

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top