Judėjimas „Gyvenimas per brangus“ užėmė Vyriausybės pastato prieigas

lprofsajungos.lt

Birželio 22 d. judėjimas „Gyvenimas per brangus“ atsikraustė į Vilnių ir užėmė Vyriausybės pastato prieigas. Savaitę Kauno miesto sode palapinėse gyvenęs jaunimas po to, kai Seime skandalingai greitai buvo priimtas darbuotojų teises smarkiai apkarpantis Darbo kodeksas, nutarė vykti į Vilnių ir nesitraukti tol, kol įstatymas nebus atšauktas.

„Arsi ar pasikarsi?“ – tokiu pavadinimu socialiniame tinkle sukurtas renginys, o jo anotacijoje rašoma: „Seime priimtas Darbo kodeksas yra kenksmingas visiems Lietuvos žmonėms, dirbantiems pagal bet kokią sutartį. Politikai visiškai neatsižvelgė į dirbančiųjų, profsąjungų ir bendrai Lietuvoje gyvenčių žmonių interesus, į jų gerovę, visi pasiūlymai naudingi darbuotojams buvo atmesti ir nesvarstomi. Jie mums neastovauja, todėl kovojam už savo teises patys. Mes niekur nesitrauksim“.

Apie šimtas žmonių, susirinkę Vinco Kudirkos aikštėje surengė asamblėją, kurioje buvo nutarta palapinėse gyventi tol, kol valdžia neatkreips dėmesio į reiškiamą poziciją. Vėliau persikraustę prie pat įėjimo į Vyriausybę protestuotojai sulaukė ir policijos dėmesio. Policinikai buvo pasitikti šūkiais „Mes nevergausim ir niekur nesitrauksim“, „Naujas DK – ne mūsų valia“. Šie informavę susirinkusiuosius, jog jie pažeidžia įstatymais nustatytą atstumą iki Vyriausybės, pabendravę su protestuotojais, pasitraukė.

Video žr. ČIA.

lprofsajungos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top