Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

laikmetis.lt

Jungtinės Karalystės universitetai pradėjo švietimo reformą, pagal kurią, visiems pirmakursiams bus privalomai, o ne pasirinktinai dėstomi kontraversiškai vertinami kursai apie rasinę įvairovę ir lytinę tapatybę. Neišklausę šių kursų studentai negalės tęsti studijų ir mokytis kitų mokomųjų dalykų.

Seniausiame Škotijos St. Andrews universitete studentų reikalaujama suvokti savo „asmeninę kaltę“ dėl anksčiau įvykdytų kolonializmo nusikaltimų. Taip pat, šiuose kursuose lygybė apibrėžiama ne kaip kiekvieno asmens lygus traktavimas, tačiau kaip kiekvieno asmens skirtingas traktavimas pagal jo poreikius ir suteikiant jam išskirtines sąlygas poreikius įgyvendinti.

Daugybė studentų ir profesorių kritiškai vertino tokius kursus. Pasak kritikų, tokie kursai yra akivaizdi ideologinė indoktrinacija, prieštaraujanti laisvam mąstymui. „Minčių policija čia ir bet koks laisvo mąstymo naikinimas“, – teigė vienas Kento universiteto studentas. „Turi daryti viską, ko jie įsigeidžia, kad galėtum mokytis toliau, nors tai yra visiškos nesąmonės ir galvojam visiškai priešingai“, – piktinosi jis.

Universitetai ginasi, kad tokių kursų reikalauja pačios studentų sąjungos ir jie tik įgyvendina studentų prašymus. Derbio universiteto profesorius Dennis Heyes teigė, kad universitetai neturėtų taip paprastai pasiduoti grupelės studentų reikalavimams. „Yra nepriimtina, kai universitetai, kurie turi mokyti asmenį mąstyti, pradeda aiškinti ką konkrečiai mąstyti jis privalo“, – sakė profesorius.

Šaltinis: Remixnews

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top