Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto naują, laisvesnį „ekstremizmo“ apibrėžimą

Nauja grėsmė žodžio laisvei Jungtinėje Karalystėje.

Jungtinės Karalystės valdžios institucijos toliau bando išplėsti „ekstremizmo“ ir elgesio, kuris laikomas „priešingas britų vertybėms ar joms kenkiantis“, apibrėžimą.

Kritikai sako, kad šitas suktas reikalas yra kelias į autoritarizmą.

Teigiama, kad naujas žingsnis šia linkme yra bendruomenių sekretoriaus Maiklo Gouvo (Michael Gove) pasiūlymas, kuriuo, kaip pranešama, besiremiant ankstesnėmis iniciatyvomis siekiama įvesti naują ekstremizmo apibrėžimą.

Norėdamas aprėpti visus politinius ir ideologinius placdarmus, Gouvas mini ir „islamistus“, ir „kraštutinių dešiniųjų“ organizacijas bei jų žalingą veiklą, praslystančią pro radarus, kaip priežastį, kodėl dabartinis ekstremizmo supratimas yra „per siauras“.

Tačiau neatrodo, kad šiuo klausimu būtų pasiektas vieningas sutarimas JK ministrų kabinete, nes kai kurie ministrai išreiškė nuogąstavimus, kad daug grupių, kurios laikosi savo pozicijos tam tikrais klausimais, pavyzdžiui, nepritariančios karantinams, pasisakančios prieš abortus, gėjų santuokas, translyčių moterų patekimą į vienai lyčiai skirtas vietas religinės organizacijos, „radikalios“ studentų grupės ir kt. – galėtų patekti į šį išplėsto apibrėžimo „stebėjimo lauką”.

Problema ta, kad pagal 2010 m. Lygiateisiškumo įstatymą šios grupės dabar veikia teisėtai.

Pranešimuose teigiama( ), kad jei šis apibrėžimas bus įgyvendinamas, net politinės partijos, pavyzdžiui, Škotijos nacionalinė partija, gali atsidurti netinkamoje naujųjų taisyklių pusėje.

Šiuo metu ekstremizmas Jungtinėje Karalystėje apibrėžiamas (nuo 2011 m.) kaip „žodinis ar paremtas veiksmais pasipriešinimas pagrindinėms Didžiosios Britanijos vertybėms, įskaitant demokratiją, teisinės valstybės principą, asmens laisvę ir abipusę pagarbą bei toleranciją skirtingiems tikėjimams ir įsitikinimams“.

Šis apibrėžimas nėra įtvirtintas įstatymiškai, o tai reiškia, kad tik vyriausybė ir kitos administracinės institucijos negali dirbti su tokiomis grupėmis ar jas finansuoti.

Tačiau Gouvas nori tai „ištaisyti“ įstatymu įtvirtindamas platesnį apibrėžimą.

Kad tai būtų pasiekta, dabartinė pastraipa būtų papildyta taip:

„Bet kokios ideologijos, kuria siekiama pakenkti Jungtinės Karalystės parlamentinės demokratijos sistemai, jos institucijoms ir vertybėms ar jas paneigti, keliama grėsmė asmenų teisėms arba sukuriama palanki aplinka radikalizacijai, neapykantos nusikaltimams ir terorizmui, propagavimas ar platinimas.“

Užuot buvęstiesiog „platesnis“, apibrėžimas tampa tiesiog nerimą keliančiai neaiškus.

O kuomet kai kurie politikos atstovai, tarp jų ir parlamento nariai, bando suvokti pačią „britiškų vertybių“ sąvoką, tampa aišku, kad galvosūkis visiems priimtinu būdu apibrėžti tokius dalykus tampa misija neįmanoma.

„Ką apskritai reiškia „kenkti britų vertybėms“, kai nėra bendro sutarimo ir, žinoma, teisinio apibrėžimo, kas yra tos vertybės?“, – apibendrino parlamento narė Mirijam Keits (Miriam Cates).

Šaltinis: reclaimthenet.org

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top