Jungtinės Tautos naujame dokumente rekomenduoja dekriminalizuoti lytinius santykius su nepilnamečiais, prostituciją, narkotikus ir abortus

Tarptautinis teisininkų komitetas, JTAIDS (UNAIDS) ir Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras pateikė naują teisinių principų rinkinį juristams, kuriuo reiktų vadovautis taikant Tarptautinių žmogaus teisių įstatymą baudžiamojoje teisėje.

Neseniai paskelbtame Jungtinių Tautų dokumente raginama dekriminalizuoti lytinius santykius su nepilnamečiais, taip pat prostituciją, narkotikų vartojimą ir abortus.

„Tarptautinis teisininkų komitetas (TJK) kartu su JTAIDS ir Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuru (OHCHR) oficialiai pristatė naują ekspertų teisininkų teisinių principų rinkinį, kuriuo rekomenduoja vadovautis taikant Tarptautinį žmogaus teisių įstatymą baudžiamojoje teisėje“, – rašoma UNAIDS.org įžangoje.

Naujasis „teisinių principų“ dokumentas pradedamas Edvino Kameruno (Edwin Cameron), į pensiją išėjusio Pietų Afrikos Respublikos teisėjo, įžanga, kurioje jis pažymi, kad jo kaip „gėjaus” patirtis padėjo jam dirbti prie šio projekto.

„Ilgus metus dirbdamas teisinį darbą ir būdamas išdidus gėjus puikiai žinau, kaip baudžiamoji teisė rodo, kurios grupės laikomos vertos apsaugos, o kurios – pasmerkimo ir ostrakizmo”, – rašė jis. „Tokiu būdu baudžiamoji teisė atlieka išraiškos funkciją – ir tai turi dramatiškų pasekmių žmonių gyvenimams. Kartais tai sukelia žiaurų diskriminacinį poveikį grupėms, kurios identifikuojamos su veiklomis, tapatinamomis su nepritarimu arba stigmatizavimu.“

Nors dokumentas pasirodė kovo 8 d., Tarptautinę moters dieną, jis tik neseniai pradėjo atkreipti dėmesį tuo, kad pasisako prieš sekso su nepilnamečiais kriminalizavimą.

16-as principas teigia:

Lytinis elgesys abipusiu sutikimu, neatsižvelgiant į seksualinės veiklos rūšį, lytį, seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę, lyties išraišką ar šeimyninę padėtį, jokiomis aplinkybėmis negali būti laikomas nusikaltimu.

Todėl niekada negalima kriminalizuoti savanoriškų tos pačios lyties, o taip pat savanoriškų skirtingų lyčių lytinių santykių arba savanoriškų lytinių santykių su translyčiais, nei vienai iš dviejų lyčių savęs nepriskiriančiais (angl. non-binary) ir kitais lytimi besiskiriančiais asmenimis ar tarp jų, arba ne santuokoje – nesvarbu, ar jie būtų ikivedybiniai, ar už santuokos ribų. Su visa pagarba baudžiamosios teisės vykdymui bet koks nustatytas minimalus sutikimo lytiškai santykiauti amžius turi būti taikomas nediskriminuojant. Teisės aktų vykdymas negali būti siejamas su dalyvių lytimi ar socialine lytimi bei leidimo sudaryti santuoką amžiumi.

Be to, seksualinis elgesys, kuriame dalyvauja asmenys, nesulaukę šalyje nustatyto minimalaus amžiaus, nuo kurio galima duoti sutikimą lytiškai santykiauti, faktiškai, jei ne teisiškai, gali būti savanoriškas. Atsižvelgiant į tai, baudžiamosios teisės taikymas turėtų atspindėti jaunesnių nei 18 metų asmenų teises ir gebėjimus priimti sprendimus dėl dalyvavimo savanoriškame lytiniame gyvenime ir jų teisę būti išklausytiems sprendžiant su jais susijusius klausimus.

„Per penkerius metus parengti principai, pagrįsti įvairių ekspertų ir suinteresuotųjų šalių atsiliepimais bei apžvalgomis“, – aiškinama UNAIDS.org. „Jie buvo baigti rengti 2022 m. Iš pradžių principuose daugiausia dėmesio skirta įtakai baudžiamųjų įstatymų, draudžiančių seksualinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises, lytinius veiksmus abipusiu sutarimu, lytinę tapatybę, lyties išraišką, ŽIV neatskleidimą, atskleidimą ir perdavimą, narkotikų vartojimą ir narkotikų laikymą asmeniniam naudojimui. Vėliau, atsižvelgiant į pilietinės visuomenės ir kitų suinteresuotųjų subjektų indėlį, taip pat buvo įtrauktas kriminalizavimas, susijęs su benamyste ir skurdu.

Pranešime taip pat raginama dekriminalizuoti prostituciją ir narkotikų vartojimą.

17-as principas teigia:

Seksualinių paslaugų tarp susitarusių suaugusiųjų iškeitimas į pinigus, prekes ar paslaugas ir bendravimas su kitu asmeniu dėl seksualinių paslaugų tarp susitarusių suaugusiųjų iškeitimo į pinigus, prekes ar paslaugas, pasiūlymo skelbimas ar dalijimasis patalpomis su kitu asmeniu siekiant iškeisti seksualines paslaugas tarp susitarusių suaugusiųjų į pinigus, prekes ar paslaugas viešoje ar privačioje vietoje negali būti laikomi nusikalstama veika, jei nėra prievartos, jėgos panaudojimo, piktnaudžiavimo valdžia ar sukčiavimo.

Pagal 20 principą baudžiamojoje teisėje būtų draudžiama bausti už „narkotikų vartojimą arba narkotikų laikymą, pirkimą ar apdirbimą asmeniniam vartojimui, įskaitant jaunesnius nei 18 metų asmenis arba nėščiąsias“.

Pagal teisinę sistemą, kuriai šis dokumentas teiktų pirmenybę, asmenys taip pat turėtų turėti galimybę vartoti pavojingus translytiškumo vaistus ir būti operuojami, o taip pat abortuoti savo kūdikius.

Pasak 14-o principo, baudžiamoji teisė neturėtų drausti asmeniui „priimti sprendimus ir veikti dėl savo kūno, lytiškumo ir reprodukcijos, pavyzdžiui, dėl nėštumo, kontracepcijos, įskaitant skubiąją kontracepciją, visapusiškos abortų priežiūros, lytiškai plintančių infekcijų profilaktikos, lytį patvirtinančios priežiūros ir (arba) terapijos,“ – teigiama 14 principe.

15-as principas dar kartą patvirtina, kad abortas per visus devynis nėštumo mėnesius niekada neturėtų būti laikomas nusikaltimu. „Abortas turi būti visiškai pašalintas iš baudžiamosios teisės taikymo srities, įskaitant aborto paslaugos gavimą, pagalbą, dalyvavimą atliekant abortą, su abortu susijusių vaistų ar paslaugų teikimą arba įrodymais pagrįstos informacijos apie abortą teikimą,“ – teigiama dokumente.

Šaltinis: lifesitenews.com

1 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Jungtinės Tautos tapo atviru leftistiniu viešnamiu?

Al.

Klaustukas čia nereikalingas.

Prašalietis

Kiek žinau lansberginio durnių laivo vairuojančios įgulos „tautiniai” veikėjai ir juos aptarnaujantis gausus „infliuanserių, nuomonių formuotojų, ekspertų, scenaristų…”, lietuviškai vadinamų propagandistais, būrys jau ne vienus metus dar neišsibėgiojusiems keleiviams transliuoja, kad visos šiandieninės pasaulio „bėdos” kaip iš Amerikinio pindostano sklindantis „leftizmas, anonizmas, homo pedo pido zoo…seksizmas, marksizmas, komunizmas, fašizmas, satanizmas, JAV Bidono protinis homoseksualizmas….” yra „inspiruojami” 2022 vasario mėn. „netikėtai ir iš pasalų”, kaip banderiniai chalopai pasiskanaudami valgė savo kasdieninius ukrainietiškus lašinius, Ukrainą užpuolusio okupuoti Putino… Iš straipsnelio peršasi išvada, kad Jungtinėse Tautose tik Putinas daro Lietuvos valstybei ir visam „demokratiniam pasauliui savo juodus darbus”…

Skaitytojas

„Ilgus metus dirbdamas teisinį darbą“

Rusicizmas „dolgije gody“. Iš tikrųjų visi astronominiai metai yra vienodo ilgio, ir kalendoriniai taip pat, tik keliamieji viena diena ilgesni. O beje, kaip buvo angliškai, juk ne „long years“? 🙂

Natūralia lietuvių kalba būtų, žinoma, tiesiog „daug metų“.

blue yellow zov MARINIE

…nususinta lietuviu kalba butu ‘daug metu’,vaizdinga kalba..’ilgus metus’….ar aisku,susintojau……,tau duok valia,Baranausko Sileli paverstum i Ikejos medienos pjovimo metine ataskaita.Nemaniau,kad tamista toks …hmmm,…tiek to,susivaldysiu/cia ne karo rubrika/…

Kaimietis

Tarsi ir tauri būtų misija tvarkyti kalbą, jeigu tai nebūtų tapę parazitiniu egzistavimo būdu. Koks brangus tamstelei toks parazitavimas rodo ir tai, jog niekados nelieti NS žmonių tekstų, užsisėdęs ant atsitiktinių portalo autorių ir neautorizuotų vertimų. Tačiau baisiausia, kai toks dundukas ir bambukas dar kartais išsako savo požiūrį turinio klausimais. Kas aišku iš karto, neturi žmonos, draugų ir normalaus darbo, galimai gyveni iš invalidumo pašalpos.

blue yellow zov MARINIE

…na,tuei cia per grieztai,normalus tie jo komentai….kol nesiima ‘sintakses’ pagal savo keistaji supratima..

tik 24 valandos

ilga kaip šimtmečiai diena

blue yellow zov MARINIE

….labai labai puiki replika kalbos susintojui…….tuoj pranes,kad Markesas rasyt nemokejo,….nes diena turi tik 12 valandu,jokie simtmeciai negalimi,o pats Markesas durnius,ane,skaitytojau….

Kim Besindžer ir Mikis Riurkė

„Edvino Kameruno (Edwin Cameron)“

Bandėt afrikanerių kalbos tarimą per Google vertėją paklausyti, skliaustininkai? 🙂 Man ten girdėti suvalkietiškas ilgas o, ne trumpas u 🙂

blue yellow zov MARINIE

…man ten girdet bezdziones urzgimas ir cepsejimas.Zmogiskos fonetikos kazkodel nesigirdi.Kazi,kodel….ach,tas kameruuuunas….

Realistas

Dėl prostitucijos pritarčiau. Visi dalykai, kurie yra draudžiami, vyksta vis tiek, tik yra prastesnės kokybės ir brangiau kainuoja. O kainos skirtumas atitenka vadinamiesiems suteneriams ar šiaip kokiems rusakalbiams banditams. O atėjęs dažniausiai randi kokią 40-50 metų oksaną, kurios ir veltui nenorėtum.

Veidrodis

Aš ir pritarčiau jei tavo duktė ar mama būtų prostitutė ,o tėvas alkoholikas

blue yellow zov MARINIE

..KAMERUUUUNAS,KAIP IR STAUGUUUUNAS,BABUUUUNAS,TURETU TUPETI NARVE,kAMERUNE.O i ji turetu spoksoti zooparko lankytojai uz pinigus

Žmogus

Kas čia per nesąmonės,visiškas nupindėjimas : leisti seksą su vaikais, narkotikus leisti nebausti, ponai,kur link einate.

Nuspėjami peckeliai

Mes norime, kad Ukraina įstotų į ES ir Nato. Toks mūsų pasirinkimas. O aukščiau aprašytos nesąmonės tik priedas prie to kas dar laukia.

T0mas J.

Kategoriškai nesutinku, kad Ukrainos narystė ES ar NATO – tai „mūsų” pasirinkimas.
Jokiu būdu.
Pasirinkti turi Ukrainos žmonės, laisva valia.

teisinę logiką reikia sieti su gyvenimu

Juristai bando sutvarkyti įstatymų logiką atskirdami ją nuo gyvenimo. Aišku kad nesąmonė bausti suaugusį mirtimi už santykius su 17 mečiu(mete), jeigu nuo 18 jau legalu ir santykiai palaiminami bažnyčios. Tačiau iš to neseka kad galima neribotai žygiuoti atgal ir įteisinti santykius su 7 mečiais

Vygis

Niekas nebaudzia jei 18 metis su 17 mete santykiauja. Pagal istatyma yra baudziama kai pilnametis santykiauja su asmeniu neturinciu 16 metu.

teisininkus reikia grąžinti į gyvenimą

jei galimas abortas pirmą nėštumo mėnesį, kodėl negalimas antrą, trečią ir taip iki 9. Tokia teisinė logika.O gal dar galimas ir 9 mėnesiai po gimimo?

Greitai bus

Kūdikio nužudymas po jo gimimo tuoj bus galimas,demonokratai JAV atkakliai to siekia

T0mas J.

Lietuva turi palikti Jungtines Tautas.

Jules

Jungtines tautas įkūrė Stalino šnipas su Trumenu. Tokios jau nebetenkina dabartinio pasaulio tautų saugumo poreikių – mažų nacijų ir jų kalbų išlikimo poreikio. Privilegijos, viršenybės, iubermenšizmas turi liautis siautėjęs.

JT piktžolė

Į JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biurą reikia paleisti Putino raketą.

Jules

Akivaizdu, kad tarptautinė arba kitaip pasaulio bebndruomenė nori, kad mažos tautos išnyktų – asimiliuotųsi ir išnyktų. Bet yra vienas bet: neoliberali Troikės (karo nugalėtojų) priverstinė globalizacija nebeveikia, o tai gali mus ir išgelbėti, jei Žečpospolita, padedama mūsų inteligentų, ypač Kapsukės ir VDU, mūsų nepagriebs po ukrainiečių pergalės prieš Rusiją.Tai mūsų jau nebe vien socialinė kova, o egzistencinė – kova už išlikimą, vadinasi, ir už Lietuvių kalbą, kurią pradėjo NS. Mes privalome juos šioje kovoje remti, jei norime išlikti. Periferinė Lietuva nesupranta Vilniaus globalistų ir lenkomanijos arba rusifikacijos, prisidengus karu Ukrainoje. La mondialisation néolibérale, ne fonctionne pas, voilà!

Jules

Na klar, svarbiausia dabar leisti milijardieriams seksuoti su vaikais, o kaipgis? Modernu, liberalu, koviduota ir…

AnalinisTrombas

Pagaliau! Jeigu vaikas gali pasakyti, kad sutinka pavalgyti tai ar ne gali pasakyti, kad sutinka ir santykiauti uz saldainius? Jungtines tautos stipriai nuejusios i prieki, o mes atsiliekam. Vis nenorim pripazinti vakariestiskos kulturos, kur vadinkim zodzius savais vardais Pedofilija klesti!

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top