Juozo Oleko ir Rasos Juknevičienės pokštai

lrt.lt

Šešėlinės vyriausybės krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sako, kad profesinės tarnybos karių profesionalų padidinimas papildomu šimtu yra simbolinis, ir tokie aptariami skaičiai jai atrodo juokingi.

„Net nežinau, ką čia reiktų pranešti, čia nėra jokio pranešimo, nes tokiu kiekiu – 100 karių – ribos svyruoja per mėnesį (vieną kartą daugiau, kitą kartą mažiau). Nebent tik tą apatinę ribą padidins iki 7800, kur jau mažiau nebegali būti (dabar apatinė riba – 7,5 tūkst.). Bet absoliučiai juokinga apie tai ir kalbėti – kad tokius skaičius su Seimo Pirmininke aptarinėja krašto apsaugos ministras“, – stebisi R. Juknevičienė.

Pirmadienį po pokalbio su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene krašto apsaugos ministras Juozas Olekas žurnalistams dėstė numatomus pakitimus kariuomenėje.

„Mes sutikome, kad apatinės ribos dėl rezervo karių parengimo ir dėl profesinės tarnybos būtų truputėlį – po šimtą karių – padidintos. Apatinė profesionalų riba būtų 7800, o rezervo parengimo – siūlėme palikti 400, dabar sutarėme, kad ta apatinė riba bus 500“, – kalbėjo ministras.

Kitąmet Lietuvos kariuomenė turėtų pasipildyti 200 karių, o kariuomenės finansavimas turėtų būti padidintas iki 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

J. Olekas prašo krašto gynybai papildomai skirti 130 mln. Lt. Jau šiemet didinti krašto apsaugos finansavimą reikalauja ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė tvirtina nebeprieštaraujanti, kad tai būtų daroma, nes rasti lėšų šaltiniai, nedidinant biudžeto deficito.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top