Jūratė Laučiūtė. Bepročiai valdžioje. Kalta sistema?

lzinios.lt

Ne vien profesionalūs psichologai pažymi, kad vadinamojoje pilietinėje visuomenėje išsiskiria trys ryškesnės piliečių grupės: vieni veržiasi į valdžią, kiti tūpčioja prieš valdžią ir meldžiasi kiekvienam jos žodžiui, o dar kitiems į valdžią nusispjaut.

Jeigu paklaustume žmogaus iš gatvės, kuri piliečių grupė kelia didesnį pavojų visuomenei, ilgai nelaukę išgirstume atsakymą: žinoma, tie, kurie veržiasi mus valdyti. Tačiau peterburgietis profesionalas psichoanalitikas ir filosofas Viktoras Mazinas atsako kitaip: kur kas pavojingesni yra tie, kurie turi poreikį nusilenkti valdžiai ir kurie buriasi į paklusnią masę šaukdami: „Pasiimki mane, mylimas, brangus valdove!“

Savo minčiai pagrįsti V. Mazinas pasitelkia prancūzų istoriko ir filosofo Michelio Foucault patarimą: „Neleiskite sau įsimylėti valdžios“. Ir nors kitas mokslininkas, vokiečių istorikas Hansas-Ulrichas Wehleris itin aštriai kritikavo M. Foucault, vadindamas jį blogu filosofu, tačiau pacituotas patarimas neatrodo klaidinamas, nes vienodai tinka ir tam, kuris eina į valdžią, ir tam, kuris yra pasiruošęs beatodairiškai atsiduoti valdžios žmonėms.

V. Mazinas baisisi tais milijonais žmonių, kurie yra pasiruošę aukotis dėl valdžios, nesvarbu, kas ją įkūnija: Hitleris, Stalinas ar Vladimiras Putinas. Jo nuomone, natūralu ir gražu mylėti kitą žmogų – mamą, vaikiną ar merginą, bet baisu, kai įsimylima žmogų, apie kurį nežinoma nieko, išskyrus tai, ką apie jį skelbia žiniasklaida. „Aš kartą vos neiškritau iš lėktuvo, kai perskaičiau, jog dauguma rusių moterų savo mylimiausia moterimi pavadino Condoleezzą Rice. O ką jūs apie ją žinote? Atsakymas: nieko. Nulis. Mylime Nieką!“ – piktinosi filosofas.

Prisimindamas įspūdžius iš psichiatrijos ligoninių, kuriose jam yra tekę ne kartą lankytis profesiniais reikalais, V. Mazinas tikina, jog tokios beprotybės, kurią jis matąs valdžioje, ligoninėse jam nėra tekę matyti.

Lietuviams, kurie su užuojauta stebi nelygią Ukrainos ir Rusijos kovą, tikriausiai bus įdomu išgirsti kito specialisto – psichiatro nuomonę apie su Rusija susijungusio Krymo deputatus.

Krymo respublikinės psichiatrų ir psichologų asociacijos prezidento Viktoro Samochvalovo duomenimis, daugelis tų deputatų yra įtraukti į psichiatrijos ligoninės įskaitą. Išvada trumpa: „Nuo psichiatrijos ir psichopatologijos iki valdžios nėra nė žingsnio. Kai žmonės patenka į valdžią, kažkas jiems atsitinka.“

Gal tai būdinga tik rusams? O mūsų šalyje – argi kitaip?

Argi nematėme, kaip pažįstamas, kolega, kaimynas, šiaip normalus ir net malonus žmogus, ima keistis, kai tik jo rankose atsiduria mažesnės ar didesnės valdžios vadelės? Žmogus pasijunta pusdieviu, visa galinčiu. Pagaliau – susitapatina su įstatymu. Apie tokį santūrūs lietuviai atsiliepia trumpai: „Susireikšmino.“

Nors tokio susireikšminimo detalės dar neištyrinėtos ir neaptartos, Rusijos psichiatrai neabejoja dėl vieno: ypatingą vaidmenį pamišimo nuo valdžios procese vaidina žiniasklaida, nes būtent ji drastiškai naikina žmogaus sugebėjimą mąstyti. Žmogus nebemąsto – jis ryja informaciją. Ir kuo informacija absurdiškesnė, tuo lengviau ir greičiau ji suvirškinama.

Kaip sako V. Mazinas, „minia radikaliai pavojinga, o tą minią sukuria televizorius“. „Mes dabar gyvename visiškai kitokiame pasaulyje, tokiame, kuris mėgina atsikratyti gėdos jausmo vadovaudamasis daugybe internete skelbiamų rekomendacijų. Tai – gryniausi kliedesiai ir kraštutinės gestapo ideologijos formos“, – aiškino jis.

Kai Izraelyje buvo teisiamas nacistas Adolfas Eichmannas, vadovavęs žydų sunaikinimui, į jo procesą atvyko viena žinomiausių XX amžiaus filosofių Hannah Arendt. Ataskaita apie tai, ką ji pamatė ir išgirdo procese, buvo paskelbta knygoje „Blogio banalumas. Eichmannas Jeruzalėje“ („Eichmann in Jerusalem: A Report on the Banality of Evil“, 1963).

Autorės nuomone, esmė ne ta, geras ar blogas buvo A. Eichmannas, esmė – sistema, kuri sudarė sąlygas fašizmui atsirasti.

H. Arendt kaip iššūkį metė skaitytojams: jei norite pakeisti šį pasaulį, keiskite sistemą, sugalvokite kitokius žmonių tarpusavio santykius reguliuojančius mechanizmus.

Tuo iššūkiu, kalbama, ji nuteikė prieš save tiek kairiuosius, tiek ir dešiniuosius, tiek antisemitus, tiek žydus.

Ir sugebėk tu man taip – neįtikti iškart visiems! Matyt, bus pataikiusi į dešimtuką.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
64 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Man tai

šio portalo šūkis „Susigrąžinkime valstybę!” skamba kaip kvietimas valstybės perversmui, kas demokratinėse valstybėse yra sunkus nusikaltimas. Valstybės niekas iš jūsų neatėmė. Visos Europos ir pasaulio žmogaus teisių organizacijos laiko Lietuvą demokratine valstybe, kurioje padėtis su žmogaus teisėmis yra viena geriausių pasaulyje. Tokioje valstybėje valdžios siekiama dalyvaujant rinkimuose, o ne šūkaliojant beprasmiškus šūkius labai priklausomoje žiniasklaidoje.

todėl ir bėga, todėl ir kariasi

nuo tokių, kurie veržiasi į valdžią.
šlykštukai tapo stribais, komunistais, kgbistais – jie dabar vakdžioje.
be valdžios jie negali, jiems valdžia – būtinybė.
demokratija neapsaugo mus nuo nusikaltėlių – kolaborantų valdžios.

Kritikas Pikčiurna

Nuostabu! Geriau neparašysi. Ypač paskutinis sakinys.

nuomone

ponia Jūrate,ačiū jums už taiklų komentarą,sutinku su visomis mintimis,ypatingai jos tinka pritaikyti mūsų nuostabiai šaleliai,geriau parašyti neįmanoma.

Kalta ne sistema

Kalti bepročiai valdžioje.

Letas Palmaitis

Nėra bepročių, yra politikos logika. Jei ji beprotiška (beprasmiška), beprotiškas yra jos pagrindas, kurį ir vadinate sistema. Prancūzijos masonų po revoliucijos atgaivinta stabmeldžių demokratija (tiesa nustatoma balsų dauguma) ir yra ta sistema, kurią reikia keisti. Tačiau kaip, kuria jėga, kurlink keisti? Iki Prancūzijos revoliucijos viešpatavo absoliutizmas, kuris nors ir buvo nukrypęs nuo krikščionybės idealų, vis dėlto krikščionybės neatmetė. Raida po revoliucijos baigėsi ateizmu ir sušėtoninta naująja pagonybe, kuri iki mūsų laikų paqimdė totalitarines diktatūras, o dabar gimdo oligarchodemokratinę (satanofašistinę) diktatūrą. Mūsų laikų globalizmas yra bankinio procentinio kapitalo galios ir iš jo per simbiozę savąją galią atsigavusių kelių karališkų dinastijų kontrrevoliucija (Geidaro Džemalio mintis). Ši kontrrevoliucija bando moderniu pavidalu atstatyti antikinę vervaldinę demokratiją, t.y. stengiasi įvesti totalią (elektroninę) vergovę absoliučiai daugumai… Skaityti daugiau »

Ne taip seniai

Man tai 2015-04-22 15:28
SSSR buvo laioma daugelyje pasaulio šalių irgi demokratine valstybe. O tie kurie gyveno jos viduje- nebuvo linkę su tuo sutikti.Tai kas buvo teisus tada ,kas yra teisus dabar?

Letas Palmaitis Netaipseniajui

Žinoma, anuometiniai chanai „gensekai” sunkiai dera prie demokratijos, tačiau vis dėlto (bent po Stalino) SSSR šiaip taip buvo TSKP CK politbiuro demokratija.
Va dabar Ordoje jau nebėra net ir mafijiozų demokratijos, nes visi mafiozai priklauso nuo tradicinio chano, skiriančio kiekvienam cholujui baskakui dalią atkatams gauti ir valdanančio baskakus FSB opričininkų botagu. Kai chanas numiršta arba pašalinamas (spėjama, kad šitaip jau yra su dabartiniu chanu, kurio vietoje parodomi antrininkai), baskakai ima peštis tarp savęs, kurio gauja nugalės ir kuris taps sekančiu chanu. Tai jie vadina „kontroliuojamąja demokratija”.

tikrai kad ..

,,Kėliau klausimus dėl didesnio NATO pajėgų, svarbiausia – JAV – dislokavimo pas mus“, – pranešė R. Juknevičienė.’ http://www.ekspertai .eu
ar gali neuzzombintas zmogus sitaip vapaliot ?karo uzsimane LIETUVOJ :/

Tam  tikrai kad... 20:45

Ukraina po devyniasdešimt trečių sutarties taip pat buvo įsitikinusi, kad jos niekas nepuls, tad ir nekreipė dėmesio į savo krašto apsaugą. Kas iš to išėjo visi žinome. Geras yra posakis: nori taikos – ruoškis karui. Rusai puola tik silpnus. Nesu Juknevičienės gerbėjas, bet šitoje vietoje ji teisi.

Ale

Šiuo metu pataikūniškumo sindromu serga daug žiniasklaidos atstovų; ketvirtoji valdžia paskendo išprotėjančio pasaulio diktate. Taip modeliuojama minia…

 Puteikio fanams"2015-04-22 18:25"

Gerbiamieji,tuoj bus akcija”Darom”.Galėsit nušveisti,nublizginti ir netgi vašku nutrinti savo mylimą abrozdėlį.Tik būkit geri: įdėkit paskui šitos akcijos video į youtūbą.Dėkojam iš anksto.

to> LS taryboje viršų paėm

Rašot”Neišdegs sumenkinti šio pagrindinio Lietuvos demokratų vėliavnešio vertės ir vienijančios reikšmės”.Kaip atrodo ta vėliava?Kiekvieno mėnesio 17d. Daukanto aikštėj nešama vėliava „Tiesos”, bet ją nešantis žmogus visai nepanašus įN.Puteikį.Pažiiūrėkit į nuotraukas,jei netikit.Gal apsrikot?

Kritikas Pikčiurna

Gerb. Letas daug kur teisus, bet religinis tikėjimas, matyt, taip pat yra ne visagalis ir paslysta ant „sistemos”. Juk reikia prisiminti krikščionių ir net katalikų bažnyčios istoriją, kai vyko skilimai ir tarpusavyje kariavo net trys popiežiai, o beprotybės buvo nemažiau. Tik kai bažnyčia prarado pasaulietines galias, ji išmintingai pasirinko moralinio autoriteto vaidmenį. Tai gal dėl beprotybės labiau kaltas ne religinio tikėjimo silpnėjimas bet paprasčiausias moralės ir vidinio dvasingumo nuopolis, jų praradimas. Religija pasiūlo vieną iš moralės puoselėjimo bei atgaivinimo būdų. Bet ar tai reiškia, kad nėra ir kitokių būdų, paremtų ne vien tikėjimu, bet ir žinojimu?

Kritikas Pikčiurna, kiek tiksliau ir plačiau

Gerb. Letas daug kur teisus, bet religinis tikėjimas, matyt, taip pat yra ne visagalis ir paslysta ant “sistemos”. Juk reikia prisiminti krikščionių ir net katalikų bažnyčios istoriją, kai vyko skilimai ir tarpusavyje kariavo net trys popiežiai, o beprotybės buvo nemažiau. Tik kai bažnyčia prarado pasaulietines galias, ji išmintingai pasirinko moralinio autoriteto vaidmenį, ko vis dar nenori atsisakyti Islamas ir su pasaulietine valdžia kolaboruojantys ortodoksai. Tai gal dėl beprotybės labiau kaltas ne religinio tikėjimo silpnėjimas bet paprasčiausias moralės ir vidinio dvasingumo nuopuolis, jų praradimas? Kai galios užgožia atsakomybę. Religija pasiūlo vieną iš moralės puoselėjimo bei atgaivinimo būdų. Bet ar tai reiškia, kad nėra ir kitokių būdų, paremtų ne vien tikėjimu, bet ir žinojimu? O gal ir tam tikslui sukurta ypatinga atsakomybės… Skaityti daugiau »

Dar Kritikas Pikčiurna

Ar ne tuo keliu siūlo eiti demokratijos šalininkai, kai reikalauja, kad galios nebūtų sutelktos atstovaujamosios ir teisminės valdžių bei propagandinės žiniasklaidos rankose, o tos GALIOS ir pati ATSAKOMYBĖ būtų padalintos tarp minėtų atstovų ir visuomenės aktyvios dalies daugumos. Abejingieji telieka žiūrovais, kad galėtų pasirinkti, kas jiems geriau – būti sraigteliais ar prisiimti atsakomybę.
Mūsų Konstitucinis Teismas ir Seimas jau senokai eina priešinga kryptimi.

Letas Palmaitis

„Kritikas Pikčiurna” nelabai susigaudo, ką siūlo. Jei „religija” tėra tik žmonių sutarimai dėl moralės, jei kvailių manymu, „D-vo nėra” [turbūt tik dvikojai kvailiai YRA, kurie po keliasdešimt metų pasidarkę, čia ir suYRA?], o gyvybės resursai sukoncentruoti užgrobusiųjų rankose, kieno bus ta „ypatinga paskatos sistema”, kas ją valdys? Gal „visi” pagal leninus su šv. demokratija? Ar ne užgrobusieji dabar ir įveda naujas paskatas ir pasirinkimus? Kaip apiplėštas ir kiekviename žingsnyje elektroniškai kontroliuojamas „Kritikas Pikčiurna” iš jų valdžią atims? Gal „teisingais balsavimais”? Mūsų filosofas Šliogeris pavadino D-vą „tuščia dykuma”. Jei taip, tai viskas tvarkoje: pasaulyje veikia zoologiniai dėsniai (nesvarstome, iš kur radosi), o todėl valdo ekonomiškai ir kariškai stipriausias (naudingesnis Visuomenės Labui). Kokios dar pretenzijos, Kritike Pikčiurna? Kuo Pačiam nepatinka islamas, vienintelis… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis kiek tiksliau ir siauriau

Demokratai, ar durniakratai, ar kas kitas gali kurti kokias norit „sistemas” ir „atsakomybes” (turbūt „visiems”):
valdo ne sistemos, bet pinigai ir ginklai.

Letai

dažnai mini islamą. Primink jo dorybes, pranašumus, perspektyvas. Rusijos skilimas ne už kalnų. Didelė dalis Rusijos pavergtų tautų ne tik vaduosis bet ir pereis į islamą. O tada koks likimas ištiks ateistus, demokratus, liberalus?

Tomas  > Man tai

Darote baisią loginę klaidą, rašote, jog „šio portalo šūkis “Susigrąžinkime valstybę!” skamba kaip kvietimas valstybės perversmui, kas demokratinėse valstybėse yra sunkus nusikaltimas.”.
Demokratinėje valstybėje piliečių siekimo būti savo valstybės šeimininkais niekas nedrįstų vadinti kvietimu vasltybės perversmui. Jūsų kaltinimai pasako, jog Lietuva nelabai demokratinė.

lingua Rito

Valdžioje ne bepročiai o buvę komunistai ir sovietžmogiai.Tarybiniais laikais į komunistų partiją bepročių nepriimdavo ir KGB taip pat.

Paguoda -apsiraudojusiam 14.44val.

Skubam nuramint beraudantį 14.44valandos nabagėlį. Mažuti, Puteikis turi Puteikienę -vat jinai jį garantuotai paguos.Politika yra suaugusių žmonių smėlio dėžė, tad vaikučiam čionais ne vieta.Jokia žiežula ragana neuždarė jūsų kumyro į sandėliuką.Imkit savo Puteikėlį ir žaiskit su juo kitur,atsokit pagaliau nuo LS su savo apsimestinėm raudom.

Kritikas Pikčiurna

Mielas Letai, romėnai sakydavo: „Jupiteri, tu pyksti – reiškia tu neteisus”.
Ne man priminti tamstai apie tai, kas parašyta šventame rašte apie meilę, atlaidumą ir puikybę ir apie paklydėlius. Kažkaip piktai nori mano „paklydimus” sunaikinti, nors aš sau leidau tik paklausti…
Kažkas negero dedasi Dievo karalystėje, jeigu tiek pykčio yra susikaupę…
Beje tai tinka ne tik tamstai, bet ir keliems kitiems man brangiems katalikams.
Nuoširdžiausi linkėjimai nuo laisvamanio.

bravisimo, Letai


Čia turbūt Letas Palmaitis prisiminė didžiai dievobaimingus turkų musulmonus, išnaikinusius du milijonus kriksčionių armenų.. ha ha:)

Letas Palmaitis ha-ha bravissimui

Kalbama apie konkretų faktą: klasikinio islamo (jokių turkų musulmonų, kurie už savo veiksmus tegu ir atsako Aukščiausijam, nes jų šariate genocido nėra!) sukilimą prieš konkretų globalinį satanofašistinį blogį, ne 1915 m., bet mūsų dienomis, kada broliai krikščionys yra iškėlę baltas kapituliacijos vėliavas (išskyrus pravoslavus Graikijoje, Ukrainoje, o minimaliai bei formaliai – net ir Maskolijoje).

skaitytojas to AR SISTEMA APDOVANOS..

nesupratau bajerio,ką ten mūsų Laisvūnas prišposyjo? Puteikį atkirto nuo LS?tai niaugi Puteikis buvo šliūbą su Lietuvos Sąrašu paėmįs?žiū, žmonės jau rašo,kad Naglis ant krikdemų persmetė

Letas Palmaitis Kritikui Pikčiurnai

Atsiprašau, jei pasirodžiau piktas. Klaidai pademonstruoti reikia iškratyti oponento argumentaciją iki galo. Ką padarysi, jei nepatinka. Apie „religiją” beveik ir nerašiau, tik baigiau apokaliptiškai apie D-vą. Pats atsakei nesąmonėmis ne tiek „religine”, kiek praktine prasme – žr. mano reakciją „kiek tiksliau ir siauriau 2015-04-23 10:45”

Letas Letajui 2015-04-23 11:51 dėl islamo

Klasikinis (salafitinis) sunitų islamas tebeturi bruožų, kuriuos katalikai seniai yra pametę arba pamiršę: 1)Suvokimas, kad tik D-vas yra aukščiau visko ir kad tik Jis vienas yra visa ko Šeimininkas, kad visi Jo kūriniai turi tik tiek, kiek Pats D-vas jiems teikia, įskaitant žemę, kuri yra tik Jo nuosavybė, o Jis nuomoja ją tiems, kurie Jį išpažįsta savo Viešpačiu, 2) Suvokimas, kad tik D-vui dera tikra garbė – ne vadams, ne didvyriams, ne tėvynėms, ne protėviams, ne tautai, ne pareigoms, ne turtui. 3) Suvokimas, kad visi Jam ištikimieji sudaro vieną kūną – tautą, todėl turi turėti ir tik Jo Vieno Valdžią pagal Jo Apreiškimą vienoje Jo valstybėje (plg, karolingių-Otonų Europą-Bažnyčią, XI a. subyrėjusią į nacionalines karalystes, davusias pradžią iki XXI a.… Skaityti daugiau »

iki skausmo

pažįstami dalykai. Ačiū už išmintingą straipsnį.

Kritikas Pikčiurna

Mielas Letai, vietoje atsakymo aš pacituosiu pats save:

2014-07-22 03:52
Davatkas Dievas sukūrė tam, kad akivaizdžiai parodytų, kuo tampa tikėjimas, kai juo užsiima Velnias…

Nepasirašysiu

Cituoti „peterburgiečius” ir Foucault citatas iš antrų rankų – įrodymas, kokius neaukštus standartus sau kelia tam tikra, jau nueinanti Lietuvos intelektualų karta. Tiesa, ją pakeisianti yra ne ką geresnė, tik cituoja kitus, nebe „peterburgiečius”. Įdomu, kas nutiktų lietuviams, jei nebūtų, ką cituoti.

Letas'ui

sakot „klasikinis islamas” nevykdė genocido, negrobė svetimų teritorijų? ha ha ha:) Gal pamiršot kelintam amžiuje „klasikinis” islamas užgrobė Morkaus evangelizuotą Egiptą? Taip, islamas, grobdamas svetimas teritorijas, nežudė kitatikių, buvo jiems begal „tolerantiškas”. Va tik uždėjo kitatikiams nepakeliamus mokesčius ir žudė juos TIK už mokesčių nesumokėjimą. Egipte prieš tokį genocidą atsilaikė tik giliai tikintys kriksčinys koptai, nes jų gilus tikėjimas Morkaus evangelija padėjo jiems tapti pakankamai turtingiems, kad įstengtų atsilaikyt prieš tokią prievartinę islamizaciją, kurią godusis islamas „Dievo vardu” vykdė visose savo užkariautose teritorijose. Bet juk ne visi „sūnūs paklydėliai” vienodai auga tikėjime. Ar už tai jie verti sunaikinimo? Juk vaikų nežudome, jei jie kažko dar nėra išmokę. Kritikas teisus – kai velnias ima vadovaut tikybai ir skaldyt Adomo palikuonis Dievo… Skaityti daugiau »

teisingi žodžiai

žmonės nebemąsto, tik ryja informaciją.
o kas ta informacija? Ar ji tikra, ar tai tik kai kurių, ne visai sveiko proto žmonių nuomonė, mažai kas susimąsto. Vieni juk sako tiesą dėl pačios tiesos, o kiti sako savo „tiesą” tikėdamiesi iš to gaut kažkokios naudos. Tai sukčiai. Ekonominiai ar politiniai – jokio skirtumo. Ir būtent jie postsovietinėj edrvėj vyrauja.
LETAI PALMAITI,
pagrindiniai mūšiai vyksta ŽODŽIAIS, o ne ginklais. Baisiausia, kuomet intelektualai prisiskaito klaidingų teorijų ir patys ima platinti chaosą.

Kritikas Pikčiurna

Po savo paties citatos 2015-04-24 8:39, turiu pridurti. Žinoma tai yra alegorija, nes aš esu laisvamanis, nei krikščionis, nei ateistas ar kitoks fanatikas. Man gyvenimas ir mąstymas yra bandymas pasiekti Tiesos krantą per gyvenimo tikrovės pelkę, kurioje nėra nei takų nei kelrodžių ir tenka šokinėti nuo kupsto ant kupsto, pasitikrinant ilga kartimi, ar tas kupstas yra pakankamai tvirtas. To kupsto pavadinimas yra NUOMONĖ, o mano eilinis žingsnis laikosi ant TIKĖJIMO, kad tas kupstas atlaikys mano svorį ir galėsiu žengti sekantį žingsnį, nenugarmėjęs į nežinę ir į pelkę. Fanatikai ieško tvirto ir plataus vieškelio, kaip tilto per tą pelkę ir guodžiasi, kad jei tuo keliu eis, tai Tiesos krantą visada pasieks arba būdami gyvi arba po to kai nuskęs ir atsidurs… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Ar ne apie tokią beprotybę kalba gerbiama Jūratė Laučiūtė?

podaite slepomu

-Padėkite nagliems žmonėms.
Man ypač.

samrietis

procentukas prie procentuko
centukas prie centuko
i žiūrėk jau
mašiniukas, sklypukas ir namiukas.
padėkime žmogui įgyvendinti jo svajones.
žmogus atsidūrė sunkioje padėtyje -kadencija baigiasi, darbo biržoje nieko gero nesiūlo, o ir dirbti
žmogelis nieko nebemoka
atprato.
priprato gauti algą už neįpareigojantį plepėjimą.
atgal atprasti sunku.
negi dabar kankinsime žmogų.
duokim jam tą kėdę, nes dar apsiverks.
arba pradės vėl gerti.

Letas ha-ha Letas'ujui   2015-04-24 11:11

Aš buvau paklaustas, kokias teigiamas musulmonų savybes galėčiau įvardyti. Aš nebuvau paklaustas, ar islamas yra „gera” ar „bloga” religija ir ar blogai ar gerai, kad jis kariavo su krikščioniška Bizantija norėdamas ją sutriuškinti ir įvesti savo religiją. Jei D-vas leido islamą pasauliniu mastu, vargu ar tai „klaida” ar šėtono kėslai. Asmeniškai manau, kad islamas yra konservatyvių judėjų ir krikščioniškų judėjų (vėliau – „graikiškų” krikščionių) nesutarimų vaikas. Todėl to, koks buvo siaubas, kada islamas „užgrobė šv. Morkaus evangelizuotą Egiptą”, mes čia nesvarstom. Juo labiau, kad Pats nežinai istorijos: islamas atkariavo Egiptą ne iš krikščioniškos Bizantijos, bet iš pagoniškos Persijos (prašom įkišti nosį į mokyklinį istorijos vadovėlį). Bizantijos krikščionims kariaujant su Persijos pagonimis musulmonų simpatijos buvo Bizantijos pusėje. Dabar Paties simpatijos pasirodo… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Kritikui Pikčiurnai

Būti tokiu laisvamaniu, kuris ne fanatikas, labai lengva: fanatikas ir prie duobės pastatytas neišsižadės D-vo ir neišduos savo brolių, o laisvamanis, gelbėdamas savo gyvybę, visada gali sakyti ką nori.
Todėl „balsuoju” už „fanatikus”!

Kritikas Pikčiurna

Tačiau iš Tamstos raštiškų parodymų, matau, kaip įnirtingai kapojiesi su savo sielos broliais ant to tilto ir ginčijatės, kuris iš jūsų esate šventesnis, į kuria tilto puse reikia eiti ar kurioje pusėje yra Tiesos krantas. Ar besiginčydami neišklibinsite to tilto ramsčių ir taip neišsikasite vienas kitam ir pačiam tiltui duobės ir niekur nenueisite, bei nepamatysite net tos pelkės panoramos? Aš gi sustojęs pailsėti ant to kupsto, galiu pasigrožėti vabzdeliu, įkliuvusi į Saulaašarės glėbį, visai kaip jūs į savo išganingą tikėjimą. Pasiklausyti paukščių giedojimo ir širdį veriančio pranašiško pelėdos ūkavimo, pasimėgauti gailių aromatu… Žinoma, jei tų amžinų mūšių ant tilto garsai ir, kalavijais pavirtusių kryžių bei pusmėnulių žvangesys, viso to nenustelbia… „Armėnų radijas” išmintingai pranašavo – Pasaulinio karo nebus, bus tik… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Juk tas mūsų žemiškas gyvenimas yra toks trumpas, o kas žino, kas yra Anapus, juk net iš numirusių prisikėlęs Kristus ar kitas Pranašas mūsų neaplanko, tik siunčia ženklus, bet juk ir mūsų mūšiai ant to tilto, kažką ženklina…

Vėl problema – kaip išsiaiškinti tuos ženklus, ką jie reiškia?
Vėl kausimės?

Kritikas Pikčiurna

Ar tikinčiųjų Dievas moko tokios doros? Ar atgailos ir susitaikymo?

Kritikas Pikčiurna

Argi šie tiesūs mano klausimai kažkam kasa, tamstos paminėtą, duobę?
Atsakau – jei kasa, tai nebent duobę tai mūsų beprotybei…

Kritikas Pikčiurna

Ar ne toks turėtų būti kiekvieno tikinčiojo, filosofo ir mąstytojo tikrasis tikslas?

Kritikas Pikčiurna

Kažkas iš didžiųjų mąstytojų ir išminčių yra pastebėjęs, kad beviltiška kovoti su beprotybe – ji vis tiek nugalės, kaip nugali chaosas (entropijos didėjimo dėsnis). Tai surenkime pelningas lažybas – nugalės gyvybė ar chaosas. Kaip manote, kas bus laimėtojas?
Kaip visada – lažybų organizatorius – Velnias, tikrai ne Dievas, o aš visą tą velniavą stebėsiu sėdėdamas ant kupsto ir lauksiu pasirodant Pinčiuko.

Jota Kritikui Pikčiurnai

Perskaičiau visą diskusiją, bet nesikišiu, tik noriu jūsų paklausti. Rašėt „Man gyvenimas ir mąstymas yra bandymas pasiekti Tiesos krantą per gyvenimo tikrovės pelkę”. Kaip jūs nustatot Tiesą? Ir kam jums tas „Tiesos krantas”, juk vis vien nėra jokio amžinojo gyvenimo?

Protinga ir įžvalgu...

Moralu talkinti Puteikio komandai… Šis Puteikio paraginimas tikrai vertas visų demokratų talkos. Patys perveskime paramą ir persiųskime raginimą savo pažistamiems. ,,Prašyčiau paremti mūsų komandos pasiruošimą 2016 Seimo rinkimams: perveskite 1% Jūsų gyventojų pajamų mokesčio Krikščioniškosios demokratijos partijai,kuri sutiko man padėti. Ji įsteigta a.a.kun.A.Svarinsko,tai ne TS-LKD. Kiekvienas gali 1% savo GPM skirti partijai ir dar 2% nevyriausybinėms organizacijoms,viso 3% Jei patys to 1 proc. niekam neskiriate, jis lieka biudžeto remiamoms didžiosioms partijoms. Per el.bankininkystę deklaracijų skiltyje pasirinkus PARAMA įrašykite partijų eilutėje 1% ir šios partijos kodą 195725042. Pavadinimo rašyti nereikia. Paskirtyje įrašykite Jūsų savivaldybės pavadinimą – mokesčių inspekcija 2015 rudenį perduos LKDP iždininkui duomenis, kiek ties kiekvienos savivaldybės pavadinimu sukaupta lėšų – galėsite jas visas naudoti politinei veiklai, pvz.agitacinių kelionių kurui… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna -> Jotai

O ką, jai žinai, kad po minutės mirsi, gali žengti ir neatsakingą ar klaidingą žingsnį? Ar jei turi atsakymą į šį klausimą, pamiršęs laukiančią mirtį, atsakymas bus blogesni ne to, kuris tiki, kad po mirties prasidės amžinasis gyvenimas? Kas tiesos ieško tik iš kančių amžinajame gyvenime baimės, nemanau, kad yra teisesnis ir doresnis, nei tas kuris tiesos nesieja su amžinuoju gyvenimu. Tik pastarajam gal yra sunkiau apsispręsti, nes teisėjas yra tik jo sąžinės balsas, o ne tikinčiajam už nugaros esanti tūkstantmetė žmonijos patirtis ir Šventieji raštai. Viena iš tiesos pusių yra ta, kuri padeda išlikti ir save pratęsti kituose, net jeigu tuojau mirsi. Ta tiesos dalį galima pavadinti gyvybės bei kultūros tęstinumo dėsniu. O gal tai ir yra tas amžinasis… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Kritikui Pikčiurnai

Galima prigalvoti visokiausių „gal” ir po to ginčytis apie juos iki pat grabo. Protinga kiekvienam apsispręsti dėl savo gyvenimo atramos taško ir laikytis sąžinės balso. Todėl manyčiau, kad Jota vargu ar moraliai teisi klausdama „Kam jums tas “Tiesos krantas”, juk vis vien nėra jokio amžinojo gyvenimo?” Toks klausimas gal tinka vergui ateistui, bet nedera laisvajam, kuris PASItiki Kūrėju, o todėl tiki ir Jo Vieno viena Tiesa. Jei, tarkim, Kūrėjas sukūręs žmonėms tik šį laikiną gyvenimą be jokios Amžinybės, tai dar nereiškia, neva moralu Kūrėją atmesti ir neklausyti (ir ne vien dėl tokiu atveju neišvengiamų bausmių šiame laikinajame gyvenime, bet jau vien dėl Tiesos, kuri yra viena). Yra džiaugsmas gyventi ir kovoti Tiesoje ne dėl atpildo, bet iš meilės Kūrėjui, kad… Skaityti daugiau »

64
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top