Jūratė Laučiūtė. „O juk negalima nematyti, kad KAI KAS nori būtent šito…“

Šiomis dienomis, prasidėjus vienos mažumos inspiruotam puolimui prieš profesorių V. Rakutį, V. Valiušaitį ir Genocido tyrimo centro naująjį vadovą, tenka kartkartėmis įsivelti į diskusijas su dalies žydų pretenzijoms kaltinti visą lietuvių tautą dalyvavimu Holokauste pritariančiais žmonėmis (neišskiriu vienos kokios nors tautybės). Galiu pasidžiaugti bent tuo, kad dažniausiai pavyksta diskutuoti „be pykčio“, abiem pusėm stengiantis išgirsti viena kitą.

Bet taip ir lieku nesupratusi, ko siekia patys žydai. Ar jie numato, žino, kada bus padėtas taškas jų siekiams žeminti lietuvius nuolatiniais reikalavimais „pripažinti savo kaltę“, nors kokią kaltę gali „išpažinti“ karta, kuri karo metais nė gimusi nebuvo? Galbūt žydai turi kokių argumentų ir paaiškinimų, kuriuos būtų galima pasistengus suprasti, bet jais nesidalina. Tik reikalauja ir priekaištauja. Na, tiek to. Pasidžiaukim, kad atsiranda žmonių, su kuriais jau bent įmanoma kalbėtis (aš save irgi prie jų priskiriu).

Taigi, su tais, kurie nori girdėti, aš norėčiau pasidalinti tuo, kaip krikščionių Bažnyčia tvarkosi su dažnais kaltinimais dėl tų veiksmų, kuriais Bažnyčia „nusikalto“ prieš keletą šimtmečių (raganų deginimai, perkami/parduodami nuodėmių atleidimai-indulgencijos ir pan.), bet kuriuos Bažnyčios nedraugai primena nuolat ir vis dar reikalauja atgailos.

Štai kaip tai komentuoja kunigas Ričardas Doveika Laimos Lavastės knygoje „Kunigas Ričardas Doveika“. Jis pripažįsta, jog Bažnyčia gėdos periodu laiko ir „raganų“ deginimą, ir inkviziciją, ir prekiavimą indulgencijomis. Kartu jis atkreipia dėmesį į tai, jog „tos skausmingos patirtys tampa puikia galimybe ar įrankiu toliau diskredituoti Bažnyčią, tuo žaisti. Bažnyčia per Joną Paulių II, dabar jau šventąjį, ir kitomis progomis bei kitų popiežių lūpomis yra atsiprašiusi už visas istorijoje padarytas klaidas. Koks yra civilinio pasaulio ir visuomenės atsakymas? Atleido? Nelabai, ne visada, ne už viską. Tad ko mes norime? Ar norime, kad bloga daręs suprastų nebedarytų ir toliau gyventų? Ar kad bloga daręs visą likusį laiką jaustųsi skolingas ir be perstojo teikiantis kompensacijas? Tačiau tai neatleidžia nuo atsakomybės. […] Bet kas šiandien iš pasaulinės valdžios, iš netikinčiųjų, agnostikų, kurie galbūt ir yra tamsos pasaulio pusė, kovojanti su Evangelija ir matanti tik netobulumus, nori apsivaliusios, savo misiją atliekančios Bažnyčios?“ Ir atsako į tą klausimą: „Tikrai yra jėgų, kurios nenori apsivaliusios, prisikėlusios Bažnyčios, o siekia ją visada matyti viduramžių klampynuose išsipurvinusią ir niekaip neišskalbiančią savo balto apsiausto. Yra norinčių tokios Bažnyčios, kuri nieko kito nedarytų, tik klūpėtų ant kelių ir atsiprašinėtų, mokėtų ir mokėtų kompensacijas. O tarp tų nenorinčių yra daug tų, kurie šiandien formuoja žmonių sąmonę“.

Kalbama apie Bažnyčią ir netikinčiųjų pretenzijas jai. Knyga išspausdinta 2020 m. Nėra pagrindo sieti minčių, išsakytų tame kontekste, su šiandieniniu totaliniu puolimu prieš visus, kurie nori kurti ateities Lietuvą – dirbančią, einančią į priekį, o ne nuolat klūpančią ant kelių ir mokančią visokias kompensacijas. O juk negalima nematyti, kad KAI KAS nori būtent šito…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nedera mokslininkei

migloti apibendrinimai. Kas per „dalis žydų tautos kelia pretenzijas” kalbant apie Valdą Rakutį, nupiešusį lygybės ženklą tarp lietuvių kolaborantų, kurių niekas mirtimi nevarė dalyvauti nacių nusikaltimuose, ir iš anksto mirčiai pasmerktųjų žydų geto vadovų, kurie neva irgi kolaboravo? Koks gali būti lygybės ženklas, kada visų žydų laukė lygiai tas pats likimas, o kitos išeities nebuvo, kaip stengtis išsaugoti bent mažą dalį žmonių: galbūt dar pavyks sulaukti išvadavimo ar pabėgti! Suprantama, tai nereiškia, neva Valdas Rakutis kažkoks ypatingai piktybinis asmuo – dėl tos ar kitos priežasties, sąmoningai ar ne, padarė klaidą ir tiek. Kas tą klaidą taip išpūtė? Niekingas buvusio Sąjūdžio kreipimasis mini kažkokį Emanuelio Zingerio „smuiką” nieko net nepacituodamas, tuo tarpu parlamentaras viso labo tik metų metais kartoja vis tą… Skaityti daugiau »

Letai Palmaiti

Jūs neteisus, iš Lenino vyriausybeje buvusių 47 komisarų, 42 buvo žydai (esu ne kartą viešinęs sąrašą). Bolševikų-komunistų partija, tai žydų partija. Tarp bolševizmo ir nacizmo mokslininkas privalo dėti lygybės ženklą. O žydų tauta prisiimti atsakomybę už 50 metų Lietuvoje vykdytus nusikaltimus.
(habilitās).

StasySG

Taip, Autorė teisi – p. Kukliansky ir jos gerbėjai nori matyti Lietuvą „nuolat klūpančią ant kelių ir mokančią visokias kompensacijas. „

tiek> teisuoliui pamokslininkui

sekant tavimi – visas Pasaulis yra amžinai prasiskolinęs žydams. Ar ne per daug bandai apžiot?

Prašalietis

Kas „lansberginiuose durnių laivuose” yra juokingiausia, tai kad nusišnekėjusiam pseudo profesoriui Rakučiui, „dūrus jo nosį į savo prisikojimą” – Rakutis kalbėdamas apie Holokaustą, prie fašistų organizuoto Holokausto, kuriame sudalyvavo nemažai su fašistiniu režimu kolaboravusių lietuvių, „gudriai ir patriotiškai” pasakė, kad ir žydų tautybės žmonių buvo okupantų tarpe naikinusių pokario miškeliuose užsilikusius po vokiečių pasitraukimo šiandieninius patriotus- jis pats ir visi jį „UŽSISTOJANTYS”, neturėdami ką konkrečiai adekvataus Rakučio pateisinimui pasakyti, trioskia tas pačias, bet kokia proga varomas nesąmones, kad juos „blogieji puola”, kad „yra tokių”, kurie žydų šaudymu”kaltina visą tautą”, nenurodydami konkrečiai kas tokią nesąmonę pasakė, Laučiūtė Rakačio „patriotinio pašnekėjimo Holokausto tema” proga visiems papasakoja, ką „patriotiško Holokausto tema” papliauškė savo Lavastės knygoje kunigėlis Doveika apie viduramžių bažnyčios vykdytas inkvizicijas, žmonių… Skaityti daugiau »

Petriukas

Citata iš Edith Eger knygos „Pasirinkimas”.
Labai lengva iš skausmo, iš praeities pasistatyti kalėjimą. Geriausiu atveju kerštas beprasmis. Jis negali pakeisti to, kas jums buvo padaryta, negali panaikinti jūsų iškentėtos neteisybės,negali sugražinti mirusiųjų. Blogausiu atveju kerštas įsuka neapykantos ratą. Jis puoselėja neapykanta. Kai siekiame keršto, net keršto be prievartos, mes trypčiojame vietoje, o ne judame į priekį.
Taip parašė Žmogus (Vengrijos žydė) perėjusi Aušvico ir kitų vokiečių konclagerių pragarą.Tas supratimas psichologei ir psichiatrei atėjo per 40 metų, tai labai skausminga patirtis.
Manau, kad tokie siaurapročiai, kaip sovietinė tardytoja Kukliansky ar p. Gohinas (galbūt sėdintis ant Kantoro pinigų maišo) eksplotuojantis Noreikos anūkę vis bando trypčioti vietoje. Bet tam nėra jokios perspektyvos, susitaikymas su istorija kada nors įvyksta.

stasys

Ne autore , permainos ginciose gali reikšti tik vieną , prarasta turėtą galia tais zmonemis. Tie žmonės kurie stoja skersai dialogo privalės pasitraukti į šoną ir leisti nesutarimus spręsti tiems kas gali ta padaryti prisiimant nauja lideriste . Kas tai galėtų būti ? Tikrai ne politikai , holokausto tema metant kaltę lietuviams negali būti sprendžiama politiko moralinių lankstumu vadovaujantis . Manau su tomis pačiomis problemomis susiduria ir bažnyčia , Tikros problemos privalo būti sprendžiamos o istoriniai nesutarimai sureguliuojami tais žmonėmis kurių žodis visuomenėje ką nors reiškia .

StasySG

Petriukas 2021-02-6 10:33
„…Geriausiu atveju kerštas beprasmis. ”
—————————–
Apie kokį kerštą čia kalbama? Kad Lietuva nori apsiginti nuo žydšaudžių tautos įvaizdžio, ar čia kerštas? Tikslinga sekti Lenkijos pavyzdžiu, Seimas privalo įstatymu uždrausti tokius niekinimus skleisti. Kiek gi lietuviai, tada Holokauste dar negimę, šiandien priversti atsiklaupę kentėti?

Al. L.Palmaičiui

Tai boąlševizmas už nacizmą geresnis ? Nes vykdė tik etnocidus (ar luomocidus), o nacizmas holokostą ? Ar lietuvių laisvė ir gyvybės yra mažiau svarbūs už žydų? Kai Miško Brolius komunočekistai išvijo iš jų atstatyto pastato visi tyli. Įsivaizduoju kas dėtųsi jei lygiai taip išvytų kokią žydų draugiją. Įdomu kodėl taip yra ? Lietuviai niekada neteisino jokių žydšaudžių, ar bet kokių kitų civilių žudynių. Skirtingai nuo žydų. Genso ir kitų laviravusių žydų vadovų veiklą mes suprantam ir pateisinam – jie aukojo ir aukojosi patys, suteršė save tuo bendradarbiavimu su priešu dėl svarbesnio dalyko: bandė išgelbėti tautą. Taip pat vertinam ir mūsų vadovus, laviravusius katastrofos akivaizdoje. Bet bolševikų komisarų ir čekistinių budelių nusikaltimai, kaip ir nacistinių budelių, neturi jokio pateisinimo. Esminis klausimas… Skaityti daugiau »

Pasikalbėkim...

Autorė: „Pasidžiaukim, kad atsiranda žmonių, su kuriais jau bent įmanoma kalbėtis (aš save irgi prie jų priskiriu).” . Šeima – tėtis, mama ir keli vaikučiai… Vienas iš tų vakučių kaimynams daužo langus ir dar visomias kitokias eibes krečia… 1 Tėvas ima diržą ir „paaiškina”… Kaimynai apie tą šeimą kalba kaip apie gerus, tvarkingus, rūpestingus… 2 Tėvams „dzin”, kad jų atžala… Netgi džiaugiasi (kai kada net atvirai), kad jų „kūnas ir kraujas” „toks savarankiškas”… O kaimynai tikrai „nedega meile” šiems ‘erodams’… . Dabar viską pakartokime kitokiame kontekste. Arabai, jei kam labiau patinka – islamistai, yra geri. Bet yra ir blogų islamistų – teroristai… Čia toks (retorinis) klausimėlis. Negi tiems ‘geriems’ islamistams patinka, kad pasaulis į juos pirštais bado dėl ‘blogųjų’ islamistų.… Skaityti daugiau »

Dabar delfy

vyksta Karbauskio pjudymo kampanija.Kad nukreipti dėmesį nuo ne visai sėkmingo esamos valdžios valdymo.Karbauskis gali patikti ,gali nepatikti,čia ne tai svarbu,o tai,kad vyksta pjudymas.Kitą kartą pjudys kitą žmogų.

stalino dvasia gyva !

stalinui visi kiti buvo kalti.
imperialistai, žydai, buržujai, nacionalistai, inteligentai ir t.t.
——
komuniagos prapylė rinkimus
gali iš tikro išaiškėti tiesa, kas kaltas dėl visų blogybių Lietuvoje.
tai komuniagos, stalino dvasios įkvėpti – pirmi suskubo ieškoti kaltų

Al. gyvai Stalino dvasiai

Čia kurioj šaly komuniagos prapylė rinkimus ?

Raginkim valstiecius....

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/visuomene-dar-iesko-atsakymo-i-klausima-ko-nekencia-labiau-karantino-ar-karbauskio.d?id=86408907&com=1

Vien tokia antrašte delfi žurnalistė ( aiški žurnaliūga..) pažeidė viską, galima pažeisti. Argi ne, neabejingi geros valios komentuotojai…Raginkim laiskais Sirinskiene kreiptis i tinkamas institucijas
Algirdas

to stalino dvasia gyva !

Staliną supo vien žydai ir net savo vadu jie būtent jį išsirinko. Žydai vadu išsirinko ne žydą ir ką tai galėtų reikšti? Visos Stalino žmonos irgi kokios ten nacionalinės kilmės, nežinot?

Prašalieti,

pats čia kalbi apie gyvų žmonių deginimą Vokietijoje, jos miestų masinių bombardavimų metu? Nagi patikslink, jei gali?

klausimas

Klausiu ponią Jūratę Laučiūtę, kodėl užmiršo paminėti Brazauską, kuris juk atsiprašė žydų tautos… O popiežių Joną Paulių II neužmiršo…

to pasikalbėkim

Aišku, kad ne visi musulmonai yra teroristai, bet, kažkodėl, beveik visi teroristai yra musulmonai.

>>  to pasikalbėkim      21:19

Liūdna… Nesupratai esmės.

***

Kazkas paminejo Brazauska… zydai gerai prisimena, kaip lietuviai spjaude ant Brazausko… matyt, todel jie ir netiki musiskiams. Juk jie ne akli, mato, kaip visokio plauko musu istorikai klastoja istorija. Ypac MC.

> Letai Palmaiti 2021-02-6 8:57

Kuo čia dėtas neteisumas? Tie žmonės tikrai žydų kilmės, ir kas? Tai „desantas”, atvarytas užplombuotame vagone. Desantas buvo atvarytas per Vokietiją genialaus Parvaus (Aleksandro Gelfando) pastangomis siekiant sutriuškinti Rusiją Vokietijos naudai. Vėliau Vokietija net siuntė savo laivyną. Bet pamatinė desanto priežastis siekia 1905 metus bei Odesos ir Kišiniovo pogromus. Kuhn Loeb & Co –> American Express bankininkas Jacob Schiff po pogromų įspėjo Rusijos vyriausybę, kad jei nesiims veiksmų prieš pogromininkus, jis FINANSUOS Rusijoje revoliuciją. Kilnus ir sąžiningas žmogus jis ištesėjo pažadą. O iš tų užplombuoto vagono veikėjų nieko neliko – stalinas pasmaugė juos visus. Gal jis Pačiam mielesnis? Suprantama, dėl skonio, o ypač politinio, nesiginčijama, tačiau matant tokį totalinį moralinį degradavimą, kaip 35 „Nepatinka” prie nuorodos į Tolstojų ir Putino… Skaityti daugiau »

L. Palmaitis Al.ui 2021-02-6 12:17

Iš esmės pakartojai tą patį, kas mano pasakyta, tik kažkodėl įsivedęs sau apibendrinimą visai tautai „mes”.
Sisteminis etnocidas galų gale baigiasi tuo pačiu genocidu. Ar Kremlius vykdė (ir tebevykdo marionečių rankomis) Čečėnijoje etnocidą ar genocidą? Spręsk pats iš nurodytos Kavkazcentro publikacijos. Bent jau jokio „luomocido” nesimato.
Pats bent protauji, o tie, kurie parašė 19 pliusų prie Paties komentaro, ir protauti nesugeba arba nenori (jei tik ne pati redakcija rašo vertinimus vykdydama jai iškeltą užduotį – tiesa, įdomu, kur dingo mano ištikimoji kritikė jota? Vos nustojau pasirašinėti, pritrūko vargšei protelio atpažinti? Ar ją pavarė, kaip „nespravivšajasia so svoimi obiazannostiami”?)

DD plius DD

Tie, kurie juodina Rakutį (tiek Kuklianski su vinokurais, tiek makaraitytės ir kiti tapinai). iš esmės daro didelę žalą lietuvių-žydų normaliam sugyvenimui. Rakutis nei iš tolo neneigė ar kaip nors nebandė primesti kitokią Holokausto sampratą, nei priimta daug maž visuotinu sutarimu, bent jau oficialioje istorijografijoje. Jis tik siūlė giliau pasidomėti ir nepalikti draudžiamų temų bei nutylėjimų ir išaiškinti falsifikacijas. Nes tokie nutylėjimai gimdo mitus ir prietarus. Taip ir išeina- „jūsų sukilėliai duvo naciai ir žydšaudžiai”, ir savo ruožtu- „žydai atnešė okupaciją, trėmė, kankino ir t.t.”. Apie sukilimą nešnekėsiu, nes tame pačiame Genocido centre pateikta nemažai objektyvios medžiagos. Šiek tiek apie žydų vaidmenį tuo kruvinu laikotarpiu. Ir ypač apie „pažiūrėkit- NKVD ir kitose okupacinėse struktūrose beveik vien žydai”. Taip, tai faktas. Tačiau… Skaityti daugiau »

>> Letai Palmaiti 2021-02-6 8:57

Ką čia vėl bludiji? Na, ne Leninas paėmė valdžią, o jam buvo taikiai perduota pagal išankstinį susitarimą. Kur ir kada tas susitarimas buvo padarytas – susirask pats, o ne tinginiauk čia ir nekvailink runkelioku su tuo Leninu. Ne jis buvo tuo metu pagrindiniu, supratai? Geriau papasakok apie pogromus prieš indėnus ir pan.? Kurių visada būdavo anksčiau gana daug prieš įvairias tautas.

>>  DD plius DD   11:21

Gojų kvailumui (naivumui) nėra ribų. Kad ir (retorinis) komentatoriaus klausimas: „Ko gi jie taip bijo???” . Molio motiejai įsikalkit į galvą… . Bet koks žydas į istoriją negali patekti su neigiamu „atspalviu”. Tai yra mirtinai būtina… Labai pageidautina kad žydas, dar geriau kad daug žydų, į istoriją patektų kaip nukentėję (aišku kad nuo gojų). Štai ir turime ‘VIENPUSĮ’ holokaustą… Nobelio premijas „šienauja” išrinktosios tautos atstovai… Ir panašiai… . Pasigilinkite į caro laikų, (dalinai net smetoninės Lietuvos) istoriją… Kiek būta visokių incidentų pasienio miesteliuose su tuometine Prūsija… Ir vis, kaip taisyklė, kalti valstybinės sienos pažeidėjai, kontrabandininkai, šmugelninkai… Kur logika? Taip, per sieną einančių, net važiuojančių arkliais kinkytais vežimais buvo. Bet visi – iš abiejų pusių (net pasieniečiai) buvo suinteresuoti ‘tvarka’ pasienyje,-… Skaityti daugiau »

Gordonas

Ginzburgas apie savo giminę ir Pasaulį:
https://www.youtube.com/watch?v=csP3jkSrWL4

>     2021-02-7 13:16

Panašu į Jules, tik jau visai nebesiorientuoja, ane?

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top