Jurijus Felštinskis: Karas prasidės rugpjūtį arba rugsėjį

„Laisvės radijas“ | 15min.lt

Visiems aišku, kad artėja karas, tačiau nieko negalima padaryti, nes Federalinė saugumo tarnyba (FST) Rusijoje užgrobė valdžią. Tai vienintelis dalykas, kuris mane iš tiesų sukrečia: visi supranta – ir Rusijoje, ir už jos ribų, kad karas neišvengiamas, kad Rusijos kariai jau susitelkė prie Ukrainos sienos, kad įsiveržimas greičiausiai prasidės iš „rytų“ (iš Rusijos) ir „pietų“ (iš Krymo).

Todėl Krymas ir buvo užgrobtas: karinio placdarmo sudarymui. Akivaizdu, kad karas prasidės rugpjūtį arba rugsėjį.

Kalendoriuje parašyta – rugpjūtis. Paminėję Pirmojo Pasaulinio karo šimtąsias metines, perėję Antrojo Pasaulinio siaubus, mes ramiai žengiame į Trečiąjį.

Ir niekas negali jo išvengti, nes kaip ir Pirmojo, ir Antrojo pasaulinių karų atveju puolančioji pusė mano, kad auka pasiduos ir karo nebus.

Taip manė Austrija-Vengrija 1914 metais, sumaniusi atkeršyti Serbijai už erchercogo nužudymą. Taip 1939 metais manė Vokietija, apakinta visų vokiečių suvienijimo idėjos.

Taip dabar mano FST papulkininkis Vladimiras Putinas, FST generolai Sergejus bei Viktoras Ivanovai ir kiti žmonės su antpečiais, paėmę valdžią Rusijoje ir užsimanę naujojoje imperijoje apjungti visą „Rusų pasaulį“, nors ir blogai kalbantį rusiškai, su akcentu, bet tokį, koks yra.

„Rusų pasaulis“ yra tai, dėl ko artėja dar vienas pasaulinis karas: kad visas pasaulis suvoktų Rusijos didybę (kaip kažkada Europa turėjo suvokti Vokietijos, o Azija ir Amerika – Japonijos).

Kiekviena pusė turi savo tiesą, nes remiasi savo faktais, kurie skiriasi nuo kitos pusės faktų. Taip senovėje į kovą stodavo dvi kariuomenės ir abi rėkdavo „Dievas su mumis!“, nors sveikas protas šnabždėjo, kad negali būti Dievas ir su vienais, ir su kitais, jeigu jis – laimėtojo pusėje. Tačiau karuose sveikas protas nedalyvauja (antraip jie nė neprasidėtų).

Kelis mėnesius Europoje, JAV ir Rusijoje apie karą kalbama tarsi apie neišvengiamą dalyką, atsainiai užsimenant, kad yra branduolinis ginklas.

Dėl „Rusijos pasaulio“, kurio nebuvo ir nebus, nes daugiausia rusų Rusijoje sunaikino patys rusai, rusai vėl priėjo prie bedugnės krašto: bepročiai vadai juos vėl pasiųs į karą.

Tačiau dabar jie – ne Leninas, ne Stalinas ir net ne Brežnevas, o KGB-FST pulkininkų ir generolų grupė, gudrios operacijos metu pasisavinusi Rusiją.

Šiame kare žus ne tik rusai (ir tai didelis „palengvėjimas“). Tačiau jame – kaip visada – rusų žus daugiausia. Ir šį kartą karas vyks ne už pasaulinį komunizmo viešpatavimą, o už „Rusų pasaulį“, tačiau karstų mažiau nebus. Jų – kaip visada – niekas neskaičiuos, jų nerodys Rusijos televizijos kanalai.

Tačiau entuziazmas, su kuriuo Rusijoje kalbama apie karą su Ukraina, dings net ir Rusijos politikams. Nors jų vaikai šio karo pirmajame etape nežus. Žus kitų žmonių vaikai.

Ar turėčiau naiviai sušukti, kad Rusijos agresiją Ukrainoje būtina užgniaužti bet kokia kaina, kol nekilo didelis karas? Turėčiau. Sušukau! Būtų gerai, jeigu šauksmą išgirstų ir Rusijoje. Kol nevėlu.

15min.lt

* * *

Tiesos.lt trumpai apie autorių. Jurijus Georgijevičius Felštinskis – rusų-amerikiečių istorikas, daugelio tyrimų apie 20 a. Rusijos ir Sovietų Sąjungos istoriją autorius. Didelio rezonanso sulaukė jo knygos „Blowing Up Russia: Terror from Within“ (2002, su Aleksandru Litvinenka) ir „The Corporation: Russia and the KGB in the Age of President Putin“ (2008, su Vladimiru Prybylovskiu).

J. Felštinskio bendraautorį A.Litvinenką 2006 metų lapkritį Londone nužudė Rusijos slaptųjų tarnybų agentai, o jų knyga ir pagal ją sukurtas dokumentinis filmas „Pasikėsinimas į Rusiją“ buvo Putino Rusijoje uždraustas, mat čia pasakojama apie 1999 metų įvykius, kada siekiant sukurti pretekstą įsiveržti į Čečėniją ir sudaryti palankią situaciją, kad V. Putinas išrinktas prezidentu, Rusijos specialiosios tarnybos vykdė teroro aktus Rusijos miestuose – susprogdinę keletą daugiaaukščių namų kaltininkais jie paskelbė čečėnų kovotojus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Karas prasidės, nes taip nori pasaulio valdantieji, kurie kontroliuoja JAV. Rusijai karas nereikalingas.

Letas Palmaitis

Atsakysiu dėl Felštinskio, bet labai jau sužavėjo ruskių agentukas Taigis. Ruskijai karas nereikalingas! Taigi Felštinskis apie tai ir kalba: visi turi pasiduoti ir jokio karo nebus! Pusė pasaulio turi pavirsti „Ruskių Matu”. Tačiau kartodamas putkinų propagandą apie „pasaulio valdančiuosius”, Taigis pats nesuprasdamas iš esmės atkirto Felštinskiui. Nes Felštinskio samprotavimai tiek apie I, tiek apie II pasaulinius karus yra atkeliavę iš istoriją klastojančių mokyklinių vadovėlių. Prieš I pasaulinį karą buvo sukurta daug gudresnė koncepcija nei putkino-„Michailovo”-Dugino „Russkij Mat”. Ji vadinosi „Anglosaksiška pasaulio federalizacija” ir gimė Londone. Austro-Vengrija čia niekuo dėta. Austro-Vengrija – ne priežastis, bet pretekstas karui, į kurį ėjo visas pasaulis norėdamas spręsti savo interesus ir jau turėdamas anglosaksišką koncepciją. Ją įgyvendinant buvo padarytas pirmas žingsnis į federalizacijai trukdančių tradicinių… Skaityti daugiau »

MARAS

Tai rupūže,ir kada tas karas ateis,žiūriu pro vieną langą,pro kitą,jau ir laukti nusibodo.TAI KADA TAS KARAS ATEIS?/Ar bus apgavę tie iš pasakų šalies,”laisvės radijas”,”15min”?Ar reikės kreiptis į atitinkamas įstaigas su pareiškimu,kad mane apgavo,sakė ateis,ateis tas karas,o kur jis, dar Irake Sirijoj,Afganistane tebėr?Melagiai,apgavikai rupužės,netikėkit jais,geriau pasilikit prie mano nuomones,Žalty visos maisto ir vandens atsargos suges.Uch nekentčiu melagių./

MARAS>LETUI PALMAITČIUI

Palmaiti, jei Rusijai būtu reikėje karo, taip kaip nekuriems.Tikrai tu jau nebūtum beparšes,ir pati Žemė būtu jau buvus be gyvybės,kaip daleiskim Mrerkurijus ar Neptūnas.Tiktai būtu skriejes dar neatvėses „kamuolys”,dangaus kūnas, gal net nesavoj orbitoj, Saulės sistemos sudėty.

Šiaip atminčiai

Nebuvo Leto, nebuvo Raigerdo nebuvo ir „agentukų”.
„Agentai” atsirado su jais kartu…cirkas be pinigų. Liaukitės vieną kartą visiems klijavę etiketes, jei patys sergat rusofobija.

KLAUSIMUX

Mes visi, visa gyvenima auginames savo gerio ir blogio supratima. Sakykit , Jums, karas Vietname,- geris ar blogis ? Karas Irake, kuris tesiasi jau desimtmeti ir paverte sali griuvesiu ir teroro buveine, – tai geris ar blogis ? Libijos bombardavimas,- geris ar blogis ? Kad didesne dalis lietuviu gyvena ant skurdo ribos, bet pinigai skiriami „gynybai”(nuo ko ? nuo grybu karo ?), pensijos neatiduodamos, bet su „pompa” ivedamas euras,- tai geris ar blogis ? Kai musu valdzia visu pirma skiria demesi Europai, JAV, Rusijai, Ukrainai ir 0.1% Lietuvai( ir tai tik , kad issgaudytu rusu agentus),- tai geris ar blogis ?

aš taip pat manau,

kad atėjo pabaigos pradžia…

Amerika neleis karo

Jau kita era – amerikonų super kompiuteriai ne tik žaidžia geriau už čempionus, ne tik intelekto varžybose laimi, bet ir puikiai prognozuoja ir pateikia geriausius sprendimus JAV politikams ir kariškiams.
ruskeliai tuo tarpu ir toliau maudomi sortyre savo genijaus putino…

Brinkazis

Владимир Соловьев
Панмонголизм (Москвагийн ОХУ-ын устгагдах болно).
Судьбою павшей Византии
Мы научиться не хотим,
И всё твердят льстецы России:
Ты – третий Рим, ты – третий Рим.

О Русь! забудь былую славу:
Орел двухглавый сокрушен,
И желтым детям на забаву
Даны клочки твоих знамен.

To Amerika neleis karo       2014-08-15 11:05

Ar tikrai neleis karo ? Per 7 MILIJONUS TONŲ JAV bombų (dukart daugiau nei per visą II pasaulinį karą) 1962 – 1971 m. krito ant Vietnamo, Laoso ir Kambodžos, 72 MILIJONAI litrų nuodingų herbicidų – 170 kg iš jų – nuodingiausio dioksino – išmesta ant Vietnamo, 3 milijonai vietnamiečių atgulė savo žemėje, gindami ją nuo JAV demokratijos nešėjų, dar 3 milijonai šiandien – karo invalidai, milijonas tapo cheminio bombardavimo aukomis, apie 100000 vaikų gyvena su baisiausiais apsigimimais. JAV ir NATO jau XXI a. Afganistane, Irake, Libijoje nužudė ŠIMTUS TŪKSTANČIŲ žmonių. NATO “taikos balandžiai” per pusmetį atliko 26.156 antskrydžius virš Libijos. TŪKSTANČIAI TONŲ bombų ir raketų, nešančių “krikščioniškas vertybes” ir “demokratiją”, krito ant Libijos. ~ 1300 niekuo nekaltų civilių žuvo ir… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Marui

Sovietmečiu buvo tokia dainelė Хотят ли руськие войны? Žinoma, не хотят – спросите вы у тех солдат, что под березками лежат. Štai ir atsakymas – juk pats įtikinamiausias, ar ne?

gudi giria

dar vienas proto bokstas gadalka,kada reiks tada ir ikirs,ko jus nuo tos rusijos norit pasidomekit kodel ta rusija atakuojama,jei neliktu rusijos,tai smulkiai tariant sekso iskrypeliai,per savaite,jums metodika pateiktu ziurekit ko siekema,vakarams gyventojai ne baltijos nereikalingi,ne visi slavai,liktu,tik tiek,kiek reiketu vergu

Skorpe
Skorpe

https://www.youtube.com/watch?v=tvLqeDWWbUc&feature=youtube_gdata_player………JAV sugalvojo ir ruošėsi savo bazes pasistatyti Ukrainoje, todėl šita visa makalynė ir sukelta…o bjauriausiai , kad visokios grybės TAM PASISTENGĖ IŠ PETIES , o visokie lansbergiai klykė svetimoj šaly ant bačkos , – Padarykit Maidaną visoje Ukrainoje… GĖDA man už MŪSŲ politikus….nieko nemato, nei NET NEŽINO AR DEIMANTĖ GYVA, NEUŽTIKRINAMAS JOS Pasimatymas su seneliais Kedžiais…LYGIAI TAIP PAT leidžiama kištis į svetimos ŠALIES TIPO „DEMOKRATINIMĄ“…. KADA Kijevo valdžia susikukavus su JAV baigia ištuštinti Ukrainos teritoriją nuo JOS TAIKIŲ GYVENTOJŲ… ir dar Grybauskaitė yra apimta DIDYBĖS manijos ir ŽLUGDO TOLIAU VISOKIĄ EKONOMIKĄ LIETUVOJE…

Vatnikas, kuris gįliai masto

7 Patarymai komentatoriams, kurie nori mastyti plačei ir gįliai. Jai praktikuosi šiuos paprastus pratimus saulei patekant ir saulei leidžiantis, tinkamai derindamas su kvėpavimo pratimais, po savaitės pasieksi signataro Rolando Paulausko proto aukštumas.
1. negaišk laiko skaitidamas straipsnį.
2. ieškok JAV.
3. jei nerasi JAV, tai ieškok žydų.
4. jei nerasi žydų, ieškok moters.
5. klausyk putino tylos.
6. melskis putinui.
7. 28 kartus pakartok kvėpavimo pratimą: gyliai įkvepent sakyk: phhhhhuuuuu-tinnn, o iškvėpdamas: chhhuuuuyyyyy-loooo

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top