Justinas Sartatauskas. Žinomi Šiaulių visuomenininkai eina tarnauti žmonėms ir miestui – įregistravo rinkimų komitetą

Šiauliuose žinomi visuomenininkai Vyriausioje rinkimų komisijoje įregistravo visuomeninį rinkimų komitetą „Šiauliai – mūsų namai“. Užuot toliau protestavę ir kritikavę miesto valdžią, Šiaulių visuomenininkai nusprendė susivienyti ir pasiūlyti į Šiaulių miesto tarybą padorius, nesavanaudiškus žmones.

Sąraše – žinomos pavardės

Šiaulių miesto visuomenininkų rinkimų komitete – 88 pavardės. Daugelis iš jų žinomos plačiajai miesto visuomenei arba bendruomenėse. Rinkimų komiteto organizatorėmis tapo visuomenininkės su keliolikos metų „stažu“: Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė Nijolė Malakauskienė ir septynis tūkstančius narių vienijančios Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos prezidentė Vida Pociuvienė. Prie jų prisijungė Šiaulių miesto garbės pilietis, profesorius Vytenis Rimkus, publicistė, Sąjūdžio pirmeivių Šiaulių klubo pirmininkė Irena Vasinauskaitė, dramos teatro aktorė Silva Povilaitytė, Šiaulių krašto kultūros fondo vadovas Hubertas Smilgys, pedagogė, sąjūdininkė Aldona Koskienė, Šiaulių pensininkų asociacijos vadovas Stasys Grigaliūnas ir kt.

Be to, sąraše gausu įvairių sričių atstovų: menininkų, sportininkų, žurnalistų, ekonomistų, vadybininkų, finansininkų, revizorių, žurnalistų.

„Praskolintą Šiaulių savivaldybę išrevizuosime iki panagių ir keisime“, – sako I. Vasinauskaitė. Ir patikslina – įregistruoto rinkimų komiteto narių eiliškumo nevertėtų sureikšminti.

Nors sąraše gausu veiklių žmonių pavardžių, atsisakyta siūlymo komitetą pavadinti kurio nors vieno žmogaus pavarde – kam sureikšminti vieną asmenį, jei eina dirbti komanda? Juolab kad komitete esama ir nuo Stalino asmens kulto nukentėjusių tremtinių bei jų artimųjų, ir prieš sovietų okupaciją kovojusių sąjūdininkų.

„Kokios dar gali būti pavardės? Šiauliai – mūsų visų namai“, – nukerta visuomenininkė.

Komitetas išliks ir po rinkimų

Komitetas „Šiauliai – mūsų namai“ išliks ir po rinkimų.

Tarybos narius kontroliuojanti visuomeninė organizacija, rinkimų programa, kuri kviestų sutelktai dirbti, kad ilgai laukiamos permainos taptų įmanomos, tvirta komanda, politiniams-finansiniams klanams nepriklausantys žmonės, asmeninis padorumas ir vertybės – tokie buvo pagrindiniai klausimai prisijungti siūliusiems visuomeninių komitetų steigėjams, partijoms ir iš jų prieš rinkimus išėjusiems tariamiems visuomenininkams.

Išklausius visus pasiūlymus nuspręsta steigti savarankišką komitetą. Anot komiteto organizatorių, išrinktieji labai greitai pamiršta tuos, kurie juos išrinko, o komitete esantys žmonės turi geros pilietinės kontrolės patirties.

Juodas darbas ir juodas puolimas

Sudaryti rinkimų komitetą buvo paprasta, nes nė vienas neturi ambicijų varžytis dėl pirmųjų vietų rinkimų sąraše.

„Jeigu dirbi sąžiningai – tai yra juodas darbas, juodas puolimas, juodinimas ir jokios asmeninės naudos“, – sako I. Vasinauskaitė, dalydamasi karčia patirtimi, kai prieš keliolika metų dirbo Šiaulių miesto taryboje, o tuo metu už nesumokėtas sąskaitas jos namuose buvo atjunginėjama elektra.

Juodo puolimo jau sulaukė Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos pirmininkė Vida Pociuvienė, kuriai vadovaujant konfederacija užsimojo išgyvendinti „pinigų pravalgymą“ ir valdžios „pateptųjų“ protegavimą.

„Mes matome, kad raštai atsimuša į biurokratų sienas, peticijos ir piketai nebeveikia, todėl visuomenininkams lieka vienintelis kelias – patiems eiti patiems į miestų ir rajonų tarybas ir keisti situaciją iš vidaus“, – sako Šiaulių apskrities bendruomenių asociacijai vadovaujanti N. Malakauskienė.

Kas atstovaus šiauliečiams?

Rinkėjų komiteto „Šiauliai – mūsų namai“ koordinatoriumi išrinktas Stasys Grigaliūnas patvirtina, kad kandidatų į Šiaulių miesto tarybą sąrašas jau aptartas, tačiau, skirtingai nei partijose, sudarytas pagal tai, kiek žmonės nori ir gali skirti asmeninio laiko visuomeninei veiklai.

„Tai – laiko patikrinti žmonės, tačiau rinkimų komitetas kiekvieną iš jų išklausys ir tik po to įtrauks į rinkiminį sąrašą“, – sako jis.

Ką komitetas „Šiauliai – mūsų namai“ siūlys į miesto merus?

I. Vasinauskaitė šypsosi, neatskleidžia, ar komitetas „Šiauliai – mūsų namai“ kels kandidatą į merus ir ką.

„Jeigu ir kelsime, tai tokį kandidatą, kurį visi pažįsta kaip nuluptą. O Savivaldybės administracijos direktoriaus postą jau seniai pasiūlėme Seimo nariui Nagliui Puteikiui – tikimės rinkėjų pritarimo“, – šypsosi visuomenininkė.

Susipažinti su Šiaulių visuomenininkų komiteto „Šiauliai – mūsų namai“ sąrašu galima ČIA.

Justinas Sartatauskas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ne kas

jei jau visokias vasinauskaites priima:/pamenu,kaip ant sign.Rolando P. neseniai veme.

SIAULIECIAI

pagarba jums ,sveikinu ir linkiu atlaikyti visos gaujos puolimus ,Geras pavyzdys kitiems miestams ,pats laikas pradeti valytis ir perimti Valstybes vaira padoriems pilieciams o ju tikrai yra , Ir baigsis visu karaliuku masiuliuku geras gyvenimas .

Pragmatikas

…o kas tą Paulauską R. myli? Gi nė reikiamo skaičiaus parašų prezidentiniuose rinkimuose nesurinko. Ir kodėl Vasinauskaitė negali būti komitete, kuris kels rinkiminį sąrašą ?

Džiaugiuosiu

įvykdžius didijį perversmą .Senienoms jau atbuko 5-ti taškai per ilgai užsisėdėjus . Visuomet mielai skaitau Vasinauskaitės straipsnius .Malonu , kad dalyvaus Visockas, gerai būtų , jei prisijungtų ir N.Puteikis

18:02
laikykites, siaulieciai

gera naujiena, kad zmones pagaliau pradejo vienytis pries sistema. Bet neabejoju, kad valdziazmogiai tuoj paleis savo propagandos, smeizto ir grasinimu buldozeri pries aktyvius piliecius. Tad palaikykime siauliecius visomis isgalemis.

tai kad ten komunistų dauguma...

eilinis komunistų žingsnis arkliu ar žirgu ar xod koniomj 🙂

Mix

Sėkmės ir stiprybės komitetui, o šiauliečiams linkiu praverti akis ir pagaliau pasinaudoti artėjančia proga – sutrukdyti klanui galutinai sunaikinti savivaldą.

kai tik rinkimai...

tai ir tuoj komunistų partijos komitetas organizuoja antrą ešaloną iš komunistų, kgbistų, komjaunuolių ir šiaip raudonų – kad tik normalus žmogus nepatektų.
Kol kas labai sėkmingai ta taktika Lietuvoje veikia.

Beta

Gerai Šiauliams. Pasižiūri į Kauno, atseit, visuomenininkų sąrašus, verkti norisi.
„Gintauto Labanausko komanda „Dirbam Kaunui“- 1 GEDIMINAS ŽILIONIS, 2 TAUTVYDAS ŽILIONIS, 3 ROMA ŽILIONIENĖ 4 AIDA ŽILIONYTĖ 😉 😉 😉
„Kaunas – kitokia Lietuva“- Pūkas,
„Vieningas Kaunas“ – Matijošaitis.
Viskas.
Į rinkimus eiti net neverta.

Šiaulietis

sveikinu Justiną Sartauską, perėjusį visuomeninkų pusėn.
Žakario didelės giminės ocdemai Žakario UABas.
Sartauskas inteligentiškas laiku išeina iš Žakarių klano.

SARINA

TIK UŽ ARTŪRO VISOCKO NEPARTINĮ SĄRAŠĄ.

Pragmatikas

TIK UŽ ,,ŠIAULIUS-MŪSŲ NAMUS,,. O TIE VARDINIAI SĄRAŠAI – ISTORINĖ KLAIDA. PRAEITIS, KAI UŽ PROVINCIJOS LYGIO ŽVAIGŽDĖS – TIK KLAUSTUKAI.

Taigi

Dvidešimt su viršum metų visi kandidatai ėjo tarnauti žmonėms ir miestui, ar kas nors prisimenate, kad kandidatai būtų ėję dėl ko nors kito, pavyzdžiui, dėl savo naudos, visi ėjo tarnauti tik savo rinkėjams.

Taigi Sabrinai

Ar čia tas pats, kaip sovietiniais laikais už komunistų partiją ir nepartinių bloką?

Taigi Sabrinai

„Dirbam Kaunui“ – rinkite visą šeimyną prie lovio.

Pragmatikas

Ar yra komitete ,,ŠIAULIAI- MŪSŲ NAMAI,, žmonių, pastarąjį dešimtmetį buvusių, ar besibolotiravusių į Šiaulių tarybą ?

Taigi Pragmatikui

Kodėl tik pastarąjį dešimtmetį, ar toks pasirinkimas dėl to, kad Vasinauskaitė į tai nepatektų?

Pragmatikas

Komitete ,,ŠIAULIAI-MŪSŲ NAMAI,, yra 88 nariai. Komitetas sąrašo dar neiškėlė, o komentuojantiems kažkokia Vasiliauskaitė nuo liežuvio nenulipa. Gal ji nė nesibolotiruos ?

atidžiau

vienok, geri nariai komiteto, pvz Stasys Grigaliūnas, 1974 m. TSKP narys, 1989 m. LKP narys, 1990 m. LDDP narys, 1993 m. Ūkio partijos narys, 1998 m. Naujosios sąjungos narys, pirmininkės pavaduotojas politiniam darbui, 2000 m. Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos narys, 2003 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus narys, grupės pirmininkas, 2004 m. Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos narys, 2005 m. Darbo partijos narys, 2006 m. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos Šiaulių miesto skyriaus narys, Šiaulių regiono koordinatorius, nuo 2008 m. LVLS Šiaulių rajono skyriaus narys. http://lt.wikipedia.org/wiki/Stasys_Grigaliūnas

Tautos valia

siandien lygiai metai kai buvo surinkti parasai.. VISIEMS geranoriams ir geradariams Sekmes.
http://sauksmas.lt/lapkricio-29-oji-tautos-telkties-diena.html

Pragmatikas

Tai dabar LR Konstitucija nebegarantuoja teisės Grigaliūnui balsuoti? O ką Wikipedija rašo apie Stasio Grigaliūno nuopelnus valdžioje. Na, kad ir pensininkų sąjūdžio pirmininko pareigose ?

Taigi Pragmatikui

Vasinauskaitė iškelto sąrašo pirmoje vietoje stovi.

Taigi tam atidžiau

Visų partijų apeiti nesugebėjo, tačiau tikriausiai yra partijų keitimo rekordininkas Lietuvoje.

Pragmatikas

Grigaliūno biografija- akivaizdus pavyzdys, kad nėra normalių partijų Lietuvoje. Tai pritapo žmogus Pensininkų sąjūdyje. Šiaip ar taip – tai visuomeninė organizacija. O ,,klaidžiojančiam,, taigiui paiškinu- komitetas dar ne sąrašas. Jis susiburia laisvanoriškai ir niekas jame nieko nekiloja.

Taigi

Nuo to, kaip pasivadinsi: ar partija, ar organizacija, ar asociacija, ar komitetu, ar dar kuo nors, tai nuo to niekas nepasikeis, ir kandidatavimo tvarka ir principai visiems vienoda.

Pencininke

Grigaliunas subure pencininkukus. Iš kokių duknų ant Šiauliu nusileido Deikaus desantas. Kokia visuomenine organizacija Šiauliuose atstovauja Deikus ir jo numiletinis Kiuvikas?
Indomu ka Deikus pasakytu, šiaulietiškai visuomenine organizacija DU BACHŪRAI.
Grigaliunas ant to konteksto rimčiau išrodo

Elektropolis

Visas sąrašas toks, kandidatai su žmonom , vaikais ir uošvienėm užsirašę. VRK puslapyje kokie 20 žmonių kontaktams nurodę bendrovės Revizorius el.paštą. Verslininkiukai visokie, kurie dar nespėjo užsidirbti pakankamai kapeikų, galvoja turbūt , kad tapus tarybos nariais , pasipils pinigai. Jokio ryšio su visuomenine veikla. Vasinauskaitė, ir ta savo šeimyną priregistravo. O gal taip ir turi būti- šiais laikais į politiką be vaikų ir uošvienės- negalima?

Bravo

Pensininkai gali.Jie nebeturi ko bijoti.
Svarbiausia duoti FINANSŲ VIEŠUMĄ internetu+reviziją+STT.
Pasigirs žviegimas?
Nieko.
Pakentėsime.

Šiaulietis

Gal Vasinauskaitė savo šeimą prie žakaristų turėjo priregistruot, gal atkuriant nepriklausomybę ne kartu su vyru darbavosi.
Gal skaičiuoti nemokat, kokias pajamas gauna Žakario gausios šeimos nariai, įtaisyti į šiltas valstybės tarnybas-informacija apie atlyginimus vieša.
Vasinauskaitę dažnai galima sutikti kultūros renginiuose, humanistinėse akcijose.
Žakario tokiose renginiuose nė kart neteko matyti. Užtat jis iškilmingai pasirodo miesto prekybcentriuose ir baliuose.
Te visad žakarinė saulė jums būna (budet solnce žakarisa)

Pragmatikas

Senmergė Vasinauskaitė turi šeimą ? Va, čia tai naujiena ! Ok, skaičiuojam Visocko ir soclibkonservsocdemo Simuliuko šeimas. Kas pirmas pateiks suvestinę ?

Pencininkei - troliui

Tai sujudo internetiniai-partiniai troliai,vadinasi išsigando, nes komiteto nariai – ne pirštu penimi. O kad gandų ir apkalbų, puolimo bus – faktas. Jau dabar socdemai V. Pociuvienę per spaudą dergia, „pencininke” prisistatęs trolis tauškia apie kažkokį Kuviką. Taigi jo net sąraše nėra, gerbiamas troli, kažkas tamstą žiauriai suklaidino :).

Maža nepasirodys

Šaunuolis Sartatauskas, kad prisijungė su savo visuomenininkais, atliks kaip reikiant reviziją. Tikimės už kelis praėjusius metus.

Trupmenas komentatoriams

Nesuprantu, kodėl jūs šiauliečiai komentatoriai čia ėmėte viešai skalbti savo marškinius. Nejau manote, kad visiems įdomu, kokie ten Kuvrikai ar Tugrikai kokį šūda mala. Spręskite savo reikalus savo lokalioje erdvėje, o čia kalbėkite apie bendresnes problemas, nes iš tų jūsų apsisvaidymų smelkiasi baisus provincializmas.

Romanas

čia kai kas pamiršo, kad kaip rašė klasikai:
1. rankraščiai nedega, o juo labiau protokolai;
2. vagis turi sėdėti kalėjime;
3. gimęs šliaužioti- niekada neskraidys.

Trupmenui

AČIŪ UŽ KONSTRUKTYVŲ PASIŪLYMĄ. Žmonės nežino, kad komitetas – tai naujas seimo išmislas, kad apsunkintų visuomenininkų dalyvavimą rinkimuose. Komitetas ir rinkiminis sąrašas – du skirtingi dalykai, nes esantis komitete nebūtinai bus rinkimų sąraše ir atvirkčiai- neįrašyti į komitetą gali būti keliami kandidatais. O trolinasi tikrai vietiniai – tie, kurių tam tikra kūno dalis jau prilipuso prie valdžios kėdės ir tie, kuriems arogantiški ilgasėdžiai nusibodo. Sunkus atsinaujinimo procesas. Džiugina tik viena – į tiesos.lt portalą užsuka ir tie, nurie nė nežinojo tokį esant…

Trupmenas

Gal čia diskutantai, siūlydami tokį diskusijos diskursą tyčia nori diskredituoti komitetų idėją. gal būt, kad yra ir rimtų komitetų, kurie kad ir Tiesos.lt nišoje imtų svarstyti programinius savivaldos keitimo reikalus, viziją, kaip jie atėję pakeistų esamą ydingą betvarkę. Tuomet būtų prasmė į tokią diskusiją įsijungti ir šakiškiams ir pasvališkiams ir visiems kitiems, sprendžiantiems panašias problemas.

KAM PRASTAI SU MATEMATIKA ?

Tai niekas nedrįsote tūlo elektropolio blefo paneigti, šeimyninius duetus šiauliečių komitetuose suskaičiuoti ? Manau, revizoriai patikrins: Visocko sportininkų sąraše – VIENUOLIKA šeimų, ką tik išsipartininusiame Simuliko socdemų – VIENUOLIKA [ kaip susitarę, matyt, po rinkimų koaliciją burs], „ŠIAULIAI – MŪSŲ NAMAI” – PENKI. Juokiasi puodas, kad katilas – juodas? Ar atimsime iš šeimų teisę sąrašus kelti?

Žak Aris

Čia mano seimas.
Senas liūtas aš jame
Prisimenu jaunystės avantiūrą-

Raudona rožė, kortom išmesta,
Sotų gyvenimą nulėmė man,
Žmonoms ir sūnums.

uz Karbauskio zaliuosius ir sveikuolius

Baisus susiskaldymas visuomenininku ir buvusiu daugpartiniu kaip Grugaliunas bandymas kabintis i kede. Manau, laimes R. Karbauskio zalieji, sveikuoliai.

manau

Tarp tikrų visuomenininkų jokio susiskaldymo nėra. Susiskaldymas imituojamas, nes „Iki kaulų smegenų” partiniai bando vaidinti visuomenininkus. O nei žalieji, nei raudonieji jokių šansų neturi:(

Irena 1:)

Gal būsite pirmieji taikios vidinės revoliucijos vykdytojai Lietuvoje. Laukiu rinkimų, sėkmės Jums.

karbauskio

Valstiečiai – eilinė UABine partija,

jezau

argi Stasys Grigaliunas tikrai toks

44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top