Ką iš tiesų reiškia pasaulio turtingųjų „piligrimystė“ į Davosą?

laikmetis.lt

Šią savaitę Davose (Šveicarija) vėl renkasi Pasaulio ekonomikos forumas (PEF). Į Alpių kalnus „piligriminės kelionės“ metu atvyksta ne mažiau kaip 52 valstybių vadovai. Anksčiau jis buvo kairiųjų aktyvistų taikinys, o dabar sulaukė ir dešiniųjų dėmesio. Olandų apžvalgininkas Lennartas Nijenhuisas atsako į keturis klausimus apie šį renginį.

Kas yra PEF?

Forumą 1971 m. įkūrė vokiečių inžinierius ir ekonomistas Klausas Schwabas (Klausas Švabas). Pradėjęs kaip verslo žmonių kontaktų renginys, jis greitai išsiplėtė ir į jį taip pat pradėti kviesti vyriausybės pareigūnai ir politikai. Norėdamos dalyvauti forume, įmonės turi mokėti nario mokestį. Šis mokestis svyruoja nuo 60 000 iki 600 000 eurų, tačiau įmonės taip pat moka už žmones, kurie negali skirti tiek pinigų: politikus ir nevyriausybines organizacijas.

Pasaulio ekonomikos forumas ketina „suburti žmones iš visų visuomenės sluoksnių, kurie turi ryžto ir įtakos daryti teigiamus pokyčius“, rašoma jo interneto svetainėje. Forumo dalyviai daugybėje salių ir kambarių kalba apie svarbiausius socialinius klausimus, tokius kaip klimato kaita, skurdas, nelygybė ir ekonomika. Oficiali tema – „Bendradarbiavimas susiskaldžiusiame pasaulyje“.

Kas lankosi PEF?

Trumpai tariant, didelė dalis galingiausių pasaulio žmonių. Šiais metais Davose apsilankys rekordinis skaičius – 52 valstybių ar vyriausybių vadovai. Tarp jų – Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Taip pat kalbės ES Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Be politikų, Davose lankysis ir didelės įmonės. Pasirodys tokių bendrovių kaip „AstraZeneca“, „Nestle“ ir „Shell“ aukščiausio lygio vadovai. Į Davosą taip pat atvyks tokie dideli bankai kaip „Credit Suisse“ ir UBS. Be to, atvyks tarptautinės organizacijos, tokios kaip Tarptautinis valiutos fondas ir Jungtinės Tautos.

Praėjus griežtą apsaugą, galima vaikščioti po konferencijų centrą ir susidurti su Ispanijos ministru pirmininku, „Microsoft“ įkūrėju Billu Gatesu (Bilu Geitsu) ar kita įžymybe. Dėl to šis renginys toks populiarus tarp pasaulio elito. Beveik nėra kitos tokios vietos, kur įtakingi žmonės galėtų neformaliai susitikti.

Kas kritikuoja PEF?

Forumą nuolat kritikuoja antiglobalistai. Organizacija „Greenpeace“ apskaičiavo, kad per ankstesnį forumą, vykusį 2022 m., į šio rajono oro uostus ir iš jų skrido daugiau kaip tūkstantis privačių lėktuvų. Tai yra dvigubai daugiau nei įprastai. Kadangi kai kurie skrydžiai buvo vykdomi iš toli, Davoso savaitės metu išmetamo CO2 kiekis keturis kartus viršija vidutinį savaitės kiekį. Organizacija „Greenpeace“ renginį vadina „privačių lėktuvų bonanza“ „nemalonia veidmainystės pamoka“, nes PEF darbotvarkėje numatyti aukšti klimato tikslai.

Tačiau po kovido pandemijos forumas taip pat tapo kraštutinių dešiniųjų taikiniu. Pagal įvairias teorijas Davose elitas rengia socialistinę arba neokomunistinę revoliuciją. Tačiau šios teorijos yra nenuoseklios, neįrodytos, kartais antisemitinės ir apeliuoja į seną įtarimą, kad kažkur veikia slaptas pasaulio elitas.

Be to, pastaraisiais metais Davose lankėsi tokie dešiniojo sparno politikai kaip JAV prezidentas D. Trumpas ir Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Ne visai socialistinę apyvartą propaguojantys žmonės.

Tačiau forumo organizavimo būdas kelia klausimų. Nors Davose besilankantys politikai neturi mandato ir todėl negali priimti sprendimų, skaidrumo trūkumas sumažina neformalių verslo ir vyriausybių susitikimų slenkstį.

PEF stengiasi būti skaidrus ir daug posėdžių transliuoja tiesiogiai, tačiau vis dar vyksta daug privačių susitikimų. Dabar pasaulio elitui visada ir visur įmanoma susitikti slapta. Vis dėlto dideli Davoso susitikimai už uždarų durų žmonėms kelia įtarimų.

Jei nepriimami jokie sprendimai, kokia šio renginio nauda?

Kritika Davoso ir Pasaulio ekonomikos forumo atžvilgiu auga. „Manau, kad Davosas yra visiškai nereikšmingas“, – sako „Financial Times“ apžvalgininkas Rana Forooharas. Klausas Schwabas praėjusią savaitę spaudos konferencijoje teigė, kad „tik asmeninis bendravimas sukuria būtiną pasitikėjimo lygį, kurio taip reikia mūsų susiskaldžiusiame pasaulyje“.

Tačiau ekonominė įtampa tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų didėja, todėl vyriausybės permąsto tiekimo grandines, kad sumažintų pažeidžiamumą. Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos didina vidaus gamybą, kad išvengtų trūkumo, todėl tarptautinė prekyba tampa šiek tiek mažiau aktuali.

Vis dėlto pasaulio elitas ir toliau renkasi Davose. Slidinėjimo kurorte nuolat kalbama apie būtinybę keisti padėtį, kad būtų išsaugota planeta, tačiau konkrečių rezultatų nėra.

Kartais PEF svečiai sulaukia ugningų kalbų kaip tam tikros savigyros formos, pavyzdžiui, švedų klimato kaitos aktyvistės Gretos Thunberg arba olandų žurnalisto Rutgerio Bregmano, kuris sakė, kad turtingi žmonės turėtų mokėti teisingą mokesčių dalį, kalbos. Pasaulio ekonomikos forumas Davose dažniausiai atrodo kaip galingųjų, kurie visi kenčia nuo FOMO (Fear Of Missing Out – baimės būti nepastebėtam aut. past.), piligriminė kelionė.

Šaltinis: CNE

4.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Danielius Sačkovas

Как они захватили власть на планете / Даниэль Сачков
https://www.youtube.com/watch?v=WVbk6wzdieE&ab_channel=%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%8F%D0%A0%D1%83%D0%B1%D0%B5%D0%B6

TIK SKAIČIAI

Telegram” platformoje JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai pranešė apie Ukrainos armijos nuostolius nuo specialiosios karinė operacijos pradžios. Pranešime rašoma apiie 150 tūkst. žuvusių ir 450 tūkst. sužeistų ukrainiečių karių. Tuo pačiu pranešama, jog 35 tūkst. ukrainiečių karių yra dingusių be žinios.

Awaken With JP
s.m.

Orwelas ant debesėlio niūriai papsi pypkutę… Nors sakoma, kad buvo nerūkantis.

Tai reiškia,

kad ubagai žinos savo vietą.

stasys

Gera vieta pasikalbėti . Seniau ir xuilo mėgo ten lankytis , dabar tenka pačiam kurti savo aplinkos ‘Davosa” ir į jį kviestis tokius reikšmingus vadovus kaip užgrobtu Ukrainos rajonu gauleiterius . Tiesa paskutiniu metu žemesnio rango koloborantams nesimiega, labai jau dažnai juos ukrainiečiai ėmė siusti anapilin .. hmm kažin kodėl ?

Pamastymas

..galetu pucyyyynas irgi sudalyvaut….visas apiplyses,apsepes,su primos kancaru dantyse tupetu uz tvoros ir istieses drebancia ranka kaulytu….xrista rady,podaitie na propitanijie byvsiemu vladykie myyyyra……

Krizė

Komunistuojantys Biden demokratai baigia visiškai nustekenti JAV,šalis grimzta į ekonominį krachą.Biden įeis į JAV istoriją,kaip pats blogiausias prezidentas,net ne prezidentas jau ,o kaip koks partinis komunistinis sekretorius ardantis demokratijos tėvynę.Gal karas išgelbės JAV,jos ekonomiką?

JAV pasiekė skolos limitą, todėl federalinė vyriausybė negali pasiskolinti daugiau pinigų ir padidino galimo įsipareigojimų nevykdymo grėsmę.JAV įsipareigojimų nevykdymas yra „visai kitoks ekonominės rizikos lygis“, sako Bideno patarėjas ekonomikos klausimais. Ketvirtadienį JAV pasiekė 31,4 trilijono dolerių skolos ribą.

US defaulting on debt is ‘whole different level of economic risk,’ Biden’s economic adviser saysUS hit its $31.4 trillion debt ceiling Thursday

Igoris Tufeldas ir Michailas Heršteinas (Kontinent
Skaitytojas

„Billu Gatesu (Bilu Geitsu) ar kita įžymybe“

Žiūrėkit, vaikai, net ir didžiausi transkriptoriai visada atsižvelgia į originalo kalbos rašybą, nes tiesiog taip veikia žmogaus smegenys. Kodėl Gates’o pavardė transkribuojama „Geitsas“, o ne „Geicas“? Nes originale raidės t ir s yra atskiros. Dėl tos pačios priežasties pavardė Roberts net ir didžiausių transkriptorių nebūtų rašoma „Roberc“, ir taip toliau.
O kodėl rusiškos pavardės, pavyzdžiui, Jelcinas ir Solženicynas, transkribuojamos skirtingai, viena su -cin-, o kita su -cyn-? Originalo kalboje tas skiemuo tariamas visiškai vienodai. Tai kam tos skirtingos raidės i arba y? Akivaizdu: nes originalo rašyboje yra skirtingos kirilicos raidės.

Žodžiu, geriausia būtų pamiršti tas transkripcijas iš viso, nes jos atrodo tarsi laiko mašina iš Brežnevo laikų atkeliavusios.

Skaitytojas

„išmetamo CO2 kiekis keturis kartus viršija“

Žiūrėkit, vaikai, jei nežinot, kaip padėti tą mažą dvejetuką formulėje CO₂, tai galima kopijuoti iš šio komentaro. Beje, rašau jį telefonu 🙂

Skaitytojas

O galiausiai norėčiau pasakyti, kad straipsnis labai puikus ir žodis „piligrimystė“ nepaprastai taikliai parinktas. Šaunu.

Vygantas Kelertas
Tucker Carlson Tonight

Rusiškas Takerio Karlsono apžvalgos vertimas (nors pavadinimą rusai uždėjo klaidinantį ir prorusišką, Karlsono apžvalga puiki)
https://www.youtube.com/watch?v=dNMwNbIzyAM&ab_channel=RusProNews

Natali and Clayton Morris (Redacted)

This is why the WEF is coming after Elon Musk
https://www.youtube.com/watch?v=ks8JXB0yzTk&ab_channel=Redacted

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top