Ką rinksis „valstiečiai“: išsaugoti meškos paslaugą partijai padariusį pareigūną ar laikytis rinkėjams duoto pažado?

Tadas Ignatavičius | lrytas.lt

Parlamentarų laukiantis balsavimas dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Romo Valentukevičiaus gali tapti rimtu išbandymu ir naujajam parlamento vadovui Viktorui Pranckiečiui.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovas Povilas Urbšys mano, kad jei R.Valentukevičiui pavyktų išsaugoti postą, tai reikštų Seimo nepasitikėjimą V.Pranckiečiu. P.Uršbys portalui pasidalijo nuogąstavimais esą yra požymių, kad valdančioji dauguma gali bandyti R.Valentukevičių išsaugoti.

Politikas pripažįsta, kad to gali siekti „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kurio globojamai Gretai Kildišienei etikos sargas bandė įsiteikti.

Praėjusį antradienį R.Valentukevičius pranešė atsisakantis trauktis iš komisijos vadovo pareigų. Tą padaryti jį ragino ne tik opozicija, bet ir Seimo pirmininkas V.Pranckietis.

Sulaukęs neigiamo etikos sargo atsakymo, V.Pranckietis pareiškė, kad inicijuos teikimą dėl R.Valentukevičiaus atleidimo. Seimo pirmininkas mano, kad komisijos vadovas viršijo savo kompetenciją, kai už visą komisiją nusprendė, kad G.Kildišienė įstatymų nepažeidė.

Anot etikos sargo, parlamentarė neprivalėjo deklaruoti, kad naudojasi mamos iš Agrokoncerno nuomojamu automobiliu. R.Karbauskis ir G.Kildišienė tokią jo nuomonę pateikė kaip komisijos išvadą.

Frakcijos laukia testas

Seimo narys P.Urbšys mano, kad gręsiantis balsavimas dėl R.Valentukevičiaus bus testas „valstiečiams“.

„Kilus skandalui mes patys pamatėme, kad per rinkimų kampaniją iškelta vertybių kartelė padarė mus pažeidžiamus. Mes aiškinome, kad mums svarbiausia vertybės ir kompetencija, o partiniai interesai – trečioje vietoje. Tai dabar mums gali tekti apsispręsti – palikti šią kartelę aukštai iškeltą ar ją nuleisti“, – pareiškė „valstiečių“ moralės sargu tituluojamas politikas.

P.Urbšys pripažino, kad gilinantis į G.Kildišienės naudoto visureigio „Range Rover“ istoriją, gali paaiškėti, kad jokie įstatymai nebuvo pažeisti: „Tačiau tai, kas yra teisėta, nebūtinai yra teisinga.

Akivaizdu, kad dalis žmonių mano ir toliau manys, kad mes esame susitepę kažkokiais savanaudiškais santykiais. Tuo metu žmonės už mus balsavo todėl, kad esame arba deklaravome esantys kitokie.

Balsavimas dėl R.Valentukevičiaus mums bus savotiškas testas – ar mes patys einame kitų jau pramintu taku, kai vadovaujamasi principu „vsio zakono“, ir atsakingame poste laikysime žmogų, kuris yra paruošęs tarnauti politinei konjuktūrai, ar vis dėlto pasuksime kitu keliu“.

Padarė meškos paslaugą

Anot P.Urbšio, buvusi Seimo narė G.Kildišienė komisijos pirmininko prašė atlikti tyrimą, ar privalėjo deklaruoti automobilį, kurį iš Agrokoncerno nuomoja jai artimi žmonės.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top