Ką Rusijos prezidentas ruošia Lietuvai? Interviu su buvusiu prezidento Putino patarėju

„Alfa“ savaitė“

Kaip Rusija planavo karą prieš Ukrainą ir ką ruošia Lietuvai bei Baltijos valstybėms? Ar Rusija gali panaudoti taktinį branduolinį ginklą prieš ne branduolines valstybes? Kas laukia Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos? Ar Vladimiras Putinas yra savarankiškas politinis lyderis ar oligarchų marionetė? LNK „Alfa“ savaitėje“ laidos vedėjas klausė Rusijos prezidento Vladimiro Putino buvusio patarėjo Andrejaus Ilarionovo. Kalbino laidos vedėjas Tomas Dapkus. Alfa.lt skaitytojams siūlome platesnį pokalbio variantą.

T.Dapkus: Buvote Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėju. Karas prieš Ukrainą, įvairūs agresyvūs veiksmai prieš Baltijos šalis. Kaip tokie sprendimai priimami? Ar V.Putinas pats juos priima savarankiškai, ar įvairūs klanai?

A.Ilarionovas: Karas prieš Ukrainą pradėtas planuoti mažiausiai nuo 2003 metų vasaros. Tai yra prieš dešimt metų nuo jo realios pradžios. Buvo įvairių skirtingų stadijų. Nuo 2005 metų pradžios – Oranžinės revoliucijos ir Viktoro Juščenkos pergalės Ukrainos prezidento rinkimuose – prasidėjo sisteminė milžiniška Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) veikla, nukreipta prieš Ukrainą, sukuriant separatizmo ir pogrindinės veiklos židinius Kryme ir Donbase. 2005 metų pradžioje pastebėtas kuopelių formavimas, ginklų ir literatūros tiekimas, atsirado vadinamųjų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ simbolika. Tai 2005 metų sausio ir vasario mėnesiai.

2008 metais Vladimiras Putinas NATO viršūnių susitikime Bukarešte pareiškė, kad Ukraina nėra tikra valstybė, kad pusė jos teritorijos priklauso Rusijai. Ir tai pareiškė dalyvaujant dešimčiai užsienio valstybių vadovų, įskaitant Jungtinių Valstijų prezidentą George’ą W. Bushą. Tą patį mėnesį buvo publikuotas viešumon nutekintas Rusijos ginkluotojų pajėgų Generalinio štabo vienas iš sukurtų karinės operacijos prieš Ukrainą slaptas planas. Jame numatytas motorizuotų pėstininkų ir šaulių, tankų ir sunkiosios technikos panaudojimas, užgrobiant Krymą, Rytų Ukrainą, vėliau centrinę jos dalį ir visa tai vainikuojama branduoliniu smūgiu prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas Kijevo pietvakariuose.

Tikras karas buvo pradėtas 2013 metų liepos 27 dieną, kai Rusijos prezidentas V. Putinas Kijeve, švenčiant Kijevo Rusios krikšto jubiliejų, padarė ideologinį programinį pareiškimą, kuriame pasakė, kad nėra tokių tautų, kaip ukrainiečiai ir baltarusiai, o yra tik viena rusų tauta, ir tikslas yra atstatyti vieną valstybingumo stogą virš vieningos didžios tautos. Tai karo prieš Ukrainą pradžia, tačiau drauge ir karas už vadinamojo rusų pasaulio sukūrimą likviduojant nacionalines Ukrainos ir Baltarusijos valstybes. To dar nematėme, tačiau operacijos pradžia paskelbta būtent prieš pusantrų metų.

T.Dapkus: O Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka yra savarankiškas lyderis ar Rusijos marionetė?

A.Ilarionovas: Nepaisant svarių Rusijos subsidijų ir dotacijų Baltarusijos ekonomikai, tačiau jis nepriklausomas lyderis. Dabar Baltarusijos prezidentas itin baiminasi situacijos vystymosi, nes puikiai supranta, kas įvyks, jei prasidės kitas šio karo etapas ir veiksmai bus perkelti į Baltarusijos teritoriją.

2013 metų lapkričio 9 d. Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius buvo iškviestas į Rusiją, tačiau neatvyko nei iki Maskvos, nei iki Sočio, o atsidūrė vienoje iš karinių bazių, kurioje prezidentas V. Putinas ir kiti asmenys šantažavo V. Janukovyčių, kad jis nepasirašytų sutarties su Europos Sąjunga dėl integracijos. Priešingu atveju, kaip sakė V. Putinas, jis atims Krymą ir Sevastopolį, o paskui dar 11 Ukrainos sričių, įskaitant Kijevo miestą.

Kitas etapas – 2014 vasario 20 d., kai prasidėjo grynai karinė operacija. Pradžioje buvo hibridinės operacijos: sanitarinis karas, ekonominis, finansinis, politinis, diplomatinis spaudimas, šantažas. Tačiau vasario 20 d. – keturios dienos iki V. Janukovyčiaus pabėgimo – prasidėjo karinė operacija. Atkreipiu dėmesį, kad ji prasidėjo dar tada, kai V. Janukovyčius dar buvo visateisis ir legitimus Ukrainos prezidentas, esantis Kijeve. Nepaisant to, Rusijos ginkluotosios pajėgos pradėjo šią operaciją. Šią datą (nuo vasario 20 d. iki kovo 18 d.) Rusijos gynybos ministerija įamžino savo medaliuose dėl Krymo sugrąžinimo.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Atsikąs

kąsneliais?

Ir Sirijoje,ir Libijoje,ir

Irake,ir Jemene jie vis tiek peklą kurs.Amerikiečiai tegul neapsigauna.

lietuvis

O kodel laidos vedejas naudojo kirilicos zodzius, o kodel laidos vedejas nepatilde kirilicos teksto , kaip priimta ES valstybese ir nepadare vertimo garsiai valstybine lietuviu kalba. Vertetu laidos vedejui pasimokyti vesti panasias laidas, kaip veda ESajungoje kolegos

alfai

oligarchu marionetes-obama,parasenko,grybauskaite,o Putinas-SAVO salies prezidentas.

Letas Palmaitis

Tiems, kurie skaitė iki galo: M. Chdorkovskis, deja, nuo pat savo paleidimo remia kremlių. Matyt tai ir buvo jo paleidimo sąlyga.
Ilarionovo žodžiai kol kas visada rimčiausi iš viso, kas rašoma apie Maksvos Ordą.

TO alfai

Putinas ir yra didžiausias Rusijos oligarchas, visi skiti – jo marionetės

to 1:06

net ir tai yra milijona kartu geriau negu buti subinlaiziu kitu saliu oligarchams ir savo salies isdaviku.

gerbiamieji,

gal kas nors galite įkelt straipsnio tęsinį į komentarus?

hmm..

Jei Putinas paskelbė, kad nėr nei ukrainiečių, neei baltarusių, o tik vieninga rusų tauta,vadinasijis paskelbė karą savo tautai? Ir žudo savo tautiečius?

hmm..

to 1:06 2015-01-19 9:42
net ir tai yra milijona kartu geriau negu buti subinlaiziu kitu saliu oligarchams ir savo salies isdaviku.
.
Ar čia kalbat apie Zigmą Vaišvilą Dubnietį?

hmm..

ar tiesos lt privalo reklamuot ALFA? Ar privalo savo skaitytojų ALFAI paskolinti?
Ar alfa nedavė viso straipsnio?

Tiesos svetainėj prilimpa facebuko failai tik nuspaudus nykštį, o Alfa portale prilimpa Gemius i Disqus failai, kurie paskui sekioja visur kur tik tu vaištai, šnipinėja, faktiškai. O paskui stabdo kompo darbą. Šios kompanijos, įsikūrusios Lenkijoj, skelbiasi „interneto tyrinėtojomis”, bet kažkodėl jų užsienio svetainėse nėra. Tad įtariu, kad mus „tyrinėja’, galimai Putino įsteigto Peterburge „Interneto tyrimo instituto” padalinys.
Kodėl niekas to nenori išsiaiškinti?

internauts > Letui Palmaičiui

o man kyla įtarimas, kad Chodarkovskis aukojosi net ir į kalėjimą sėsdamas, „dėl bendro labo”, tsknt. Juk reikėjo Putinui suvaidint ‘kovą prieš oligarchus”, kad įtikint rusus, jog jis su savo KGB svita ne apiplėšinėja Rusiją, bet gelbsti. O ir tas Hagos teismo Rusijai priteista Chodarkovskiui 40 miljardų „kompensacija’ ,kažkaip liko be jokio atgarsio Rusijoj. Už tiek galima ir ramiai pasėdėti, bei per kompą toliau reikalus valdyti. Juk išėjo tai atsiganęs, nenustekentas. Melo imperija gražiai apgaudinėjo ir su Sorošo neva išvarymu iš Rusijos. Taip, Sorošas išėjo, tik pamirštama pasakyti, kad savo reikalą perleido į Chodakovskio rankas. Tai jis oradėjo vadovaut NVO skėčiui „OPEN RUSSIA”, kurios veiklos niekas nenutraukė ir jam sėdint… Be to, argi ne keista tai, kad Ilarionovas teigia, kad… Skaityti daugiau »

tiesą sakant

mūsų prieš mūsų valią Putinas okupuot negali.
o tam, kad valią palaužti, jam gali prireikti pirmiau labai daug primeluoti…
o tam jau pristeigta pakankamai portalų Lietuvoje…
.
Rusijos pagrindiniai karo strategai įsikūrę Dubnoj, ten kur ir atominė-branduolinė bomba buvo kuriama.
Ten kur ir Zigmas Vaišvila stažavosi, o po to, kartu su Vagnoriumi (pavaduotojas) kūrė „laukinį banditų kapitalizmą” Lietuvoje. Dar po to vadovavo VSD. dar po to gavo PAREX banko lizingą …
geri laikai buvo. taip anksti paragavus valdžios kaulo, norisi vėl ir vėl…
tai ir neriasi iš kailio… mūsų Dubnietis… Paleckis Nr 2, sugrįžus rusams turėtų taip įsirašyt į istoriją…:)

kacius > tiesą sakant 14:10

Iš kur žinai kur įsikūrę Rusijos pagrindiniai karo strategai ir kur atominė-branduolinė bomba buvo kuriama?

Palmyra

Šiąnakt sapnavau kaip kalnų ožka šlapinasi ant nežinomo Kabajavo kapo.

gudi giria

Tas Andrejus tegul glaudziasi ,prie sakasvilio suliko,izdaviku keliai baigesi do-not enter.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top