Ką tuo norėta pasakyti? Dalia Grybauskaitė: „Lietuva pasisako prieš bet kokį ES sutarčių keitimą“

Antradienis, kovo 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų nariais. Susitikime aptarti svarbiausi Europos Sąjungos ir NATO klausimai, geopolitinė padėtis, grėsmės regiono saugumui, rašoma prezidentūros išplatintame pranešime.

Pasak šalies vadovės, šiandien Europai patiriant eilę iššūkių ir keičiantis nusistovėjusiai geopolitinei tvarkai, esminis Lietuvos uždavinys – tinkamai pasinaudoti nauja dinamika savo valstybės ir jos žmonių interesų gynimui.

Susitikime daug dėmesio skirta – ES ateities klausimams. Prezidentės teigimu, Romoje kovo pabaigoje 60-metį minėsiančiai Bendrijai pokyčiai šiandien yra būtini. Europos Sąjunga susiduria su migracijos krize, daugelyje valstybių prieš rinkimus jaučiamas populistinių jėgų stiprėjimas, vyksta pasirengimas „Brexit“ deryboms. Pasak šalies vadovės, būtina kuo greičiau sutarti dėl Bendrijos modelio, kuris užtikrintų efektyvų jos funkcionavimą ir padėtų atkurti žmonių pasitikėjimą Europa.

Tačiau, Prezidentės teigimu, Lietuva pasisako prieš bet kokį ES sutarčių keitimą. Lisabonos sutartis numato daug instrumentų, kaip stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą. Todėl būtina juos tinkamai išnaudoti.

Aptariant pasirengimą artėjančioms „Brexit“ deryboms, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva visomis išgalėmis sieks apsaugoti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių interesus.

Susitikime taip pat kalbėta apie Rusijos keliamą grėsmę regiono ir visos Europos saugumui – Kaliningrado militarizaciją, „Iskander“ raketų perdislokavimą, puolamojo pobūdžio pratybas „Zapad 2017“, kibernetines atakas, bandymus daryti įtaką demokratiniams Vakarų valstybių rinkimams, skleidžiamą melą ir dezinformaciją.

Prezidentės teigimu, tolesnis NATO gynybos stiprinimas – šiuo metu vienas svarbiausių prioritetų. Lietuvos interesas spartinti Aljanso sprendimų priėmimo procesą. Parengti priemonių planą, kuris padėtų užkirsti kelią karinei regiono izoliacijai ir užtikrintų savalaikį pastiprinimo atvykimą. Pagal realias grėsmes nuolatos atnaujinti gynybos planus ir jų scenarijus išbandyti karinėse pratybose.

Pasak šalies vadovės, geopolitinei įtampai neslopstant, akivaizdu, jog ir pati Europa privalo stiprinti savo gynybą. Tačiau tai turi būti daroma ne dubliuojant, o papildant NATO, ypač kovos su nekonvencinio karo grėsmėmis srityje.

Prezidentė taip pat pakartojo, kad Lietuva tvirtai remia Ukrainos ir Gruzijos europinės integracijos siekį. Pasak Prezidentės, būtina spartinti ES ir Ukrainos laisvosios sutarties ratifikavimo procesą. Valstybės vadovės teigimu, balandį įsigaliosiantis bevizis režimas su Gruzija prisidės skatinant artimesnius šios valstybės ryšius su Europos Sąjunga.

Prezidentės spaudos tarnyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marginalas

Žodžiu, ruoškimės naujai mėsmalei kruvinosiose žemėse. Čia nenoriu „smerkti” „vadovų” (kurie jokie vadovai, nes nuo jų priklauso tik propaguoti direktyvas ir skaityti „politinformacijas”), nes šiuo metu šansų nebėra. Išstoti iš ES reikštų grįžti į Ordą. Gal trečdaliui „gyventojų” tai ir gerai, nes jie jau seniai iš vidaus suruskėję, bet kitiems net pati tokia mintis baisiau nei ES. Todėl tegu niekas nesvajoja, kad neva Brexit pakeis Europą, ir tegu nemano, kad britai – globalizmo išradėjai, pasaulinio karo laimėtojai, pasidarę iš JAV savo širmą ir sėkmingai perkūrę savo imperiją į bankinę iki pat Australijos, turi ką nors bendro su vengrais! Keičiasi globalistų taktika ir tiek. Todėl tik vienas patarimas tiems, kurie kabinasi į laikinąjį gyvenimą ir turi pinigų bent bilietui iki Antarktidos:… Skaityti daugiau »

Marginalui

Tai Britanija jau grįžta į ordą ,nes išeina iš es. Užpuolimo atveju iš Nato tikimasi pagalbos o ne iš es, Otamsta sutartį skaitei prieš balsuodamas už es.Įtariu kad -ne.Ir aš neskaičiau ir niekas neskaitė,o nubalsavo.Ta sutartis nelegitimi-negaliojanti,nes žmonės už ją nebalsavo,balsavo tik už patį principą, kad nori būt su europa o kokiom sąlygom? Sąlygos-parduoti savo žemę,atsisakyti savo pinigų ir banko,visur vykdyti briuselio nurodymus,rengti iškrypėlių paradus ir tttt. Tai tamstai tokia Lietuva graži?

Dzeikas

Marginaluijui:
Na biski pamelavote. Zeme parduoti NEprivalai, o jeigu nori ja parduoti.Tik tiek, kad parduoti ja gali Lietuvos pilieciui, o gali ES valstybes pilieciui.
Ir sakykim as jeigu tektu rinktis kam pardavineti zeme , Maximai ar Lidlui – lygiom salygom parduociau tik Lidlui.Net ir maziau palankiom salygom linkciau parduot Lidlui.
Paaiskinkite, kame cia spastai kai zmogus gauna DIDESNE pasirinkimo laisve? Jusu pozicija man panasi i feodalo „bezpredielsciko” irodinejancio, kad baudziaunyko teise pereiti pas kita pona yra ydinga.Nes stabdo technini progresa ir gresme valstybei.

Džeikui

Aš nieko tamstai nemelavau.Žemę parduosi tam kam reikės,nes bus sudarytos atitinkamos sąlygos,nuo kurių būsi priklausomas. Ką sako faktas,kad per visą Lietuvos gyvavimo laiką ,jokiame statute nebuvo nieko panašaus,ką dabar verčia daryti Briuselis. Sakau ir sakysiu, kad leidimas žemę pirkti užsieniečiams yra valstybinio lygio tautos išdavystė ir Lietuvių tautai kvepia labai skaudžiom pasekmėm.

Emigravęs žmogus tai kas,

kad dirba kitai ES šaliai ir turi lygias teises,bet jis vis tiek yra parazitas,nes neturi šeimininko jausmo.Jis yra tik svečias.O svečias į trečią dieną prasmirsta, kaip sako laiudies patarlė.

Dzeikas

Emigravusiam zmogui tam: Dar vienas arba Mike-melagelis, arba nesuvokiantis ka kalba. Emigraves zmogus tai tas, kuris atvyko i kita sali GYVENTI:kurti seima,dirbti. Lygiu POLITINIU teisiu jis neturi, taciau isgyvenes nustatyta istatymais laika ir islaikes kalbos egzamenus jis gales tapti tos salies pilnateisiu pilieciu su piliecio pareigomis ir teisemis.Todel visus seimininko jausmus ir meile naujajai tevynei jis turi ir yra gerbiamas vietiniu, – ivykdes tuos barjerus net labiau uz autochtonus.Pvz., gyvendamas Lietuvoje 1990-97mm zymiai labiau pasitikedavau rusakalbiais meistrais.Po TSRS zlugimo rusai atsidure ypatingame prese, juos uz menkiausia klaidele presinguodavo darbe.Esant nedarbui islikti jie galejo tik budami galva geresni kaip profesionalai. Tamsta aprasai gastarbaiteri, o ne imigranta. Gastarbaiteriai daznai painiojami su imigrantais ir yra nemegstami tiek autochtonu, tiek imigrantu.Tai publika atvaziuojanti, nuraunanti… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Dzeikujui: kaip nemelavai? „Sąlygos-parduoti savo žemę,…” – tavo zodziai? O dabar:”Žemę parduosi tam kam reikės,nes bus sudarytos atitinkamos sąlygos,nuo kurių būsi priklausomas” suki uodega? Man regis tarp pirmuju ir antruju tavo teiginiu nemenkas skirtumas, ar ne? Be to, pirmasis teiginys butuoju laiku, o antrasi – jau busimuoju. Tai yra TU MANAI, kad cia klasta ir kad Lietuvos gyventojai bus priversti parduoti zeme kam reikes – va cia – teisingai. Taciau kol kas zeme galima parduoti kam nori(svetimsaliui – nelabai parduosi.1001 salyga reikia ivykdyti.Kas de facto yra draudimas).Ir tai patriotams -idiotams, o dazniausiai vietiniams zemgrobiams – labai nepatinka. Taip ir nepasakai, kodel as tureciau parduoti zeme Maximai, o ne Lidlui? Ir ar tavo minetas „salygu sudarymas, nuo kuriu busiu priklausomas” bus… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letai, na pats perskaityk: Ez 38’Aš esu prieš tave, Gogai, vyriausiasis Mešecho ir Tubalo vade! 4 Vaikysiu tave aplinkui, įversiu kablius tau į nasrus, išvesiu tave ir visą tavo kariauną, – žirgus ir raitelius, visus šauniai šarvuotus, – pulkų pulkus, visus su skydais ir šarvais, mosuojančius kalavijais. —- Suprantu, kad Biblijoje daug kur kalbama įvairiausiais vaizdiniais ar pranašų, ar kokių nors klastotojų pasąmoninėje vaizduotėje susiformavusiomis neįtikėtinomis vizijomis. Tačiau čia akivaizdžiai kalbama ne vaizdiniais, bet labai konkrečiai apie žirgus, raitelius, jų šarvus, skydus ir kalavijus. Tai priemonės, kuriomis šiuolaikinės kariuomenės jau seniai nesinaudoja. Pripaistė Jono apreiškimo klastotojai į jį visokių Gogų ir Magogų dar tais laikais, kai buvo ir šarvai, ir skydai, ir kalavijai. Bet juk šiandien to jau nėra. Tie… Skaityti daugiau »

VISKĄ  KA GRYBAUSKAITĖ

DARĖ VISKĄ BLOGAI DARĖ SU LANZBERGIU KARTU

Koks tikslas

Tikslas vienas – savo noru parduoti Lietuvos žemę ir sunaikinti Lietuvos valstybę?

 Už Lietuvą vyrai

Kryžuočių ordino tikslas irgi žemių grobimas buvo. Hitlerio tikslas irgi buvo žemių grobimas. ES tikslas privesti parduoti žemes užsieniečiams, ES galingieji reikalauja kad dotuojamos valstybės – konkrečiai Lieretuva atiduotų/pardavimo būdu savo valstybės žemę užsieniečiams.

Tomas Džeikui

kaip suprantu tamsta už teisę pasirinkti kam parduoti žemę,tai labai netolimoi ateity parduosi kam nors iš es piliečių,nes jie daugiau tau mokės, turėdami daugiau pinigų.Galėsi pasigerti karčemoi ir manau ne vieną kartą.
O jei toks teisingas ir teisuoliškas jautiesi tai pats sau atsakyk į klausimą. Lietuvių tauta dabar klęsti ar nyksta ir mažėja.? O toliau, pagalvojęs, rasi atsakymus ir į kitus klausimus… jeigu tik pinigai gauti už žemę, nebus aptemdę proto ir tie klausimai tau kils.

Žemė

Vienintelis turtas žemė, į ką ir nusitaikyta

Dzeikas

Tomai, tamsta supratau: Tai ES kalta del visu Lietuvos bedu, ir jau savaime aisku, del to, kad lietuviu mazeja.
Manau reiktu ismust is ju kompensacija uz samoninga lietuviu tautos naikinima.

Džeikui ir Marginalujui

Kada Britanija buvusi ordoje? Ar mokate lyginti galias ir dydžius? Ar žinote himną „Rule the Seas?” Nuo XIX a. tai didžiausia pasaulio galybė, kuri ne kartą maišė koretas ir tai pačiai ordai, o bolševikmečiu aktyviai veikė kaip okupacinė jėga. Dabar kitaip? Dabar Britų imperija neva „panaikinta”, nes įgyvendindama C. Rhodeso anglosaksiško pasaulio federalizavimo (t.y. globalizmo) planą, laiku pasikeitė formatą į bankinį Pirmojo karo išvakarėse: 1913 gruodžio 13 d. Britanija pagaliau nugalėjo JAV „kare už nepriklausomybę”, nes įstatė ten savo kontroliuojamą „nacionalinių” bankų susivienijimą FED. FED ir po šiai dienai spausdina Amerikai popierinius dolerius laikydamas šalį už gerklės (tai supratęs ir ryžęsis pakeisti buvo pašalintas iš gyvenimo bei prezidentavimo ir J.F.Kennedy). Padarę sau tokią širmą, 1921 m. britai įstatė JAV savo… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Aš suprantu, kad nelabai kas suprato mano ankstesnį komentarą, o Letas į jį nesureagavo, nes jis nediskutuoja su „apreiškimu” anot jo. Ir nors Letas gana įdomiai, o gal net ir gana tiksliai, diagnozuoja realią dabartinę padėtį pasaulyje, bet jis niekada jums nepasiūlys išeičių iš tokios situacijos. O išeitis iš tiesų yra. Tai tas pats anot Leto „apreiškimas”, su kuriuo jis nediskutuoja. Ar ne keista, pats save pavadinęs Penktuoju Epochiniu Apreiškimu, Apreiškimas Urantijos Knyga, kuriame yra daugiau nei du tūkstančiai puslapių ir kuriame yra atskleisti tikri Jėzaus mokymai, visų religijų vystymasis, žmonijos evoliucija ir istorija bei pateiktos 64 visiškai naujos arba visiškai užmirštos dvasinės ar istorinės koncepcijos bei doktrinos, kurių negalima rasti jokiame kitame žmogiškame šaltinyje, iki šios dienos pasauliui tarsi… Skaityti daugiau »

Marginalas supainiojo tekstus

ir nuvedė komentuotojus į dykumą – negi reiks laukti 40 metų, kad nors kas iš jos grįžtų???

pasisakyt tai galima,

tik vargu ar kas isiklausys.

Marginalas marginalassupainiojotekstusui

Marginalas ne supainiojo, bet pirma adresavo Džeikui, kadangi tai bent atpažįstamas nikas, bet ne incognito apskritai. Iš esmės tikrai atsakiau ne jam, tačiau į sąmoningą primetimą man neva Britanijos buvimą ordoje. Juk incognito užsipuolė būtent dėl atsakymo pagal temą (2017-03-15 3:01), taigi 40 metų čia niekuo dėti, privalau gintis.

Vieno asmens diskusija

pasisakyti galima, o kokią alternatyvą siūlo ponia iš Daukanto aikštės? Juk turėtų būti paruoštas planas šiai krizei išspręsti. Kodėl jis nesiūlomas? Vėl nemokamiems maximos milteliams ir alui bus paliekamas lemiams sprendimas?

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top