Kačinskis: „Baidenas turi įdomių minčių dėl Lenkijos vaidmens saugumo architektūroje“

Pasak Jaroslavo Kačinskio (Jarosław Kaczyński), šiuo metu Lenkijos pozicija, leidžianti daryti įtaką tarptautinėje arenoje, yra geresnė nei anksčiau, ir „šiuo svertu būtina naudotis“.

Lenkiją valdančiųjų konservatorių lyderis Jaroslavas Kačinskis Lenkijos visuomeninei televizijai TVP ir radijui sakė, kad JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) savo kelionės į Varšuvą metu „atskleidė keletą įdomių idėjų apie Lenkijos vaidmenį naujoje saugumo architektūroje”.

Kačinskis atsisakė pateikti detalių, tačiau pažymėjo, kad idėjos atrodo „labai nuoseklios” ir „siūlo daug žadančią naujos saugumo architektūros perspektyvą šioje pasaulio dalyje, kur labai svarbų vaidmenį atlieka Lenkija”.

„Įstatymo ir teisingumo” (PiS) partijos vadovas pridūrė, kad jei Lenkija nori atlikti svarbų vaidmenį ir ilgainiui sustiprinti savo saugumo pozicijas, ji turi persiginkluoti.

Komentuodamas Lenkijos ginklų kontraktų kampaniją, Kačinskis kalbėjo, kad „dabar perkame didelius kiekius labai mirtinų ginklų”, palyginus su ankstesnės liberalios administracijos vykdyta taupymo gynybos srityje ir kariuomenės mažinimo politika.

Valdančiosios partijos lyderis sakė, kad Lenkija nori atgrasyti nuo bet kokio jos teritorijos užpuolimo ir būti pasirengusi veiksmingai gintis, jei toks užpuolimas įvyktų. Jis taip pat sakė, kad karinė galia yra pagrindinis veiksnys, lemiantis bet kurios valstybės padėtį.

Kačinskis toliau teigė, kad Lenkijos diplomatinėmis iniciatyvomis visų pirma buvo siekiama paremti Ukrainą, bet taip pat stiprinti ir Lenkijos pozicijas. Jis tvirtino, kad „nevienareikšmiškai“ vertina tai, kaip Europa reagavo į karą.

Jis išskyrė Vokietiją, kuri nenori atsisakyti bendradarbiavimo su Rusija. Kačinskis pabrėžė, kad šis bendradarbiavimas ne tik buvo naudingas Vokietijos ekonomikai, bet ir užtikrino išteklius Rusijos persiginklavimui.

PiS lyderis teigė manantis, kad kai kas Vakaruose norėtų sugrįžti prie buvusių santykių su Rusija ir jog keldami reikalavimus Ukrainai, jie iš tiesų sudaro Rusijai palankias sąlygas. Jo nuomone, mažai tikėtina, kad Rusija paliks Ukrainą, nebent karinėmis priemonėmis būtų priversta tai padaryti.

Kačinskis sakė, kad Lenkija ir toliau darys spaudimą savo partneriams, kad šie daugiau darytų Ukrainos labui. Jo manymu, Lenkijos padėtis tarptautinėje arenoje yra geresnė nei anksčiau, ir „šį svertą reikia išnaudoti”.

Šaltinis: Remix News

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top